Auksjon mandag 29. november 2010 kl 19:00

Munch-Auksjonen 2010

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Kvinne som bader seg
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som bader seg

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 275-279x180-183 mm Motivet: 240x165 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000 med forbehold
Kyss
2
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunt på middels tykt
Arket: 386x319 mm Motivet: 345x278 mm

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 820 000
Liggende halvakt I
3
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende halvakt I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 630x931 mm Motivet: 585x810 mm
papir Usignert

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 250 000
Løsrivelse I
4
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse I

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 499x646 mm Motivet: 455-460x560-570 mm
papir Signert med blyant nede t.v.: E Munch

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 920 000
August Strindberg
5
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 603x417 mm Motivet: 505x367 mm

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 320 000
Holger Drachmann
6
Munch, Edvard(1863-1944)Holger Drachmann

Litografi trykket i grønt på tykt grått papir
Arket: 746-752x606-613 mm Motivet: 590x451 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 88 000
To mennesker
7
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 840x622-625 mm Motivet: 635x610 mm

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tiltrekning I
8
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 574x434 mm Motivet: 473x356 mm
Kinapapir Usignert

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 300 000
Dødskyss
9
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 440x597 mm Motivet: 295-299x452-460 mm
papir Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 130 000
Døden i sykeværelset
10
Munch, Edvard(1863-1944)Døden i sykeværelset

Arket: 430-435x570-582 mm Motivet: 400x550 mm
Kinapapir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 300 000 med forbehold
11
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 400 000
Madonna
12
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Litografi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 589-592x366-368 mm Motivet: 565-570x366-3mm
i rødt, blått, lys rosa, gult og gråbrunt på tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munc (Halve h'en er skåret vekk) Signert i steinen: E. Munch

Vurdering
NOK 4 000 000–6 000 000
Tilslag
NOK 3 900 000
To kvinneakter
13
Munch, Edvard(1863-1944)To kvinneakter

Akvarell i blått, rødt, gult og grønt på tykt
507x647
beige papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 2 500 000–3 000 000
Melankoli III
14
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Fargetresnitt trykket i svart, orange, mørkegrønt
Arket: 500x611 mm Motivet: 382x482 mm
og lyst grågrønt på tykt beige papir

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 1 000 000
Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden
15
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på
Arket: 785x491-493 mm Motivet: 695x400 mm
tynt Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 1 200 000–1 500 000
Dagen derpå
16
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 433x587 mm Motivet: 192x275 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Selvportrett ved vinen
17
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt Japan-
Arket: 522-541x683 mm Motivet: 420x515 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 115 000
Huset ved kysten II
18
Munch, Edvard(1863-1944)Huset ved kysten II

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på middels
Arket: 516x657 mm Motivet: 347x500 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Teaterprogram: John Gabriel Borkman
19
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: John Gabriel Borkman

Arket: 274x363-370 mm Motivet: 210x320 mm
beige papir Signert i platen: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Gjengangere: Osvald
20
Munch, Edvard(1863-1944)Gjengangere: Osvald

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 467x603-610 mm Motivet: 405x517 mm
Usignert

Vurdering
Ingse Vibe
21
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 590x505 mm Motivet: 493x466 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Mannsakt
22
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt Japanpapir
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Skyen
23
Munch, Edvard(1863-1944)Skyen

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 480x646 mm Motivet: 258x497 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Bybrann
24
Munch, Edvard(1863-1944)Bybrann

Kullstift på tykt papir
148x233 mm
Usignert

Vurdering
Hunden overfaller postbudet
25
Munch, Edvard(1863-1944)Hunden overfaller postbudet

Arket: 589x460 mm Motivet: 466x343 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Hunden overfaller hushjelpen
26
Munch, Edvard(1863-1944)Hunden overfaller hushjelpen

Arket: 500x349 mm Motivet: 247x205 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på