Munch-Auksjonen 2013, del 2

Auksjon torsdag 12. desember 2013 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Løvetemmeren

Litografi trykket i svart på middels tynt blågrått
Arket: 632x637 mm Motivet: 490x500 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Trøst

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 319x495 mm Motivet: 203x307 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 301x368 mm Motivet: 207x285 mm

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II(1895)

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 385-390x494-497 mm Motivet: 297x347 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 500 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunlig på middels tynt
Arket: 495x373 mm Motivet: 345x278 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 1 100 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i brunlig på tykt gulhvitt
Arket: 599x440 mm Motivet: 360x268 mm

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Bohemens bryllup

Olje på mahogniplate
55,2x45,5 cm
Usignert

NOK 4 000 000–6 000 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt japan
Arket: 645x465 mm Motivet: 510x365 mm

Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt hvitt japanpapir
Arket: 506x385-387 mm Motivet: 472x355 mm
, doublert Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss IV

Fargetresnitt trykket i svart og grått på tynt
Arket: 504-506x481 mm Motivet: 470x473 mm
japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 860 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Dame i svart

Tresnitt trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 648x488 mm Motivet: 550x342 mm
papir
Påtegnet med blyant nede t.v.: Von ersten 30 Dr S

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Litografi trykket i svart og fargetresnitt
Arket: 435-445x645-660 mm Motivet: 385x554 mm
trykket i blått, grønt, gult og rødgult på tynt japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 4 000 000–6 000 000
Tilslag NOK 4 000 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Pubertet

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 442x314 mm Motivet: 185x150 mm
Usignert

Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 262x343 mm Motivet: 192x274 mm

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning II

Radering trykket i brunt på middels tykt gulhvitt
Arket: 414-418x534-537 mm Motivet: 215x315 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 520 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne i rød kjole

Olje på kalkerpapir, oppklebet på sponplate
72x38 cm
Usignert

NOK 2 000 000–3 000 000USD 235 000–350 000EUR 220 000–330 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Litografi trykket i rødbrunt på middels tykt beige
Arket: 816-818x693 mm Motivet: 635x595 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: Peer Gynt

Litografi trykket i brunt på tynt gulhvitt papir
Arket: 252x320 mm Motivet: 247x298 mm
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Henrik Ibsen på Grand Café

Arket: 588x707 mm Motivet: 434x591

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 484x400 mm Motivet: 200x185 mm

Tilslag NOK 57 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 497x484 mm Motivet: 335x340 mm

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt
Arket: 471x338-343 mm Motivet: 335x210 mm
japanpapir Usignert

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Dobbelt selvmord

Arket: 442x600 mm Motivet: 321x492 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Celline med hatt

Arket: 363x303 mm Motivet: 258x196 mm

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Fargelitografi trykket i mørkeblått, rosa og
Arket: 665x525 mm Motivet: 540x500 mm
olivengrønt på middels tynt gulhvitt papir Signert i platen nede t.h.: E. M.

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Matrosbruden

Radering trykket i brunlig på middels tykt
Arket: 502x342 mm Motivet: 187x120 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Hopfenblüte

Arket: 280x420 mm Motivet: 120x240 mm

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
28

Litografi trykket i olivengrønt på middels tykt
Arket: 896x743 mm Motivet: 635x595 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
papir Usignert

NOK 35 000–45 000
Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Richard Strauss

Arket: 478x329 mm Motivet: 317x215 mm

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Hieronymus Heyerdahl

Arket: 323x252 mm Motivet: 87x60 mm

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Hjem fra skolen

Akvarell og tusj på tynt gulhvitt papir
Arket: 283x393 mm
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
33
Przybyszewski, Stanislaw(1868-1927)Das Werk des Edvard Munch

Bok av den polske forfatteren Stanislaw Przybyszewski.

{lot.title}
34
Glaser, Curt(1879-1944)Die Graphik der Neuzeit

Bok av kunsthistorikeren Curt Glaser. Luksusutgave i rødt skinn med gullsnitt er utgitt av Bruno Cassirer, Berlin 1922. Nummer 124 av 150.

NOK 25 000–30 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her