Katalog
Klassisk

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 19:45

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 20. - 27. november

Katalog

{lot.title}
1
Pauelsen, Erik(1749-1790)Fra Svinesund 1789(1789)

Olje på lerret
63x78
Signert og datert nede t.v.: E Paulsen PIXI 1789

NOK 150 000–200 000USD 16 200–21 600EUR 14 600–19 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
2
Lorentzen, Christian August(1749-1828)Utsikt over Drammen, sett fra Kobberviks-kleiva(1790-tallet)

Olje på lerret
30x40
Usignert

NOK 60 000–80 000USD 6 500–8 600EUR 5 800–7 800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
3
Fearnley, Thomas(1802-1842)Landskapstudie

Olje på papir, oppklebet på lerret
37x52
Usignert

NOK 30 000–50 000USD 3 200–5 400EUR 2 900–4 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
4
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1851(1851)

Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51

NOK 300 000–400 000USD 32 400–43 200EUR 29 200–38 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sundet ved Malmøkalven 1875(1875)

Olje på lerret
78x117
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1875

NOK 400 000–500 000USD 43 200–54 000EUR 38 900–48 700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
6
Leu, August Wilhelm(1819-1897)Fjordlandskap med folkeliv 1870(1870)

Olje på lerret
82x114
Signert og datert nede t.h.: A. Leu. 1870.

NOK 40 000–60 000USD 4 300–6 500EUR 3 900–5 800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
7
Kleineh, Oscar(1846-1919)Stille hav 1879(1879)

Olje på lerret
67x121
Signert og datert nede t.h.: O. Kleineh 1879

NOK 100 000–150 000USD 10 800–16 200EUR 9 700–14 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
8
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Elvelandskap med tømmerhytte

Olje på lerret
51x64
Signert nede t.h.: JFE

Gi forhåndsbud
{lot.title}
9
Munthe, Ludvig(1841-1896)Elvelandskap med vaskekoner

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: L Munthe

NOK 30 000–40 000USD 3 200–4 300EUR 2 900–3 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
10
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fra Stavnes ved Sundfjord, Sogn og fjordane 1918(1918)

Olje på lerret
88x141
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1918

Gi forhåndsbud
{lot.title}
11
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ved Cadiz 1925(1925)

Olje på lerret
60x94
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Datert nede t.h.: 1925

Gi forhåndsbud
{lot.title}
12
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap ved fullmåne 1876(1876)

Olje på lerret
38x64
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1876

Gi forhåndsbud
{lot.title}
13
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Ponte Fabricio i Roma 1881(1881)

Olje på lerret
49x76
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten 1881.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
14
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap med fabrikkbygninger, vinter

Olje på lerret
61,5x51
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 200 000–300 000USD 21 600–32 400EUR 19 500–29 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
15
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmorporten (Fra Bergues)(1902)

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 600 000–800 000USD 64 800–86 400EUR 58 400–77 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Landsbygate med folkeliv(1903 )

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 275 000–325 000USD 29 700–35 100EUR 26 800–31 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
18
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gutt på fisketur ved Dælivannet 1889(1889)

Olje på lerret
40x65
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 1889.

NOK 1 000 000USD 108 000EUR 97 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
19
Sinding, Stephan(1846-1922)To mennesker

Bronse
H: 23 cm. L: 28 cm D: 17 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding.

NOK 20 000–30 000USD 2 200–3 200EUR 1 900–2 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
20
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor 1885(1885)

Bronse
H: 38 cm L: 60cm. D: 38 cm.
Signert og datert på plinten: Stephan Sinding 1885

Gi forhåndsbud
{lot.title}
21
Askevold, Anders(1834-1900)Utenfor grinden 1873(1873)

Olje på lerret
75x105
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1873.

NOK 70 000–90 000USD 7 600–9 700EUR 6 800–8 800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
22
Askevold, Anders(1834-1900)Askevold kirke 1885(1885)

Olje på lerret
54x74
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1885.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
23
Askevold, Anders(1834-1900)Budeie og kyr ved vanningsstedet 1870(1870)

Olje på lerret
44,5x61
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1870.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
24
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med dampbåt

Olje på plate
49,5x69,5
Signert nede t.v.: A Normann

Gi forhåndsbud
{lot.title}
25
Rasmussen, Anton(1842-1914)Gårdstun

Olje på papir oppklebet på mahogniplate
31x46,5
Signert nede t.v.: A Rasmussen.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
26
Dahl, Hans(1849-1937)Seilende på fjorden

Olje på lerret
100x125
Signert nede t.h.: Hans- Dahl.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
27
Dahl, Hans(1849-1937)Gryende dag

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.h.: Hans- Dahl. Balestrand

NOK 80 000–100 000USD 8 600–10 800EUR 7 800–9 700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
28
Dahl, Hans(1849-1937)Høyt oppe i fjellene

Olje på lerret
143x92
Signert nede t.h.: Hans-Dahl. Berlin-Balestrand.

NOK 250 000–300 000USD 27 000–32 400EUR 24 300–29 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
29
Dahl, Hans(1849-1937)Mor og barn 1878(1878)

Olje på lerret, oppklebet på papp
22,5x15,5-16
Signert nede på midten: Hans Dahl
Stedsbestemt og datert nede t.h.: Bergen Octob. 1878.

NOK 12 000–14 000USD 1 300–1 500EUR 1 200–1 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
30
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap med robåt, innhøsting

Olje på plate
30x40
Signert nede t.v.: Hans Dahl.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
31
Ekenæs, Jahn(1847-1920)En heldig andejakt 1909(1909)

Olje på lerret
58x81
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1909.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
32
Kielland, Kitty(1843-1914)Fjordlandskap 1901(1901)

Olje på plate
26,5x44,5
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland. 1901.

NOK 35 000–40 000USD 3 800–4 300EUR 3 400–3 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
33
Haaland, Lauritz(1855-1938)Mortefiske 1884(1884)

Olje på lerret
57,5x77,5
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 84.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
34
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fugløya

Olje på lerret
84x119
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 50 000–70 000USD 5 400–7 600EUR 4 900–6 800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
35
Wentzel, Gustav(1859-1927)Disig vintersol

Olje på lerret
45x80
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
36
Wentzel, Gustav(1859-1927)Kornnek ved tregrind, Asker 1900(1900)

Olje på lerret
45x90
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1900

Gi forhåndsbud
{lot.title}
37
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellgård med folkeliv, vinter

Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Gi forhåndsbud
{lot.title}
38
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Fargelitografi
Arket: 70x77 Motivet: 52,5x60
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

NOK 300 000–350 000USD 32 400–37 800EUR 29 200–34 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
39
Astrup, Nikolai(1880-1928)Eventyr-Stil I(1903)

Akvarell på middels tynt, gulhvitt papir
Arket: 248x340 mm Motivet: 248x340 mm
Signert nede t.h.: N.A.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
40
PotpurrikrukkePotpurrikrukke(1830-43)

Benhvitt glass
H: 36 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1830-43

NOK 50 000USD 5 400EUR 4 900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
41

Blått glass
H: 37 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1830-43

NOK 12 000–15 000USD 1 300–1 600EUR 1 200–1 500
Gi forhåndsbud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her