Munch-Auksjonen 2014

Auksjon fredag 12. desember 2014 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med sigar

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 607x455 mm Motivet: 565x455 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne og mann ridende i galopp

Blyant og fargeblyant i grønt og rødt på tykt
9x11
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Tiergarten, Berlin

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 326x341-346 mm Motivet: 118x150 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Piken ved vinduet

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 440x333 mm Motivet: 202x145 mm
papir
Usignert

NOK 100 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som tar linnetet på

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 503-505x345 mm Motivet: 276-280x180-183 mm

{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Portrett av en ung kvinne

Radering trykket i brunsvart på middels tykt
Arket: 397x298 mm Motivet: 130x105 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 301x368 mm Motivet: 207x285 mm

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Sommernatt. Stemmen

Radering trykket i brunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 421-424x596 mm Motivet: 240x317 mm

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 680 000 med forbehold
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning II

Arket: 440x598 mm Motivet: 215x313 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunlig på middels tykt
Arket: 590x434 mm Motivet: 345x277 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 900 000–1 000 000
Tilslag NOK 850 000 med forbehold
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Fargelitografi trykket i svart, oliven, blått og
Arket: 685x493 mm Motivet: 563x351 mm
rødt på tynt brunlig papir, oppklebet på plate

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Litografi i svart på tynt grålig papir, oppklebet
Arket: 425x561-565 mm Motivet: 420x561-565 mm
på papp Signert i platen nede t.h.: E Munch Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 675 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Synden

Arket: 767x470-472 mm Motivet: 695x400 mm

NOK 500 000–600 000
Tilslag NOK 480 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II(1895)

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 385-390x494-497 mm Motivet: 297x347 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Døden i sykeværelset

Litografi trykket i svart på Japan papir
Arket: 395-397x559 mm Motivet: 385x560 mm

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Salome

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 532x386 mm Motivet: 395x305 mm
doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Arv

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 586x466-469 mm Motivet: 440x315 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 200 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker. De ensomme

Tresnitt trykket i svart og gråblått på tynt
Arket: 430x562 mm Motivet: 393x545 mm
japanpapir, doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 2 000 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Litografi trykket i gult, rødt og blått på tynt
Arket: 943x557 mm Motivet: 695x399 mm
Japan papir

NOK 1 100 000–1 300 000
Tilslag NOK 1 025 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli

Tresnitt trykket i svart på tykt beige Kina papir
Arket: 562x643 mm Motivet: 385x457 mm

NOK 1 300 000–1 500 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Hjørdis Gierløff 1914

Arket: 402-405x258 mm Motivet: 235-238x160 mm
papir
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 1914

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Paul Cassirers datter

Arket: 493-497x385-390 mm Motivet: 360x267 mm
papir Signert nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Liv og Død

Radering trykket i brunlig på tykt beige papir
Arket: 497x340-341 mm Motivet: 189x149 mm

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Modell som varmer hendene

Arket: 335-338x238 mm Motivet: 273x178 mm
papir Usignert

{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Stående rød akt

Pastell i rødt på gulhvitt papir
39x22,3-23 cm

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Vinterlandskap med drengestuen på Ekely

Akvarell i blått, rødt, grønt og brunt og pastel l
50x64,5
i hvitt på tykt gulhvitt papir

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)P.A. Munchs grav i Roma

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 376-380x278-284 mm Motivet: 270x215 mm

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Arv

Arket: 464-472x369-370 mm Motivet: 440x315 mm
papir

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Fru Marie Linde

Litografi trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 446x354 mm Motivet: 200x150 mm
Usignert

NOK 30 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 500x375 mm Motivet: 202x185 mm
papir
Usignert

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)To lekende barn

Blyant på tynt gulhvitt papir
86x151 mm
Usignert
Påtegnet nede t.h.: E. Munch. 80 I. M.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Landskap med trær 1880

Blyant på tynt gulhvitt papir
107x159 mm
Signert og datert nede t.h.: E. Munch. 1880. Påtegnet nede t.h.: E. Munch. 1880. Til Ingrid (?) fra Inger.

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen og bjørnen

Arket: 285-288x277-280 mm Motivet: 198x215 mm
Usignert
Påtegnet nede t.h.: Av serien Alfa og Omega. Av Edvard Munch. Fra Inger Munch 1945

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
34
Munch, Edvard(1863-1944)Foilinist

Fargeblyant i svart på tynt gulhvitt papir
189x255 mm
Usignert

Tilslag NOK 67 000
{lot.title}
35
Munch, Edvard(1863-1944)Fips

Tusj på tynt gulhvitt papir
150x170 mm
Påtegnet med med penn nede t.h.: Edv. Munch. Fibs. (Antagelig gjort av I. Munch).

Tilslag NOK 48 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her