Salgsutstilling 10. mars – 25. mars 2012

Salgsutstilling

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Vækerø
1
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Fra Vækerø

Gouache på papir
25,5x35
Usignert

Vurdering
Fra Vækerø
1

Olje på lerret
61x95,5
Signert nede t.h. på en sten: F Giös

Vurdering
Hane, høne, kyllinger og katt 1858
2
Printz, Christian August(1819-1867)Hane, høne, kyllinger og katt 1858

Olje på lerret
91x119
Signert midt på t.v.: A Printz. 1858.

Vurdering
Interiør med kvinne og to barn 1867
3
Lorck, Karl(1829-1882)Interiør med kvinne og to barn 1867

Olje på lerret
59x74
Signert og datert nede t.v.: C Lorck Df: 67

Vurdering
Norsk høyfjell 1856
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Norsk høyfjell 1856

Olje på lerret
89x127
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856

Vurdering
Snøhetta på Dovre
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Snøhetta på Dovre

Olje på papir, oppklebet på lerret
21x31
Usignert

Vurdering
Måneskinn 1872
6
Baade, Knud(1808-1879)Måneskinn 1872

Olje på lerret
76x85
Signert og datert nede t.v.: KBaade 1872

Vurdering
Foss med sagbruk 1878
7
Bodom, Erik(1829-1879)Foss med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: Bodom. 78

Vurdering
Elv med sagbruk 1878
7
Bodom, Erik(1829-1879)Elv med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 78.

Vurdering
Parti fra Ytre Kroken i Sogn 1850
8
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Parti fra Ytre Kroken i Sogn 1850

Olje på lerret
39x51
Signert og datert nede t.h.: J Eckersberg 1850

Vurdering
Landskap med vann og kirke 1851
9
Müller, Morten(1828-1911)Landskap med vann og kirke 1851

Olje på lerret
25x36
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851

Vurdering
Fjordparti 1860
10
Andersen, Harald Oscar(1836-1871)Fjordparti 1860

Olje på lerret
54x80
Signert og datert nede t.v.: HO Andersen 60

Vurdering
Store Skagastølstind 1897
11
Kaulum, Haakon(1863-1933)Store Skagastølstind 1897

Olje på lerret
170x290
Signert og datert nede t.h.: Kaulum 97

Vurdering
NOK 200 000
Fra Vandsjø ved Moss 1881
12
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Vandsjø ved Moss 1881

Olje på lerret
41x69

Vurdering
Fra Nord-Norge, midnattsol
13
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nord-Norge, midnattsol

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Folkeliv i Sognefjorden 1879
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Folkeliv i Sognefjorden 1879

Olje på lerret
61x96
Signert og datert nede t.h.: A. Normann Dsf 79

Vurdering
Fra Nærøyfjorden
15
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nærøyfjorden

Olje på lerret
45x46
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Vår i Sognefjorden 1890
16
Rasmussen, Anton(1842-1914)Vår i Sognefjorden 1890

Olje på lerret
62x96
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1890

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv 1889
17
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1889

Olje på lerret
54x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1889.

Vurdering
Fra en havn i Sognefjorden 1895
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fra en havn i Sognefjorden 1895

Olje på lerret
53x81
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. df. 1895.

Vurdering
En flørt
19
Dahl, Hans(1849-1937)En flørt

Olje på lerret
99x68
Signert nede t.h.: Hans -Dahl. Berlin

Vurdering
En pause i slåtten
20
Dahl, Hans(1849-1937)En pause i slåtten

Olje på lerret
95x61
Signert nede t.v.: Hans -Dahl.

Vurdering
En sommerdag på Sognefjorden 1917
21
Dahl, Hans(1849-1937)En sommerdag på Sognefjorden 1917

Olje på lerret oppklebet på plate
30x43
Signert og datert nede t.h.: Hans -Dahl 13. Juni 1917

Vurdering
Sledekjøring på isen
22
Ender, Axel(1853-1920)Sledekjøring på isen

Olje på lerret
49x74
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
Skogslandskap med landevei ved innsjø
23
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Skogslandskap med landevei ved innsjø

Olje på lerret
68x100
Signert nede t.v.: Herman W. Anker.

Vurdering
Strandparti med folkeliv, solnedgang
24
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Strandparti med folkeliv, solnedgang

Olje på lerret
30x46
Signert nede t.h.: Smith Hald

Vurdering
Elvefiske
25
Wergeland, Oscar(1844-1910)Elvefiske

Olje på lerret
52x39
Signert nede t.v.: Osc. Wergeland

Vurdering
Fiskere i kystlandskap
26
Ulving, Even(1863-1952)Fiskere i kystlandskap

Olje på lerret
33x53
Signert nede t.h.: E Ulving

Vurdering
Sommerdag, utsyn over Vollen i Asker
27
Wentzel, Gustav(1859-1927)Sommerdag, utsyn over Vollen i Asker

Olje på lerret
50x75
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel.

Vurdering
Seilbåter i kystlandskap
28
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåter i kystlandskap

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Interiør Setesdal 1909
29
Hansen, Asor(1862-1929)Interiør Setesdal 1909

Olje på lerret
82x75
Signert og datert nede t.h.: Asor Hansen 1909

Vurdering
Fra Balestrand 1919
30
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Balestrand 1919

Olje på lerret
74x98
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Marie Hauge. Fra Balestrand 1919

Vurdering
Den engelske los
31
Peters, Wilhelm(1851-1935)Den engelske los

Olje på lerret og penn på papir
36x24 og 51x35
Signert: WP

Vurdering
Vinter i Norge
32
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
53x64
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tøvær
33
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
50x63

Vurdering
Marias måned
34
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering, lysmål
50x61

Vurdering
Marmortrappen
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering med håndkolorering, lysmål
54x66

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på