17,5x13
"Fra Jahn Teigens samlinger" er et muntert og herlig utvalg memorabilia fra den folkekjære artistens mangslungne liv og virke. Auksjonen omfatter flere hundre gjenstander i alle prisklasser og inkluderer instrumenter, klær, møbler, gullplater, plakater, bilder, personlige eiendeler, m.m. Det er Jahn Teigens datter, Sara Skorgan Teigen, som har designet utstillingen. Budgivningen avsluttes onsdag 24. februar 2021, på dagen ett år etter artistens bortgang.
17,5x13
Fotografi
10x14,5
62x50
Fotografi
10,5x9,5
Fotografi
8x12,5
Fotografi
13,5x17
Fotografi
15x21
Fotografi
15,5x19
Fotografi
72x55
Fotografi
14x10
Fargefotografi
9x13
Fotografi
14x18,5
Fotografi
Lysmål: 16,5x22
Fotografi
24x17,5
Fotografi
14x22,5
Fotografi
22,5x16,5
Fotografi
12x18
Fotografi
18x23,5
Fotografi
25x20
Fotografi
17,5x24
Fargefotografi
9x13
76x59
Fotografi
23x17,5
Foto, dobbeleksponering
Lysmål: 49,5x35,5
Signert og datert nede t.h.: J Brye 86
Fotografi
15x24
Fotografi
16x24
24x17,5
Fargefotografi
13x9
Fargefotografi
13x17,5
6,5x10
Fotografi
Lysmål: 15x19
Fotografi
12,5x17,5
Fotografi
Lysmål: 23x15
Fotografi
Lysmål: 29x22
Fotografi
18,5x27,5
Fotografi
Lysmål: 16,5x23
Fotografi
22,5x14
Fotografi
30x21
61x43
Fotografi
24x17,5
Fotografi
19,5x12,5
Fotografi
6,5x6
Signert med penn Hils(en) Teigen
Fotografi
Lysmål: 22,5x16,5
Fotografi
Lysmål: 19x29
Fargefotografi
Lysmål: 29x19
Signert og datert 2 steder på baksiden av coveret: Jahn Teigen 82 og hils (en) Jahn Teigen 93.
Hjelm: Tinn og kuhorn
Signert på coveret av alle 5 artister: Terje Methi, (Hils (en)) Jahn Teigen 73, Pete Knutsen, Arne Schulze og Thor Andreassen. Ved Jahn Teigens signatur også datering 73.
Signert av begge: Jahn Teigen 2004/Herodes
Plakat med motiv av Jahn Teigen i splitthopp medfølger, signert og datert i platen: Jan O 1975
Coveret i farger
Signert på coveret av alle 3 artister: Herodes Falsk, Jahn Teigen 2004 og Tom Mathisen.
Coveret i svart/hvitt
Signert på coveret av Herodes Falsk og Tom Mathisen.
Fra Jahn Teigens platesamling.
Signert på forsiden av coveret: Jahn Teigen 79
39x34
41x34
39x34
39x34
39x34
39x34
39x34
39x34
41x34
39x34
41x34
39x34
39x34
39x34
39x34
39x34
44x34
44x34
44x34
44x34
1983
44x34
39x34
39x34
39x34
54x34
1984
54x34
1993
49x25
49x25
49x25
49x25
49x25
50x36
79x99
Jahn Teigen har skrevet navn og årstall på venstre hvite tangent ytterst: Teigen 80
Fotografi
Lysmål: 27x21 og 54x60
Foto og original vest og sløyfe
Foto, lysmål: 41x30
Kontaktark, foto og tropehjelm
28x17 og lysmål: 16x22
Beige stoff og strikk
Signert: Jahn Teigen
Pels
Signert på merkelapp: Teigen
Signert på innsiden: Brasil 2004, J. Teigen
Tre og sølv
L: 90,5 cm.
Skinn og metall
H: 88 cm. H sete: 50 cm.
Skinn og metall
H: 88 cm. H sete: 50 cm.
Brunt skinn og metall
H: 71 cm. L: 96 cm. B: 73 cm.
Brunt skinn og aluminium
H: 71 cm. L: 96 cm. B: 73 cm.
Brunt skinn og aluminium
H: 71 cm. L: 96 cm. B: 73 cm.
Brunt skinn og aluminium
H: 71 cm. L: 96 cm. B: 73 cm.
Hvitbeiset eik
H: 91,5. L: 152. D: 50
Bonet tre
H: 93,5 cm. L: 67 cm. D: 47 cm.
Lakket tre
H rygg: 75 cm. H sete: 37 cm.
Bonet og malt tre
H: 77 cm. L: 97 cm. D: 61 cm.
Vevet ull
420x174
Vevet ull
320x188
Litografi
Lysmål: 42x40
Signert nede t.h.: Evelin
Fargemetalltrykk
lysmål: 62x51
Signert og datert nede t.h.: Shoichi Hasegawa 49
Fargemetalltrykk
51x67
Signert nede t.h: J. Coignard
Litografi
86,5x60
Signert nede t.h.: Lena A. Linderholm
Litografi
Lysmål: 49x34
Signert nede t.h.: Tony Agostini
Gravyr
Lysmål: 33,5x25,5
Signert nede t.h.: Gino Scarpa
Serigrafi
91x60
Akvarell på papir
Lysmål: 55,5x77
Signert og datert nede t.h.: Jo Stang -1981
Blyant på papir
29,5x21
Signert nede t.h.: Jo Stang
Fotografi
23,5x30
Fotografi
23,5x30
Fotografi
23,5x30
Fotografi
Lysmål: 45x28
Fotografi
Lysmål: 45x28
Fotografi
Lysmål: 44,5x44,5
Penn og tusj på papir
21x20
Usignert. Original tegning av Sara Skorgan Teigen
Blyant, kull og pastell på papir
147x126
Signert og datert nede t.h.: Jon Böe Paulsen 1983.
Olje på lerret
114x95
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jon Bøe Paulsen 1982
Olje på lerret
50x200
Signert nede t.h.: Kai E.
Olje på lerret
46x102
Signert nede t.h.: A. Teigen
Olje på lerret
23,5x33
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jahn Teigen 13 nov -1981
Bronse
H: 46 cm.
Signert på plinten: Ewing
Stål, tre, bronse og glass
H: 148 cm.
Signert og datert: KB 2007
Bronse
H: 38 cm.
Pris gitt til Jahn Teigen i 1988.
Metall fôret med tre, plast, gull
3x11x9, 2 stk 3x2,5 og 2,5x2
Plekter i gull: Stemplet 585.
12x26x9
Papir med trykket tekst
H: 11,5 cm. Diam.: 9 cm.
Papir
Rosa plast og metall
Diam.: 30,5 cm.
Signert på midten: Jahn Teigen
Fargeblyant på papp
Svart skinnomslag
21x13
Notater av Jahn Teigen
Papir
15x22,5
Notater av Jahn Teigen
Papir
21x13
Signert på forsiden: Jahn Teigen
Svart skinnomslag
21x13
Signert: Jahn Teigen studio.no
Innbundet bok med smussomslag
21x19,5
Signert av Jahn Teigen, forfatteren Morten Stensland og forleggeren i Aschehoug.
Signert og datert inni: Teigen Stockholm Sept. 85.
Dobbeltsignert og datert på s. 1: Jahn Teigen aker brygge okt 2000 J.T.
Pocket-bok
23x15
Notater og kommentarer av Jahn Teigen i boken.
28x18
"Skurken" Jahn Teigen
Innbundet bok
Dobbeltsignert og datert inni: J.T. juni 1999 Jahn Teigen
Trykket med gotisk skrift
25x20
Signert inni: Tilhører Jan Teigen Cam Collets vei 6 Tønsberg Solvang.
70x50
60x43,5
59x40
73,5x42
Fire trykkplater i blått
67x59. Fire plater, hver 33x29, montert i samme ramme
Tusj på transparent
44x33
Foto oppklebet på papp
50x39
Pressefoto
24x17,5
Fargefoto
13x9
Fargefoto
9x13
Lysmål: 21,5x28,5
Pressefoto
24x17,5
Fotografi
23x16,5
Fotografi
15x24
Fotografi
20x28
Fotografi
30x23,5
Fotografi
14,5x22
Fotografi
17,5x24
Fotografi
17,5x24
Fotografi
17,5x24
Fotografi
22x28
Fotografi
21x28
Fotografi
Lysmål: 28x22
Fotografi
Lysmål: 29x23
Lysmål: 23x16
Fotografi
Lysmål: 24x19
Fotografi
Lysmål: 16,5x22,5
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9
Fotografi
13x9