Nettauksjon 1. juni – 14. juni 2023

Kunst på papir

KatalogTilslagsliste

Status

Kunstner

Vurdering

Sort sol
1
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Lysmål: 101,5x73 Motivet: 79,5x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 130 000
2
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Motivet: 70,5x51
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
3

Serigrafi
Motivet: 66x61
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
4

Serigrafi
Motivet: 65,5x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 000
Komposisjon 1972
5
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 66,5x50 Motivet: 64,5x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Komposisjon 1956
6
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1956(1956)

Litografi
Lysmål: 33,5x48
Signert og datert nede t.v.: G. Kongelf 56.

Vurdering
Komposisjon 1954
7
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1954(1954)

Serigrafi
Arket: 49,5x40 Motivet: 40x28
Signert og datert nede t.h.: Gudrun Kongelf 1954.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon 1953
8
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1953(1953)

Serigrafi
Arket: 42x57 Motivet: 37,5x49
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1953

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Komposisjon 1975
9
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1975(1975)

Serigrafi
69x57
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 1975

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
10
Hebler, Herman(1911-2007)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 54x40 Motivet: 52x38
Signert nede t.h.: Hebler

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kvinne 1969
11
Hebler, Herman(1911-2007)Kvinne 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 51x40 Motivet: 48x38,5
Signert og datert nede t.h.: Hebler 1969

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Sommar 1962
12
Kleiva, Per(1933-2017)Sommar 1962(1962)

Fargetresnitt
Motivet: 42x59
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -62

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Klaustrofobien 1968
13
Kleiva, Per(1933-2017)Klaustrofobien 1968(1968)

Serigrafi
Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Norwegian wood 1979
14
Kleiva, Per(1933-2017)Norwegian wood 1979(1979)

Serigrafi
Motivet: 62x45
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 79

Vurdering
Lang avskjed 1985
15
Kleiva, Per(1933-2017)Lang avskjed 1985(1985)

Serigrafi
Arket: 62,5x76,5 Motivet: 50x65
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -85

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Barbarella 1985
16
Kleiva, Per(1933-2017)Barbarella 1985(1985)

Serigrafi
Motivet: 63x43

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Det var ein gong 1996
17
Kleiva, Per(1933-2017)Det var ein gong 1996(1996)

Serigrafi
Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -96

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Kastraksjon 1971
18
Lind, Victor(1940-)Kastraksjon 1971(1971)

Serigrafi
Lysmål: 55x66
Signert og datert nede på midten: Victor Lind -71.

Vurdering
Mappe à 5 trykk: Horisont 1986
19
Nupen, Kjell(1955-2014)Mappe à 5 trykk: Horisont 1986(1986)

Litografi
Arket=Motivet: 46x65,5
Alle signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
20

Litografi
Arket=Motivet: 46x65,5
Alle signert nede t.h. K. Nupen.

Vurdering
3 stk: En bar, En begravelse 1987, Et hjem 1987
21
Baird, Vanessa(1963-)3 stk: En bar, En begravelse 1987, Et hjem 1987(1987)

Akvarell på papir
32,5x44,5, 41x30 og 47x30,5
Usignert, signert og datert nede t.v.: V. Baird 87 og signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Vansessa Baird London 87

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
 Stella, Signe og Christina
22
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-) Stella, Signe og Christina(2002)

Litografi
Motivet: 58x75,5
Signert nede t.h.: S Bjertnæs

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Vinterrose 1975
23
Bleken, Håkon(1929-)Vinterrose 1975(1975)

Serigrafi
Motivet: 46x56
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -75.

Vurdering
Engel og Liggende kvinne, svevende
24
Widerberg, Frans(1934-2017)Engel og Liggende kvinne, svevende(1979 og 1984)

Litografi
Motivet: 32x48 og 34x58
Begge signert nede t.v.: F Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hest 1973
25
Widerberg, Frans(1934-2017)Hest 1973(1973)

Litografi
Lysmål: 63x52 Motivet: 57x47
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 600
Grønn ildvandrer
26
Widerberg, Frans(1934-2017)Grønn ildvandrer(1986)

Litografi
Arket: 38x54 Motivet: 32x43
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 200
Trær, skiløype
27
Widerberg, Frans(1934-2017)Trær, skiløype(1970)

Serigrafi
44x55,5

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
28
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon

Blandingsteknikk/Collage
Lysmål: 79x56
Signert nede på midten: Kjartan Slettemark

Vurdering
NOK 20 000
Uten tittel 1962
29
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1962(1962)

Etsning trykket på japansk rispapir og tykt papir
Arket: 41x31,5, Motivet: 36,5x28,5
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1962

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 200
Stående blått 1974
30
Sitter, Inger(1929-2015)Stående blått 1974(1974)

Fargelitografi
Motivet: 71,5x51
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 7(?)

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Uten tittel
31
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1975)

Serigrafi
Arket: 50x67,5, Motivet: 34x52
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
Uten tittel
32
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca 1961?)

Etsning, fargeakvatint
Arket: 50x65,5, Motivet, 29x41

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
33
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 37x50
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Blå komposisjon 1969
34
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blå komposisjon 1969(1969)

Olje på papir
Lysmål: 48x62,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Det høyeste høye
35
Mappe og bordDet høyeste høye

Blandingsteknikk
Mappe: 60x43 og bord: 33-40x63,5x46-99

Vurdering
NOK 20 000–25 000
GB 42-1970 Fjell
36
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 42-1970 Fjell(1970)

Tresnitt
Lysmål: 32,5x49,5 Motivet: 30,5x47,5
Signert nede t.h.: AE Bergman.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
L10-1970 Rød jord
37
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L10-1970 Rød jord(1970)

Litografi
Arket = Motivet: 58x43,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 15 500
38
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon (1972?)

Litografi
Lysmål: 90,5x62, Motivet: 68x54
Signert nede t.h.: Miró

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Ape 1982
39
Ransve, Bjørn(1944-)Ape 1982(1982)

Litografi
Motivet: 33,5x28,5
Signert nede på midten: Bjørn Ransve

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Da Cortona 1972
40
Ransve, Bjørn(1944-)Da Cortona 1972(1972)

Litografi
Motivet: 54,5x45,5
Signert og datert nede på midten: Ransve 1972

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 1 500
4 stk: Stående kvinneakt, Stående ryggvendt kvinneakt, Stående mannsakt og Akt med klede over hode
41
Tiller, Lars(1924-1994)4 stk: Stående kvinneakt, Stående ryggvendt kvinneakt, Stående mannsakt og Akt med klede over hode(1947)

Blyant, tusj og lavering på papir
35x24, 38x29,5, 35x23,5 og 21x15
Usignert, signert nede på midten: Lars Tiller, signert nede t.v.: Lars Tiller -47 og usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne med fugler
42
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Kvinne med fugler(1958)

Litografi
Lysmål: 49x38
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1958

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
Portrett av Henry Kissinger
43
Isern, Ramón(1914-1989)Portrett av Henry Kissinger

Gouache og akvarell på papir
Lysmål: 33.5x23.5
Signert oppe t.v.: Isern

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Selvportrett
44
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Selvportrett(1967)

Radering
Motivet: 31,5x24
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 500
Sittende og stående akt 1946
45
Rumohr, Knut(1916-2002)Sittende og stående akt 1946(1946)

Tresnitt
Lysmål: 37x29x5, Motivet: 35x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -46

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Komposisjon 1960
46
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1960(1960)

Tresnitt
Motivet: 50,5x39
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -60

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 200
Komposisjon 1958
47
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1958(1958)

Tresnitt
Motivet: 36,5x46
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -58

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 200
Landskap med figurer
48
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med figurer

Tresnitt med håndkolorering
Lysmål: 50x45,5
Signert nede på midten: J Rian

Vurdering
NOK 30 000
Fra Telemark
49
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Telemark

Tresnitt
Motivet: 35x38
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 5 000
Arabesk
50
Hagen, Else(1914-2010)Arabesk(1964)

Radering
21,5x46,5
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Skyer
51
Hagen, Else(1914-2010)Skyer(1978)

Radering
Motivet: 32,5x61,5
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 5 000
Liggende kvinne
52
Hagen, Else(1914-2010)Liggende kvinne

Radering
Lysmål: 42,5x26, Motivet: 40,5x24,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Klode
53
Hagen, Else(1914-2010)Klode(1973)

Litografi
Motivet: 25x23
Signert nede t.h: Else Hagen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Kvinnehode 1957
54
Picasso, Pablo(1881-1973)Kvinnehode 1957(1957)

Fargelitografi
Lysmål: 64x50
Signert i rødt nede t.v.: Picasso
Signert og datert i stenen nede t.h.: Picasso 27.6.57.

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Femme à l’Oiseau
55
Picasso, Pablo(1881-1973)Femme à l’Oiseau(1966)

Akvatintetsning
Lysmål: 32x41,5 Motivet: 27x37,5
Signert nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Legende I
56
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende I(1946)

Radering
Lysmål: 15,5x14,5 Motivet: 13x12,5
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Salome + 2 skisser til Salome
57
Storstein, Aage(1900-1983)Salome + 2 skisser til Salome(1970 og 1946)

Litografi og tusj på papir
Lysmål: 45,5x70,5 Motivet: 42x68. 15,5x25 og 15,5x25
Signert nede t.h.: Storstein -70. Signert nede t.h.: Storstein - 46 og Signert nede t.h.: Storstein

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Meditasjon
58
Fjell, Kai(1907-1989)Meditasjon(1988)

Serigrafi
Motivet: 42x58
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Høst
59
Fjell, Kai(1907-1989)Høst(1977)

Serigrafi
Motivet: 43x53
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Susanna 1936
60
Lie, Edvarda(1910-1983)Susanna 1936(1936)

Linosnitt
Lysmål: 43x43
Signert og datert nede på midten: Edvarda Lie -36

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon med figurer
61
Winge, Sigurd(1909-1970)Komposisjon med figurer

Radering
Lysmål: 31x23,5 Motivet: 28,5x22
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -47

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Frise II 1955
62
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise II 1955(1955)

Radering
Arket: 39x119,5 Motivet: 30x108,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Vinge -55

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 7 000
Godnattkyss (Brun variant)
63
Nerdrum, Odd(1944-)Godnattkyss (Brun variant)

Litografi
Lysmål: 54x65 Motivet: 52x63,5
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Suopan (Lasso)
64
Savio, John(1902-1938)Suopan (Lasso)

Tresnitt i svart på gulhvitt papir?
24x29,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Norsk landskap
65
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: mm Motivet: 100x150 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mannshode
66
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Radering trykket i svart
Motivet: 11,5x8,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kurt Glaser, Munch von Glaser
67
Munch, Edvard(1863-1944)Kurt Glaser, Munch von Glaser(1906)

Inneholder raderingen Mannshode trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 25,5x18,5 Motivet: 11x8,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
En fluesnapper
68
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En fluesnapper

Tusj på papir
Lysmål: 22x22,5
Signert oppe t.v.: Th. Kittelsen

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Eventyrtegning
69
Werenskiold, Erik(1855-1938)Eventyrtegning

Penn på papir
Lysmål: 30,5x25,5
Signert nede t.v.: EW.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gutt med hatt
70
Grønvold, Bernt(1859-1923)Gutt med hatt

Blyant på papir
21x18,5
Signert nede t.h.: B.G.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Jente ved gjerde
71
Grønvold, Bernt(1859-1923)Jente ved gjerde

Blyant på papir
Lysmål: 19x10,5
Signert nede t.v.: B.G.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 200
Bondepike og nisse
72
Bergslien, Nils(1853-1928)Bondepike og nisse

Akvarell på papir
Lysmål: 25,5x21
Signet nede t.h.: N Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Et bondeinteriør
73
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Et bondeinteriør(1879)

Olje på plate
50x42
Signert ned på midten: Sundt Hansen

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
To falker 1830
74
Calmeyer, Jacob Mathias(1802-1883)To falker 1830(1830)

Olje på plate
41x47
Signert nede på midten: Jac Calmeyer

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Robåt i kystlandskap
75
Baade, Knud(1808-1879)Robåt i kystlandskap(1844)

Olje på papp, oppklebet på plate
23x36
Signert og datert nede t.h.: K Baade 1844

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fjordlandskap, Vestlandet 1845
76
Baade, Knud(1808-1879)Fjordlandskap, Vestlandet 1845(1845)

Olje på lerret
34x42
Signert og datert nede på midten: K Baade 1845

Vurdering
Fisker
77
Ender, Axel(1853-1920)Fisker

Olje på lerret
45x66
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
Fjelllandskap
78
Sinding, Otto(1842-1909)Fjelllandskap

Olje på lerret
71x61
Signert nede t.h.: Otto Sinding -

Vurdering
Kvinne med barn
79
Dahl, Hans(1849-1937)Kvinne med barn

Olje på lerret
68x41
Signert nede t.h.: Hans-Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Fra Stavern 1907
80
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Stavern 1907(1907)

Olje på lerret
44x44
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Kveld, Filtvet
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Kveld, Filtvet

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Stilleben 1921
82
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Stilleben 1921(1921)

Olje på lerret
64x81
Signert og datert nede t.h.: Bernhard Folkestad 1921

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Landskap
83
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 30 000
Bekk på Sørlandet
84
Riis, Bendik(1911-1988)Bekk på Sørlandet

Olje på plate
24x33
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Berg 1969
85
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Berg 1969(1969)

Olje og sand på plate
32x74,5
Signert og datert nede på midten: Halvdan Ljøsne 69

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Landskap
86
Opdahl, Ørnulf(1944-)Landskap

Olje på lerret
25x28
Signert nede t.v.: Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Drømmer 1987
87
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Drømmer 1987(1987)

Bronse og larvikitt
Høyde med sokkel: 45 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på sokkelen: Nico Widerberg Drømmer 87

Vurdering
NOK 30 000
Ung kvinne
88
Ung, Per(1933-2013)Ung kvinne

Bronse
H: 34 cm.
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på