Akvarell på tykt gulhvitt papir
Arket: 252-255x347-353 mm
Usignert
Påtegnet på verso: "Original farveskisse av Edvard Munch, Utf. på Ekely. Chr. Gierlöff".
Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Til Tove og Fredrik Munch Julen 1959 fra Sverre Munchs samling. Originalakvarell av Edvard Munch malt på Ekely og foræret av Edv. Munch til Chr. Gierløff - fra ham til min samling. Innrammet på eget verksted 1959. Originalen er på baksiden sign. av Chr. Gierløff. 23/12-59 Sverre Munch".
Proveniens:
Chr. Gierlöff, Sverre Munch, Tove og Fredrik Munch.
Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 32 400–43 200EUR 29 200–38 900