Munch-Auksjonen 2012

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:00

Katalog

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 500x375 mm Motivet: 202x185 mm
papir
Usignert

{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Piken ved vinduet

Radering trykket i brunt på middels tykt gulhvitt
Arket: 385-394x320 mm Motivet: 207x146mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Trøst

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 428x548 mm Motivet: 208x309 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Mossepiken

Kullstift på tynt gulhvitt papir
Arket: 406x257-260 mm

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Berlinermodell

Fargelitografi trykket i rødbrunt og grønt på
Arket: 730x550 mm Motivet: 440x345 mm
tykt gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 455-462x595-606 mm Motivet: 299x460 mm

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci

Arket: 802x590 mm Motivet: 590x460 mm
papir som har fibre og horisontale striper. Signert med penn nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Fotvask

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 650-653x488 mm Motivet: 600x456 mm

{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
papir Usignert

{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss IV

Fargetresnitt trykket i svart og grått på tynt
Arket: 504-506x481 mm Motivet: 470x473 mm
japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 1 500 000–2 000 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 305x425 mm Motivet: 205x285 mm

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Arket: 563x432 mm Motivet: 335x340 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Knut Hamsun

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 518-520x325-332 mm Motivet: 273x182 mm
papir Usignert

{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Alfa og Omega

Arket: 455x638 mm Motivet: 251x460 mm

NOK 40 000–50 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Måneoppgang

Arket: 410x615-626 mm Motivet: 212x433 mm

{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og dådyret

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 478x645 mm Motivet: 240x365 mm

{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas død

Litografi trykket i svart på tykt hvitt
Arket: 478x645 mm Motivet: 307x530 mm

{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Den Myrdede

Arket: 475x309 mm Motivet: 318x290 mm

NOK 40 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Mot lyset

Fargelitografi trykket i fiolett, gult
Arket: 948x707 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir, oppklebet på papp
Usignert

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her