Munch-Auksjonen 2010

Auksjon mandag 29. november 2010 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som bader seg

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 275-279x180-183 mm Motivet: 240x165 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 60 000 med forbehold
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunt på middels tykt
Arket: 386x319 mm Motivet: 345x278 mm

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 820 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende halvakt I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 630x931 mm Motivet: 585x810 mm
papir Usignert

NOK 250 000–350 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse I

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 499x646 mm Motivet: 455-460x560-570 mm
papir Signert med blyant nede t.v.: E Munch

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 920 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 603x417 mm Motivet: 505x367 mm

NOK 400 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Holger Drachmann

Litografi trykket i grønt på tykt grått papir
Arket: 746-752x606-613 mm Motivet: 590x451 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 88 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 840x622-625 mm Motivet: 635x610 mm

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 574x434 mm Motivet: 473x356 mm
Kinapapir Usignert

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 440x597 mm Motivet: 295-299x452-460 mm
papir Usignert

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Døden i sykeværelset

Arket: 430-435x570-582 mm Motivet: 400x550 mm
Kinapapir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 300 000 med forbehold
11
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

NOK 400 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Litografi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 589-592x366-368 mm Motivet: 565-570x366-3mm
i rødt, blått, lys rosa, gult og gråbrunt på tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munc (Halve h'en er skåret vekk) Signert i steinen: E. Munch

NOK 4 000 000–6 000 000
Tilslag NOK 3 900 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)To kvinneakter

Akvarell i blått, rødt, gult og grønt på tykt
507x647
beige papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 2 500 000–3 000 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Fargetresnitt trykket i svart, orange, mørkegrønt
Arket: 500x611 mm Motivet: 382x482 mm
og lyst grågrønt på tykt beige papir

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på
Arket: 785x491-493 mm Motivet: 695x400 mm
tynt Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 200 000–1 500 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 433x587 mm Motivet: 192x275 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt Japan-
Arket: 522-541x683 mm Motivet: 420x515 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Huset ved kysten II

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på middels
Arket: 516x657 mm Motivet: 347x500 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Arket: 274x363-370 mm Motivet: 210x320 mm
beige papir Signert i platen: E Munch

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Gjengangere: Osvald

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 467x603-610 mm Motivet: 405x517 mm
Usignert

{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 590x505 mm Motivet: 493x466 mm

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm
Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Skyen

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 480x646 mm Motivet: 258x497 mm

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Bybrann

Kullstift på tykt papir
148x233 mm
Usignert

{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Hunden overfaller postbudet

Arket: 589x460 mm Motivet: 466x343 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Hunden overfaller hushjelpen

Arket: 500x349 mm Motivet: 247x205 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her