Katalog
Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Storstein, Aage (1900-1983)
Badende gutter 1954-68

Olje på lerret
119x119
Signert nede t.h.: Storstein.

Dobbelsignert, påtegnet med tittel og datert av kunstneren på baksiden av lerretet.
Også påtegnet: kat.nr. 137 II

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1958, kat.nr. 85.
Kunstnernes Hus, Oslo 1969, kat.nr. 88.

Kommer for salg torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering

LITTERATUR: Åse Ødegaard: «Aage Storstein (1900-1983) En billedbygger i norsk kunst», Oslo 1992, ill. nr. 67, avbildet s. 75.

Billedtekst til Badende gutter:

Figurkomposisjon med 4 figurer. Påbegynt høsten 1953 og gjordt ferdig første gang 13/4-1954. Deretter ommalt 1955, 1957 og fullført for andre gang i 1958. Omarbeidet igjen 1968. S. 75.