Kobberstikk, håndkolorert
41x53
EPISCOPATVS STAVANGRIÆ PARS AUSTRALIS. Ca 1650.
NOK 5 000
Kobberstikk, håndkolorert
41x53
Kobberstikk i farger
40x58
TRIER & LUTZENBURG
Kobberstikk i farger
40x58
Newe Landcarte Von dem Hertzogthumbe Holstein 1649
Akryl på lerret
138x153
Signert og datert på lerretet, bak på den del som er oppspent på blindrammen: Sverre Wyller 1989
Bemalt tre
H: 70 cm.
Byste, veggmontert.
Ek
H: 87 cm
England. Tidlig 1800-tallet.
Bemalt tre
H: 200 cm
Viktoriansk. 1800-tallet.
Nøttetre
H: 290 cm
Urmaker: Gerrit Bramer, Amsterdam (1684-1770)
Alm
H: 110 cm.
Tre
H: 95 cm.
Mahogny
H: 76 cm. B: 180 cm. D: 110 cm.
"Partner's desk". Engelsk type med topp i skinn. 1900-tallet.
Ek
H: 173 cm. B: 157 cm. D: 72 cm.
Barokk, sent 1700-tallet.
Silke
212x130
Persisk.
Tre og tekstil
H: 96 cm.
Frakteskute med 3 master.
Olje på lerret
200x160
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Den kjærlige hekken 1993 Kjell Erik Killi Olsen
Billedvev
ca. 400x600
Innvevet nede t.v.: Arne Ekeland
Bemalt tre
170x100
1900-tallet.
Tre, messing og gravert glass
H: 73 cm. H med montering på søyle med beskyttende
gjennomsiktig hardplastlokk: 160 cm.
Vitenskapelig instrument, laget av J Cowley, (virksom i London1739-1768) i 1747-48. Liten reparasjon i glasset.
Olje på lerret
150x210
Signert og datert nede t.h.: Grimelund. Paris 1886.
Olje på lerret
90x120
Signert nede t.h.: Aug. Jacobsen
Collage og applikasjon i tekstil
100x115
Signert nede t.h.: Nini Anker Dessen
105x135
Bemalt tre
H: 135 cm.
Sittende, pesende med våpenskjold mellom potene.
Bemalt tre
H: 165 cm.
Viktoriansk, ca. 1900.
Forgylt tre
103x49
Rokokko, 1700-tallet.
Messing og glass
H: 50 cm.
1 par selges samlet.
Messing og glass
H: 73 cm.
Louis XVI-stil. 1900-tallet.
Ull
148x100
Persisk.
Ull
144x92
Persisk.
Ull
218x127
Persisk.
Ull
170x122
Persisk.
Ull
162x130
Persisk.
Ull
182x95
Persisk.
Ull
715x342
Ull
153x111
Persisk.
Mahogny
H: 76 cm. B: 46 cm.
Chippendale. 1700-tallet, England.
Kobberstikk i farger
45x64
Slagscene: Fregatten "Crescent" i kamp med "Le Reunion" 1794. Etter et maleri av T. Elliot.
Ull
395x290
Persisk. Signert.
Bemalt tre
H: 120 cm.
Viktoriansk, ca. 1830-50.
Olje på lerret
62x85
Signert og datert nede t.h.: Fr Sørvig. 1879
Olje på lerret
90x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1917
Olje på lerret
78x109
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1906.
Kobberstikk i farger
36x41
Etter maleri av C. A. Lorentzen.
Kobberstikk i farger
36x41
Olje på lerret
60x95
Signert og datert nede t.h.: Wilhelm Melbye 1851
Olje på lerret
70x92
Signert nede t.h.: James Kay. R.S.W. (Royal Scottish Society of Painters in Water-colours)
Sølv
H: 34 cm.
Japan, 1900-tallet. Montert i en glassboks.
Sølv
H: 25 cm.
Japan, 1972. Montert i en glassboks.
Sølv
H: 31 cm.
Japan, 1967. Montert i glassboks.
Sølv
H: 20 cm.
Kina/Korea, 1970-tallet. Montert i en glassboks.
Tre og jern
H: 29 cm. Hel H med understell: 73,5 cm. B: 49 cm.
D: 28 cm. Sen-barokk, 1700-tallet.
Alm
H: 117 cm.
Regence, 1720-30. Trukket i gyldenlær fra 1800-tallet.
Ull
280x144
Persisk.
Billedvev
176x220
Innvevet: G Munthe og NK 1906.
Kobberstikk
52x62
Av J. Boydell & Co.
Ek
H: 95 cm. L: 182 cm.
Sen-barokk, England 1700-tallet.
Bemalt tre, overmalt
H: 86 cm.
Viktoriansk, 1800-tallet.
Bemalt tre
H: 105 cm.
Viktoriansk, 1870-1900.
Bronsemalt tre
H: 113 cm.
Rokokko, 1700-tallet, trolig Italia.
Mahogny
H: 108 cm.
Barnasconi, Leeds, England.
Olje på lerret
82x126
Signert og datert nede på midten: B. Lund 1846.
Olje på lerret
90x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1913
Olje på lerret
63x98
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1910.
Olje på lerret
58x94
Signert nede t.v.: A. Normann
Bronse
H: 90 cm. (90x70x25)
Signert på plinten: UNG
Olje på lerret
90x65
Signert og datert på baksiden av lerretet: Oslo 1993 Kjell Erik Killi Olsen
Olje på lerret
200x300
Signert og datert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen Oslo 1990-91
Kobber
H: 95 cm. Diam.: 57 cm.
Antagelig russisk. Kyrillisk skrift.
Ek
H: 202 cm.
Viktoriansk, ca. 1850.
Ek og messing
Diam.: 154 cm.
Viktoriansk, 1800-tallet.
Olje på lerret
114x167
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1922
Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 90
Olje på lerret
67x100
Signert og datert nede t.v.: Wilhelm Melby 1848
Olje på lerret
91x121
Utydelig signert nede t.h.: J. Scott 1847
Olje på lerret
90x66
Signert nede t.h.: Kaulum
Messing
H: 58 cm.
Barokk, tidlig 1700-tallet.
Messing
H: 32 cm.
Louis-seize-stil. Ca. 1950.
Sølv
H: 16 cm. Vekt: 561 gr.
Stemplet: London, ant. 1776. Mester: LK.
Tinn
H: 25 cm.
Gravert på korpus: 1816. Tyskland, tidlig 1800-tallet.
Ek
H: 225 cm.
Urmaker: Thos. Brown Chester. England, ca. 1850.
Mahogny og glass
H: 222 cm. B: 128 cm.
George III, ca. 1800. England.
Ull
210x124
Persisk.
Ull
225x150
Persisk.
Ull
216x146
Persisk.
Ull
200x127
Persisk.
Ull
310x142
Kaukasisk.
Ull
199x141
Persisk. Signert.
Ull
222x140
Persisk.
Ull
265x158
Kaukasisk.
Ull
293x143
Persisk.
Ull
301x148
Persisk.
Ull
310x142
Persisk.
Ull
253x151
Persisk.
Ull
167x125
Persisk.
Ull
230x160
Persisk.
Ull
278x186
Indisk.
Ull
288x200
Persisk.
Ull
237x134
Persisk.
Ull
216x145
Persisk.
Ull
211x135
Persisk.
Ull
364x207
Persisk.
Ull
387x280
Persisk.
Ull
367x253
Persisk.
Ull
240x135
Persisk.
Ull
398x290
Persisk.
Silke
209x144
Persisk.
Tre og svartmalt stål
H: 135 cm. L kanon: 170 cm. Hel L: 345 cm.
1900-tallet.
Blåmalt aluminium
H: 210 cm. uten sokkel, med sokkel ca. 400 cm.