Edvard Munch / Rolf Nesch / Pablo Picasso Grafiske verk

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:00

Våre lokaler, Gamel logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Brev fra Edvard Munch

Penn på konvolutt og brevark, henholdsvis
130x164 og 147x230 mm
Signert med penn på brevarket nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 183x229 mm Motivet: 104x150 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Celline uten hatt

Radering trykket i svart på middel tynt
Arket: 450x318 mm Motivet: 265x200 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte I

Tresnitt trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 548x438 mm Motivet: 387x297 mm
riflet papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 325x405 mm Motivet: 208x285 mm
Usignert

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Gammel dame med paraply

Radering trykket i brunsvart på middels tykt
Arket: 598x424 mm Motivet: 493x322 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 498x481 mm Motivet: 335x340 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Slangen drepes

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 299x390 mm Motivet: 208x325 mm
papir, oppklebet på tynt beige papir Usignert

NOK 30 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
9
Nesch, Rolf(1893-1975)Seierherren

Fargemetalltrykk
Arket: 32,5x24,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
10

Fargemetalltrykk
Arket: 32,3x24,8

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
11
Nesch, Rolf(1893-1975)Engel 1967

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
12
Nesch, Rolf(1893-1975)Den udøpte 1966

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5

{lot.title}
13
Nesch, Rolf(1893-1975)Bokomslag

Fargemetalltrykk
Arket: 49,4x64,2
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch

{lot.title}
14
Nesch, Rolf(1893-1975)Musikere

Fargemetalltrykk Colour metal print
Arket: 49,5x64,5

NOK 45 000–55 000
{lot.title}
15
Nesch, Rolf(1893-1975)Apis

Fargemetalltrykk
Arket: 49,5x64,5

NOK 40 000–50 000
{lot.title}
16
Nesch, Rolf(1893-1975)Teatergarderobe, venstre del - left panel

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
17
Picasso, Pablo(1881-1973)Le repos du Sculpteur devant un Nu à la Draperie

Radering
Arket: 44,5x34
1933 Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 27 mars XXXIII

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
18
Picasso, Pablo(1881-1973)Le Viol, V 1933

Radering
Arket: 34x45
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 23 avril XXXIII

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
19
Picasso, Pablo(1881-1973)Sculpteur et Modele agenouille 1933

Radering
Arket: 44,5x33,7
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 8 avril XXXIII

NOK 100 000–120 000
{lot.title}
20
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure aveugle guide par une Fillette, I 1934

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 22 septembre XXXIV

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
21
Picasso, Pablo(1881-1973)Sculpteur avec Coupe et Modele accroupi 1933

Radering
Arket: 44,5x34
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 21 mars XXXIII

Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
22
Picasso, Pablo(1881-1973)Flutiste et trois femmes nues 1932

Radering
Arket: 34x45
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 21 juillet XXXII

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
23
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure caressant une Femme 1933

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 18 mai XXXIII

NOK 200 000–250 000
{lot.title}
24
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure caressant une Dormeuse 1933

Radering
Arket: 34,3x44,6
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 18 juin XXXIII

NOK 350 000–450 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
25
Picasso, Pablo(1881-1973)Faune devoilant une Femme 1936

Radering
Arket: 33,8x44,3
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 12 juin XXXVI

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
26
Picasso, Pablo(1881-1973)Garcon et Dormeuse a la Chandelle 1934

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her