Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 220-222x344 mm Motivet: 170x235 mm
Signert med blyant nede t.h. E Munch
1908-09
Woll 325.
Proveniens:
Jens Thiis (1870-1942), bl.a. Nasjonalgalleriets direktør i årene 1908 til 1941 og hans datter Ragna Thiis Stang (1909-1978), som fulgte i sin fars fotspor, og som bl.a. var direktør for Vigelandmuseet i årene 1947-1966 og for Oslo Kommunes Kunstsamlinger, herunder Munch-museet, i årene 1966-1971.
Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 300–6 500EUR 3 900–5 800