Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Munch-Auksjonen 2007

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Selvportrett
1
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 588-590x398 mm Motivet: 462x320 mm
Sekundær signatur, utført av Pola Gauguin, med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 760 000
Mann i landskap
2
Munch, Edvard(1863-1944)Mann i landskap

Olje på plate
17x14 cm
Usignert

Vurdering
NOK 60 000–80 000
Tilslag
NOK 140 000
Harpyie
3
Munch, Edvard(1863-1944)Harpyie

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 405-412x333-337 mm Motivet: 285x217 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 540 000
Det syke barn I
4
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 444-446x355-372 mm Motivet: 361x269 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 800 000
Vampyr II
5
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt trykket i svart,
Arket: 543-550x670-672 mm Motivet: 385x555 mm
rødt (litografi), grønt, mørkegrønt, gult (tresnitt) på Japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000
Tilslag
NOK 4 000 000
Melankoli III
6
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Fargetresnitt trykket i svart, grågrønt og
Arket: 430-443x596 mm Motivet: 377x470 mm
orange på tynt Japanpapir
Meget sterke farger.
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 2 000 000–2 500 000
Tilslag
NOK 2 000 000
Kvinnen og hjertet
7
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen og hjertet

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 511x330 mm Motivet: 250x242 mm
papir
Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Tiltrekning I
8
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 620x485 mm Motivet: 475x358 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 780 000
Kvinnen
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 488-490x633-645 mm Motivet: 455x592 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 1 250 000
Møte i verdensrommet
10
Munch, Edvard(1863-1944)Møte i verdensrommet

Fargetresnitt trykket i svart, rødt og blågrønt på
Arket: 311x345 mm Motivet: 185x251 mm
tynt Japanpapir
Meget sterke farger.
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 1 250 000
Andreas leser
11
Munch, Edvard(1863-1944)Andreas leser

Olje på lerret
73x59 cm
Signert nede t.h.: E. M

Vurdering
NOK 5 000 000–7 000 000
Tilslag
NOK 5 000 000
Gråtende ung kvinne
12
Munch, Edvard(1863-1944)Gråtende ung kvinne

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 695x539-543 mm Motivet: 635x475 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 250 000
Tilslag
NOK 500 000
Det syke barn
13
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 346-350x427 mm Motivet: 139x182 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 410 000
Teaterprogram: John Gabriel Borkman
14
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 279-283x376-379 mm Motivet: 210x320 mm
papir
Dobbeltsignert i stenen: E. Munch

Vurdering
NOK 60 000–80 000
Tilslag
NOK 88 000
Hendene
15
Munch, Edvard(1863-1944)Hendene

Litografi trykket i svart med håndkolorering i
Arket: 580-583x397-400 mm Motivet: 480-486x289 mm
rødt og beige på tykt beige papir
Meget sterke farger.
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 1895

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 2 000 000
Smuget
16
Munch, Edvard(1863-1944)Smuget

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 520x383 mm Motivet: 427x268 mm
Doublert.
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Kvinne med rødt hår og grønne øyne Synden
17
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne Synden

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på
Arket: 852-854x575 mm Motivet: 697x402 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag
NOK 2 000 000
Vampyr II
18
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt trykket i svart rødt (litografi), blått, grønt, orange (tresnitt) på tynt Japanpapir
Arket: 504x587-595 mm Motivet: 385x554 mm
Dobbeltsignert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 5 000 000
Tilslag
NOK 11 800 000
Melankoli III
19
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Litografi og tresnitt trykket i svart, orange
Arket: 446-454x512-513 mm Motivet: 389x481 mm
og grønt på Kinapapir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Usolgt
Sønnen
20
Munch, Edvard(1863-1944)Sønnen

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 582x754 mm Motivet: 490x602 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Vurdering
NOK 100 000–150 000
Tilslag
NOK 350 000
Epletreet
21
Munch, Edvard(1863-1944)Epletreet

Tresnitt trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 482x394 mm Motivet: 350x439 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 100 000–150 000
Tilslag
NOK 85 000
Liggende halvakt II
22
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende halvakt II

Fargelitografi trykket i grønt på middels tykt
Arket: 528-531x665-669 mm Motivet: 430x555 mm
gulhvitt papir
Usignert

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 410 000
Den tykke horen
23
Munch, Edvard(1863-1944)Den tykke horen

Fargetresnitt trykket i svart, grønt og gult på
Arket: 352x298 mm Motivet: 251x199 mm
middels tynt beige papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Avskjed etter festen
24
Munch, Edvard(1863-1944)Avskjed etter festen

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 750-755x564-568 mm Motivet: 607x445 m
Doublert.
Sekundær signatur med blyant inn på motivet nede t.h: E Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Madonna
25
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Fargelitografi trykket i svart, rødt, blått og
Arket: 750-755x564-568 mm Motivet: 607x445 mm
olivengrønt på tykt brunt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 4 000 000–5 000 000
Tilslag
NOK 7 000 000
Sjalusi I
26
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi I

Litografi trykket i svart med håndkolorering i
Arket: 432x592 mm Motivet: 320x454 mm
blått, grønt, orange og rødt på tynt Japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000
Tilslag
NOK 5 300 000
Liggende akt
27
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende akt

Pastell i grønt, brunt, gult og orange på tykt
276-323x356 mm
beige papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 300 000
Hvilende kvinne
28
Munch, Edvard(1863-1944)Hvilende kvinne

Blyant og akvarell på papir, lysmål
173x250 mm
Signert med blyant nede t.v.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 1 100 000
På broen
29
Munch, Edvard(1863-1944)På broen

Fargelitografi trykket i blått på tykt gulhvitt
Arket: 482x645 mm Motivet: 380x530 mm
papir med håndkolorering i grønt, gult og rosa
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 7 500 000
Sjalusi IV
30
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi IV

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 493x323 mm Motivet: 237x227 mm
papir
Usignert

Vurdering
NOK 40 000–60 000
Tilslag
NOK 62 000
Omegas død
31
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas død

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 471x635 mm Motivet: 307x530 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 94 000
Kortspillere i Elgersburg
32
Munch, Edvard(1863-1944)Kortspillere i Elgersburg

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 232x316 mm Motivet: 162x202 mm
Sekundær signatur med blyant nede t.h.: E. Munch

Vurdering
NOK 30 000–40 000
Tilslag
NOK 82 000
Karikatur: Den rike mann
33
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Den rike mann

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 327-330x438 mm Motivet: 320x433 mm
beige papir
Doublert.
Signert på passepartout med blyant nede t.h.: Edvard Munch.

Vurdering
NOK 30 000–40 000
Tilslag
NOK 36 000
Karikatur: Overfallet
34
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Overfallet

Litografi trykket i svart på tykt, gråhvitt
Arket: 217-220x455-459 mm Motivet: 185x420 mm
bestrøket papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 40 000–60 000
Tilslag
NOK 40 000
Sinte hunder skal degges for
35
Munch, Edvard(1863-1944)Sinte hunder skal degges for

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 460x650 mm Motivet: 370x530 mm
papir
Antagelig sekundær signatur med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 30 000–40 000
Tilslag
NOK 39 000
Hunden overfaller hushjelpen
36
Munch, Edvard(1863-1944)Hunden overfaller hushjelpen

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 380x323 mm Motivet: 247x205 mm
papir
Antagelig sekundær signatur med blyant nede t.h.: Ed Munch

Vurdering
NOK 20 000–30 000
Tilslag
NOK 46 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Bli den første til å motta nyheter om auksjoner og salg, få beskjed når kataloger er tilgjengelige på nett og få invitasjoner til visninger, utstillinger og foredrag.

Meld deg på