Auksjon mandag 23. november 2015 kl 18:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Maimåne
1
Astrup, Nikolai(1880-1928)Maimåne

Fargetresnitt med håndkolorering på papir
19x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 380 000
Plognatten
2
Astrup, Nikolai(1880-1928)Plognatten

17,5x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
St. Hansbål
3
Astrup, Nikolai(1880-1928)St. Hansbål

Tresnitt trykket i svart
39x35
Signert nede t.v.: N A Signert nede t.h.: N.A.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Interiør 1905
4
Sørensen, Henrik(1882-1962)Interiør 1905

Olje på plate
52x57
Signert og datert oppe t.v.: HS. 05.

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Store Solbergbakken 1907
5
Werenskiold, Erik(1855-1938)Store Solbergbakken 1907

Olje på lerret
50x66
Signert og datert nede t.v.: EW 1907

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 50 000
Vinterlandskap med hus, Lillehammer 1916
6
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Vinterlandskap med hus, Lillehammer 1916

Olje på lerret
59x65
Signert og datert nede t.h.: Otto Johansen 16

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Clair obscur 1912
7
Krohg, Per(1889-1965)Clair obscur 1912

Olje på plate
40x32
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -12

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Mor og barn 1917
8
Karsten, Ludvig(1876-1926)Mor og barn 1917

Olje på lerret
42x56
Signert og datert oppe t.v.: Karsten - 17

Vurdering
NOK 300 000–350 000
Portrett av Sven Elvestad 1916
9
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av Sven Elvestad 1916

Olje på lerret
100x85
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -16

Vurdering
NOK 200 000–300 000
To stående piker
10
Karsten, Ludvig(1876-1926)To stående piker

Olje på lerret
78x77
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Inntrykk fra Nordmøre
11
Hagn, Alfred(1882-1958)Inntrykk fra Nordmøre

Olje på lerret
105x115
Signert nede t.v.: Hagn

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Komposisjon 1927
12
Hellesen, Thorvald(1888-1937)Komposisjon 1927

Gouache på papp
29x21
Signert og datert nede t.h.: Th. Hellesen 27

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Guttehode Putten 1930
13
Wankel, Charlotte(1888-1969)Guttehode Putten 1930

Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: CW 1930

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 170 000
Soloppgang 1931
14
Wankel, Charlotte(1888-1969)Soloppgang 1931

Olje på lerret
121x90
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: CW 1931

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 130 000
Selvportrett ved staffeli
15
Engebret, Bjarne(1905-1985)Selvportrett ved staffeli

Olje på lerret
60x51
Signert nede t.h.: Bjarne Engebret

Vurdering
Dame i fluktstol
16
Kavli, Arne(1878-1970)Dame i fluktstol

Olje på lerret
80x81
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Guy i atelieret 1930
17
Krohg, Per(1889-1965)Guy i atelieret 1930

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1930

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Melkekjøreren
18
Krohg, Per(1889-1965)Melkekjøreren

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Fugler i luften
19
Ekeland, Arne(1908-1994)Fugler i luften

Olje på lerret
103x120
Signert nede t.v.: A. Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Flukten over fjellet 1948
20
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Flukten over fjellet 1948

Olje på lerret
143x260
Signert og datert nede t.h.: R. Th -48

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Rød figur i blå sofa 1949-50
21
Heramb, Thore(1916-2014)Rød figur i blå sofa 1949-50

Olje på lerret
100x81
Signert og datert oppe t.v.: Th. Heramb 49-50

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Fugl letter 1945
22
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fugl letter 1945

Olje på huntonittplate
120x72
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Weidemann 45

Vurdering
Tilslag
NOK 180 000
Kvinne med gitar
23
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne med gitar

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
To dansere 1951
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)To dansere 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 51.

Vurdering
NOK 80 000
Tilslag
NOK 90 000
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
73x92
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Figurer i landskap
26
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer i landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Kvinne 1956
27
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Kvinne 1956

Olje på lerret
49x61
Signert og datert oppe t.v.: Jörleif Uthaug 1956

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kvinne i interiør 1951
28
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i interiør 1951

Olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -51

Vurdering
Kvinne med parasoll
29
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne med parasoll

Fargemetalltrykk
65x50
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
NOK 70 000
Tilslag
NOK 100 000
Dans I 1955
30
Nesch, Rolf(1893-1975)Dans I 1955

Fargemetalltrykk
64x50
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 45 000
Fra Sta Cappucini, Syrakus, Sicilia
31
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Sta Cappucini, Syrakus, Sicilia

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Elg
32
Waksvik, Skule(1927-2018)Elg(1987)

Bronse, lakkert
H: 46 cm
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Byste av Jakob Weidemann 1957
33
Haukeland, Arnold(1920-1983)Byste av Jakob Weidemann 1957

Bronse
H: 66 cm.
Signert og datert på plinten: Haukeland 57

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Liten skulptur av Stående figur
34
Moore, Henry(1898-1986)Liten skulptur av Stående figur

Bronse, grønn patina
H: 26 cm
Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 640 000
Fiskerne
35
Picasso, Pablo(1881-1973)Fiskerne

Fettstift i brunt og svart på tykt gulhvitt papir
50,5x93,5
Begge signert i rødt, henholdsvis oppe t.h.: Picasso, og nede t.v.: Picasso

Vurdering
NOK 300 000
Tilslag
NOK 540 000
La Dormeuse 1947
36
Picasso, Pablo(1881-1973)La Dormeuse 1947

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
50x65
Signert i blått nede t.v.: Picasso

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 160 000
Komposisjon 1958
37
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Komposisjon 1958

Tempera og metallfolie på papir
48,5x65
oppklebet på plate, Signert og datert nede t.v.: AEB 1958

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Komposisjon 1960
38
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Komposisjon 1960

Akryl og metallfolie på lerret
60x81
Signert og datert nede t.h.: AEB 1960

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 50 000
Skogbunn 1963
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1963

Olje på papir, oppklebet på plate
56x76
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63.

Vurdering
Skogbunn 1962
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1962

Olje på huntonittplate
150x120
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 62

Vurdering
NOK 400 000–500 000
Tilslag
NOK 480 000
Gul kopp 1962
41
Sparre, Victor(1919-2008)Gul kopp 1962

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Smith -62

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Komposisjon 1960-62
42
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960-62

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 60-62

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Liten skulptur av Firkanter med To Sirkler
43
Hepworth, Barbara(1903-1975)Liten skulptur av Firkanter med To Sirkler

Bronse, brun og grønn patina
H: 33 cm
Signert på plinten: Barbara Hepworth

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 1 150 000
44
Jacobsen, Robert(1912-1993)Komposisjon

Jern
25x38
Dobbeltsignert og datert på baksiden av platen: RJ. Rob Jacobsen 1967

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Snow-picture
45
Nesjar, Carl(1920-2015)Snow-picture

Olje på lerret
73x115
Signert nede t.h.: C.N.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Akeleie 1970
46
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akeleie 1970

Olje på lerret
62x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 70

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Komposisjon 1970
47
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1970

Olje på lerret
40x50

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Komposisjon 1983
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1983

Olje på lerret
60x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 83

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Uten tittel
49
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Akryl og olje på lerret
162x130
Signert nede t.v.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Omen
50
Nilsen, Ulf(1950-)Omen

Olje på lerret
118x150
Signert nede t.h.: Ulf Nilsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Fra Huseby 1979
51
Lorentzen, Ida(1951-)Fra Huseby 1979

Olje på lerret
81x69
Signert og datert nede t.v.: IML 79

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Interiør med blå dør 1987
52
Lorentzen, Ida(1951-)Interiør med blå dør 1987

Olje på lerret
105x135
Signert og datert nede t.h.: IML '87

Vurdering
NOK 120 000–150 000
To figurer 1985
53
Opdahl, Ørnulf(1944-)To figurer 1985

Blandingsteknikk på papir, lysmål
105x75
Signert og noe utydelig datert oppe t.v.: Örnulf Opdahl -83 (85?)

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Landskap 1989
54
Opdahl, Ørnulf(1944-)Landskap 1989

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.v.: Opdahl -89

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Vestland 1992
55
Opdahl, Ørnulf(1944-)Vestland 1992

Olje på lerret
60x60
Signert og datert nede t.h.: Örnulf Opdahl -92

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 36 000
Sneklokke 1990
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sneklokke 1990

Olje på lerret
130x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 14/6 90.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
57

Olje på lerret
100x100
Usignert

Vurdering
To kvinner
58
Nerdrum, Odd(1944-)To kvinner

Olje på lerret
160x225
Signert oppe t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 450 000
Skip O hoi 1998
59
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Skip O hoi 1998

Olje på plate
102x105
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner 98

Vurdering
NOK 350 000
Maleri
60
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Maleri

Akryl på lerret
60x50
Usignert

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på