Munch-Auksjonen 2006

Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Gamle Logen Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med sigar

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 650x476 mm Motivet: 566x455 mm
hvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 470x731 mm Motivet: 415x510 mm
papir
Usignert

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna 1895

Litografi trykket i svart på tykt, grått papir
Arket: 644x484 mm Motivet: 597x440 mm
Signert i stenen nede t.h.: E Munch Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 95

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 250 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr I

Litografi trykket i svart på tynt Japan-papir
Arket: 385-387x550-554 mm Motivet: 382-385x549-554
mm
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker. De ensomme

Radering trykket i sort på tykt beige papir
Arket: 307x443 mm Motivet: 153x215 mm
Usignert

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 165 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Skipsopphogging

Radering trykket i svart på middels tykt,
Arket: 535x764 mm Motivet: 330x392 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Litografi trykket i svart på gulhvitt papir
Arket: 280x384 mm Motivet: 210x 320 mm
Signert i stenen nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Bohemens bryllup

Arket: 500x703 mm Motivet: 346x498 mm
gulhvitt papir
Usignert

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Statsminister Otto Blehr

Litografi trykket i rødt på tynt gulhvitt papir
Arket: 450x312 mm Motivet: 355x255 mm

Tilslag NOK 19 500
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Arket: 466x338 mm Motivet: 334x210 mm
gulhvitt papir
Usignert

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Professor Kristian Schreiner

Litografi trykket i svart og grønt på middels
Arket: 819x718 mm Motivet: 615x520 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Fargelitografi trykket i fem farger med blått og
Arket: 855x630 mm Motivet: 760x490 mm
mørkegrønt fra en sten, to grønnfarger fra en annnen og lyserødt fra en tredje med tekst i mørkegrått på middels tynt gulhvitt papir
Signert i stenen nede t.h.: E. M.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Vignett: Amaryllis

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 345x233 mm Motivet: 299x186 mm
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 30 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas øyne

Arket: 298-306x227-230 mm Motivet: 230x184 mm
gulhvitt papir

NOK 40 000
Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Gate i Como

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 495x379 mm Motivet: 354x243 mm
gulhvitt papir

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Tigeren

Arket: 374-376x464 mm Motivet: 312x380 mm

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt
Arket: 475-478x614-618 mm Motivet: 416x614-618mm
hvitt papir
Signert og datert i stenen nede t.h.: E Munch 96

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 740 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Fargelitografi trykket i svart, rødt og blått
Arket: 679x485 mm Motivet: 603x441 mm
på tykt brunt papir

NOK 2 500 000–3 500 000
Tilslag NOK 2 200 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Fra Max Lindes hus 1902

Lindemappen,

NOK 5 000 000–7 000 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her