Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Karikatur: Den skutte hjort stanger!

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 470x301-304 mm Motivet: 300x286 mm
Usignert

1910
Woll 381 A.

PROVENIENS:

Stemplet på verso med tre stempler, det ene: "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE", det andre: "Det store Munch-lotteriet 1983" og det tredje: "Munch-Museet Bo nr 479-11 (nr skrevet med penn) Sch nr ...".

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 70 000 USD 8 200 EUR 7 800