Olje på lerret
65,5x54
Signert nede t.v.: J Rian
Høstens Utvalgte er sesongens hovedauksjon og omfatter verk fra våre mest kjente 1800- og 1900-talls mestre og etablerte samtidskunstnere. Gjennom et halvt år arbeider vi helhjertet for å sette sammen et utvalg av høyest mulig kvalitet, av kunstnere som vi vet etterspørres. Auksjonen inneholder 50-80 nøye utvalgte arbeider og det settes alltid auksjonsrekorder på disse auksjonene.
I denne andre delvisningen presenterer vi kat.nr. 26-46. Øvrige verk vises kun etter avtale.
NB. Theodor Kittelsen "Kvitebjørn kong Valemon": Kun individuelle visninger etter avtale senest dagen i forveien.
Olje på lerret
65,5x54
Signert nede t.v.: J Rian
Olje på lerret
69x53
Usignert
Olje på lerret
40x30,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar 59
Kobber og glass
H: 135
Usignert
Olje på lerret
75x100
Usignert
Olje på plate
12x21,5
Signert og datert nede t.h.: 28. Aug 33 TF
Olje på lerret, oppklebet på papp
35x47
Usignert
Olje på plate
39,5x66,5
Signert og datert nede t.v.: KLK 74
Olje på lerret
43,5x57,5
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen.
Fargetresnitt med håndkolorering
Lysmål: 18,5x19
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA
Olje på lerret
160x130
Signert nede t.h.: Sitter
Olje på lerret
65x54
Signert nede t.h.: Sitter
Akryl på lerret
144x100
Signert nede t.h.: Nesjar 12
Olje på lerret
120x200
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -39
Olje på lerret
75,5x87
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 41
Olje på plate
72x89
Signert og datert på baksiden av platen: A. Ekeland 56
Olje på plate
36x48
Signert nede t.v.: J. Rian
Olje på lerret
43x27
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
30x60
Signert og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl 2023
Olje på lerret
120x120
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Ørnulf Opdahl 2006
Olje på lerret
47x78
Usignert
Olje på lerret
62x107
Usignert
Olje på lerret
71x94
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1887.
Olje på lerret
72x94
Signert nede t.v.: Eilif Peterssen
Olje på lerret
74x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
70x81
Signert nede t.h.: A-Kavli
Olje på lerret
78x57
Signert nede t.h.: A-K.
Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: Aulie -30
Signert på baksiden, på blindrammen: Reidar Aulie
Olje på lerret
73,5x93
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1948
Olje på plate
60x50
Signert og datert oppe på midten: malet. av. Kunstmaleren. Bendik Riis Dec. 1959
Olje på plate
124,5x122
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på lerret
86x65
Signert nede t.v.: Arne Ekeland
Olje på lerret
80x71
Signert og datert nede t.v.: J Rian 71
Olje på lerret
90x116
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Claisse 1970
Akryl på lerret
63x75, med ramme: 93x104
Signert og datert nede t.h.: HB -01
Olje på lerret
73,5x110
Signert nede t.h.: Weidemann 71.
Bronse
H: 104 cm. H sokkel i lys eik: 60 cm.
Signert: Per Ung
Olje på lerret
93x77
Signert og datert nede t.v.: Harriet Backer. 1874
Olje på lerret
85,5x124,5
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 91-
Olje på lerret
72x110
Signert nede t.h.: Hans-Dahl.
Olje på lerret
73x100,5
Signert nede t.h.: E Ulving
Olje på plate
27,5x35,5
Signert nede t.h.: Kalle L.
Olje på plate
55x80,5
Signert nede t.v.: CKrohg
Olje på lerret
107x152
Signert nede t.h.: Xan Krohn
Blandingsteknikk
Lysmål: 650x480 mm, Arket=motivet: 670x498 mm
Signert og datert nede t.v.: Th Kittelsen 1912
Blyant og akvarell på papir
40x52
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1901.
Akvarell, fargeblyant og blyant på papir
Arket=Motivet: 57,5x92
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1905.
Olje på lerret
55x37
Signert nede t.v.: Oda Krohg
Olje på plate
41,5x29
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på plate
60x44,5
Signert oppe t.h.: Heyerdahl
Olje på plate
20x31
Signert og datert nede t.h.: Löchen. -83
Olje på plate
26,5x39
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
50x70
Signert og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. 1921.
Olje på plate
28x19
Signert nede t.h.: Skredsvig
Olje på lerret
91x238
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -1951.
Olje på lerret
50x79,5
Signert nede t.h.: Storstein.
Olje på lerret
85x120
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -1949
Olje på lerret
61x37
Signert og datert nede t.v.: G. Kongelf. 1952
Olje på lerret
80x90
Signert og datert nede t.v.: J Rian 63
Olje på lerret
26,5x36,5
Utydelig signert nede t.v.: Dahl
Olje på lerret
37x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Vedöe. 2 Aug. 36. TF.
Olje på papir, oppklebet på papp
28,5x22,5
Usignert
Olje på lerret
60x90
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland
Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: EW -32
Olje på lerret
116x89
Signert og datert nede t.h.: Sitter -60
Olje på lerret
60x80
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Weidemann 1965.
Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Olje på lerret
90x117
Signert nede t.h.: Knut Rose
Penn og gouache på papir
Lysmål: 12,5x16,5
Signert nede t.h.: EH Shepard
Olje på lerret
31,5x43
Signert nede t.v.: Corot
Olje på plate
14,5x23
Signert nede t.h.: SK
Olje på lerret
26,5x21,5
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: S.K. Granada -78.
Guache på papir
60x100
Usignert