Auksjon tirsdag 12. juni 2007 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Ung reinokse
100
Savio, John(1902-1938)Ung reinokse

Tresnitt
26x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Vår
101
Savio, John(1902-1938)Vår

Tresnitt
23,5x29
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Fra Svolvær
102
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær

Tresnitt
28x35
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Alene (Okto)
103
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
21,5x29
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Øen Lillemolla i bakgrunnen, Svolvær
104
Savio, John(1902-1938)Øen Lillemolla i bakgrunnen, Svolvær

Tresnitt
25x31
Signert nede t.h.: John Savio.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Ung reinokse
105

Tresnitt, lysmål
24x32,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Rivaler
106
Savio, John(1902-1938)Rivaler

Tresnitt
29x19
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Bondepike og nisse
107
Bergslien, Nils(1853-1928)Bondepike og nisse

Gouache på papir, lysmål
34x28
Signert nede t.h.: N Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Fra Bergens våg
108
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Bergens våg

Lavering, lysmål
23x21,5
Signert nede t.v.: ThH.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 500
Diligencen
109
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
52x69
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Par
110
Nerdrum, Odd(1944-)Par

Litografi, lysmål
45x74
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 7 700
Tømmerlasset
111
Kihle, Harald(1905-1997)Tømmerlasset

Litografi
54x46
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Pike som grer håret
112
Rian, Johs.(1891-1981)Pike som grer håret

Akvarell
29,5x17
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kvinneakt 1968
113
Johannessen, Jens(1934-)Kvinneakt 1968

Akvarell, lysmål
74x52
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 1968.

Vurdering
Fjorden 1978
114
Schultz, Alexander(1901-1981)Fjorden 1978

Akvarell på papir, lysmål
31x45
Signert og datert nede t.v.: A. Schultz -78

Vurdering
Vinter 1980
115
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinter 1980

Akvarell på papir, lysmål
34x48
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -80

Vurdering
Vårkveld
116
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi, lysmål
28x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Menneske 3/8
117
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske 3/8

Serigrafi
48x64
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Tre generasjoner
118
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumsnitt, håndkolorert
24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Komposisjon med hoder 1978
119
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med hoder 1978

Pastell, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: JJ 78

Vurdering
Komposisjon 1980
120
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980

Gouache på papir, lysmål
24x37
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 80

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Alle gode ønsker fra nabofolket
121
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Alle gode ønsker fra nabofolket

Blandingsteknikk, lysmål
19x29,5
Signert nede på midten: Espolin Johnson

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000
Nixon visions
122
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Nixon visions

Silketrykk og collage med håndkolorering
60x49
Signert nede t.h.: Kjartan

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
123
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi
105x166
Signert nede t.h.: Miro.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Høyfjellslandskap 1878
124
Disen, Andreas(1845-1923)Høyfjellslandskap 1878

Olje på plate
12x20
Signert og datert nede t.h.: AD. 78.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Mennesker i robåter 1876
125
Müller, Morten(1828-1911)Mennesker i robåter 1876

Olje på plate
21x27
Signert og datert nede t.h. : Morten- Müller 76.

Vurdering
Skogslandskap med jeger og hund 1891
126
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med jeger og hund 1891

Olje på lerret
61x80
Signert og datert nede t.h.: Morten- Müller- 1891.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Folkeliv ved innsjø 1875
127
Müller, Morten(1828-1911)Folkeliv ved innsjø 1875

Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.

Vurdering
Seilskute og dampbåt i kystlandskap 1928
128
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute og dampbåt i kystlandskap 1928

Olje på lerret
33x75
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1928

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 24 000
Fra Odda, Hardangerfjorden 1875
129
Schleich, Hans(1834-1912)Fra Odda, Hardangerfjorden 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
38x49
Noe utydelig signert nede t.h.: H Schleich
Stedsbestemt og datert nede t.v.: Odde. Hardanger Fjord. 25.7.75

Vurdering
Dampbåt i storm
130
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dampbåt i storm

Olje på lerret
23x34
Signert nede t.v.: C W Barth

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
Fiskevær i Lofoten
131
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Studie av kvinner og barn på strand
132
Dahl, Hans(1849-1937)Studie av kvinner og barn på strand

Olje på plate
37x51
Usignert

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 500
Christianiafjorden
133
Dahl, Hans(1849-1937)Christianiafjorden

26x40
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 10 000
Skagen 1890
134
Sømme, Jacob(1862-1940)Skagen 1890

Olje på lerret
41x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Jacob Sømme Skagen 1890

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Strikkende kvinne under frukttrær
135
Ukjent, kunstnerStrikkende kvinne under frukttrær

Olje på lerret
58x53
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Gård i vinterlandskap 1896
136
Borgen, Fredrik(1852-1907)Gård i vinterlandskap 1896

43x49
Signert nede t.v.: Fr. Borgen. Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Fr. B. 96

Vurdering
Kvinne ved gård i vinterlandskap
137
Borgen, Fredrik(1852-1907)Kvinne ved gård i vinterlandskap

Olje på lerret
37x58
Signert nede t.h.: Fr. Borgen.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Gårdsbruk med folkeliv, Gol 1877
138
Borgen, Fredrik(1852-1907)Gårdsbruk med folkeliv, Gol 1877

32x54
Signert nede t.h.: Borgen. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Gol 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kystlandskap 1937
139
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Kystlandskap 1937

Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr. -1937-

Vurdering
NOK 3 000
Kvinne i fjordlandskap med dampbåt
140
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne i fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret
65x95
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Garnfiskere 1888
141
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Garnfiskere 1888

Olje på lerret
82x118
Signert nede t.v.: Smith-Hald. Datert nede t.h.: 1888

Vurdering
Fra Vågen i Bergen med Bryggen 1916
142
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Vågen i Bergen med Bryggen 1916

Olje på lerret
82x65
Signert og datert nede t.v.: A Kavli -16

Vurdering
Tilslag
NOK 115 000
Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens
143
Thaulow, Frits(1847-1906)Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens

Olje på plate
52x38
Signert nede t.h.: F.T.

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Oppstilling med blomster i vase
144
Grenness, Johannes(1875-1963)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: J. Grenness

Vurdering
NOK 7 000–10 000
Tilslag
NOK 7 000
Potteplante i vindu
145
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Potteplante i vindu

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: J. de H. Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Hane med høns
146
Prehn, A.Hane med høns

Olje på lerret
63x32
Signert nede t.v.: A. Prehn.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Oppstilling med flaske, hetvinsglass,
147
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med flaske, hetvinsglass,

Olje på lerret
49x58
kirsebær og blomster 1928
Signert og datert nede t.h.: S Grande -28

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Åkerlandskap 1955
148
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 5 000
Høstlandskap
149
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap

Olje på lerret
59x68
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Landskap med gjerde 1938
150
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med gjerde 1938

Olje på lerret
97x130
Signert og datert nede t.h.: R. Th -38

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Den hjemløse 1947
151
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Den hjemløse 1947

Olje på lerret
142x115
Signert og datert nede t.h.: R. Th 47

Vurdering
Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir
152
Svarstad, Anders(1869-1943)Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: A C Svarstad

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Provence 1925
153
Gauguin, Pola(1883-1961)Provence 1925

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Pol Gauguin 25

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Aftensol i hagen 1945
154
Heiberg, Jean(1884-1976)Aftensol i hagen 1945

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1945

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fru Martha Johnsen
155
Lund, Henrik(1879-1935)Fru Martha Johnsen

Olje på lerret
86x68
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Dameportrett
156
Lund, Henrik(1879-1935)Dameportrett

Olje på lerret
101x76
Signert nede t.v.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sauøya Skåtøy 1922
157
Deberitz, Per(1880-1945)Sauøya Skåtøy 1922

Olje på lerret
58x67
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 22.

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Vinterlandskap 1913
158
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1913

Olje på lerret
112x125
Signert og datert nede t.v. og t.h.: Th Holmboe 1913

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Høst Smørklepp 1959
159
Sørensen, Henrik(1882-1962)Høst Smørklepp 1959

Olje på plate
50x61
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Landskap 1952
160
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1952

Olje på plate
38x60
Signert og datert nede t.h.: HS 52

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Landskap 1938
161
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1938

Olje på plate
50x58
Signert nede t.v.: HS 38

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Hus i landskap 1957
162
Enger, Erling(1899-1990)Hus i landskap 1957

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 57

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Tomter
163
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Tomter

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Popler ved strand 1928
164
Lund, Henrik(1879-1935)Popler ved strand 1928

Olje på plate
49x57
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund 1928

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Renaissanse 1944
165
Krohg, Per(1889-1965)Renaissanse 1944

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000 med forbehold
Fra Svanøy
166
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Svanøy

Olje på plate
26x32
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Garntørk 1952
167
Hanno, Carl von(1901-1953)Garntørk 1952

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 52

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mennesker på brygge 1948
168
Hanno, Carl von(1901-1953)Mennesker på brygge 1948

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 48

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Svolvær 1960
169
Nielssen, Finn(1908-1962)Svolvær 1960

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.v.: Fini. 60

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Skogslandskap
170
Schultz, Alexander(1901-1981)Skogslandskap

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Landskap med hus
171
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
51x63

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Hus i vinterlandskap
172
Schultz, Alexander(1901-1981)Hus i vinterlandskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Øyet 1970
173
Rose, Knut(1936-2002)Øyet 1970

Olje på lerret
92x75
Signert og datert nede t.h.: K. Rose - 70

Vurdering
NOK 50 000–75 000
Tilslag
NOK 50 000
Å seile 1967
174
Rose, Knut(1936-2002)Å seile 1967

Olje på lerret
116x116
Signert og datert nede t.h.: K. Rose 67

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Komposisjon i rødt og grønt
175
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon i rødt og grønt

Olje på lerret
48x48
Usignert

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fosteret 1964
176
Johannessen, Jens(1934-)Fosteret 1964

Olje på lerret
60x60
Signert og datert nede t.v.: J.J. 64.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Fornebu 1961
177
Johannessen, Jens(1934-)Fornebu 1961

Olje og collage på lerret
39x39
Signert og datert nede på midten: Jens 61

Vurdering
Tidlig vår Blå dag 1965
178
Sparre, Victor(1919-2008)Tidlig vår Blå dag 1965

Olje på lerret
131x162
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparr -65

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Stående gutt 1940
179
Durban, Arne(1912-1993)Stående gutt 1940

Bronse
H: 11,5 cm.
Signert og datert på plinten: Durban 1940

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
180
Lokkanne

Sølv
H: 22,5 cm. Vekt: 1048 gr.
Trondheim 1729. Barokk. Mester: Jens Jacob Reimers, virksom 1727-1770.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på