Munch-Auksjonen 2005

Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:45

Store sal Gamle Logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett. Frøken Harder

Radering trykket i sort på middels tykt beige
Arket: 306x241 mm Motivet: 207x145 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Gammel kvinne på benk

Arket: 398x298 mm Motivet: 200x149 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 47 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas død

Litografi trykket i sort på tynt hvitt papir, opp
Arket: 456x649 mm Motivet: 307x515 mm
klebet på middels tykt beige papir

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som gjesper

Radering i sort trykket på tykt hvitt papir
Arket: 301-303x442 mm Motivet: 148x200 mm

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Mann og kvinne

Tresnitt trykket av kunstneren i brunlig sort på
Arket: 289x232 mm Motivet: 250x197 mm
tynt hvitt papir, doublert
Signert med blyant nede på midten mot h.: Edv Munch

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Fra Nordmarka

Tusjlavering på beige papir
157x212 mm
Usignert Påtegnet antagelig av Inger Munch nede på arket: Edvard Munch. Fra Askerlandet. 1881.

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Modellstudie 1894

Radering trykket i sort på tykt beige papir
Arket: 473x348 mm Motivet: 261x184 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 758x501 mm Motivet: 623x304 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Fargelitografi trykket i sort, rødt, blått og
Arket: 750-755x530-537 mm Motivet: 603x442 mm
lyst olivengrønt på Japan papir

NOK 3 000 000
Tilslag NOK 5 000 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i sort på middels tykt beige
Arket: 589x450 mm. Motivet: 461x320 mm.
papir
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 96

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 560 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Dame i sort

Tresnitt trykket i sort på middels tykt grå-hvitt
Arket: 649x489 mm Motivet: 550x342 mm
papir
Påtegnet med blyant nede t.v.: Von ersten 30 Dr S.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker. De ensomme

Arket: 307x443 mm Motivet: 153x215 mm
Usignert

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Marat og Charlotte Corday

Litografi trykket i sort på middels tynt beige
Arket: 703-706x568 mm Motivet: 525x520 mm
papir med håndkolorering i vannfarge i rødt, rødbrunt, grått, gult, grønt og orange av kunstneren

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Andreas leser

Olje på lerret, oppklebet på plate
258x313 mm
Usignert

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 525 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)På broen

Fargelitografi trykket i blått på tykt gulhvitt
Arket: 477x638 mm Motivet: 380x530 mm
papir med markert tekstur
Påtegnet med blyant av trykkeren nede t.v.: No 3

NOK 400 000
Tilslag NOK 480 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci

Litografi trykket i sort på middels tynt Japan
Arket: 740-748x495 mm Motivet: 600x460 mm
papir

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Christian Sinding

Litografi trykket i sort på middels tynt gulhvitt
Arket: 635-637x501 mm Motivet: 275x220 mm
papir, doublert

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Arket: 498x481 mm Motivet: 335x340 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Fargelitografi trykket i fem farger på middels
Arket: 590-597x551-560 mm Motivet: 540x500 mm
tynt beige papir

Tilslag NOK 150 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her