Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon tirsdag 12. juni 2007 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
100
Savio, John(1902-1938)Ung reinokse

Tresnitt
26x33
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
101
Savio, John(1902-1938)Vår

Tresnitt
23,5x29
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
102
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær

Tresnitt
28x35
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
103
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
21,5x29
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
104
Savio, John(1902-1938)Øen Lillemolla i bakgrunnen, Svolvær

Tresnitt
25x31
Signert nede t.h.: John Savio.

{lot.title}
105

Tresnitt, lysmål
24x32,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
106
Savio, John(1902-1938)Rivaler

Tresnitt
29x19
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
107
Bergslien, Nils(1853-1928)Bondepike og nisse

Gouache på papir, lysmål
34x28
Signert nede t.h.: N Bergslien

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
108
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Bergens våg

Lavering, lysmål
23x21,5
Signert nede t.v.: ThH.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
109
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
52x69
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
110
Nerdrum, Odd(1944-)Par

Litografi, lysmål
45x74
Signert nede t.h.: Nerdrum

{lot.title}
111
Kihle, Harald(1905-1997)Tømmerlasset

Litografi
54x46
Signert nede t.h.: Harald Kihle

{lot.title}
112
Rian, Johs.(1891-1981)Pike som grer håret

Akvarell
29,5x17
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
113
Johannessen, Jens(1934-)Kvinneakt 1968

Akvarell, lysmål
74x52
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 1968.

{lot.title}
114
Schultz, Alexander(1901-1981)Fjorden 1978

Akvarell på papir, lysmål
31x45
Signert og datert nede t.v.: A. Schultz -78

{lot.title}
115
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinter 1980

Akvarell på papir, lysmål
34x48
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -80

{lot.title}
116
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi, lysmål
28x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
117
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske 3/8

Serigrafi
48x64
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
118
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumsnitt, håndkolorert
24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
119
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med hoder 1978

Pastell, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: JJ 78

{lot.title}
120
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980

Gouache på papir, lysmål
24x37
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 80

{lot.title}
121
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Alle gode ønsker fra nabofolket

Blandingsteknikk, lysmål
19x29,5
Signert nede på midten: Espolin Johnson

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
122
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Nixon visions

Silketrykk og collage med håndkolorering
60x49
Signert nede t.h.: Kjartan

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
123
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi
105x166
Signert nede t.h.: Miro.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
124
Disen, Andreas(1845-1923)Høyfjellslandskap 1878

Olje på plate
12x20
Signert og datert nede t.h.: AD. 78.

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
125
Müller, Morten(1828-1911)Mennesker i robåter 1876

Olje på plate
21x27
Signert og datert nede t.h. : Morten- Müller 76.

{lot.title}
126
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med jeger og hund 1891

Olje på lerret
61x80
Signert og datert nede t.h.: Morten- Müller- 1891.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
127
Müller, Morten(1828-1911)Folkeliv ved innsjø 1875

Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.

{lot.title}
128
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute og dampbåt i kystlandskap 1928

Olje på lerret
33x75
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1928

NOK 30 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
129
Schleich, Hans(1834-1912)Fra Odda, Hardangerfjorden 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
38x49
Noe utydelig signert nede t.h.: H Schleich
Stedsbestemt og datert nede t.v.: Odde. Hardanger Fjord. 25.7.75

{lot.title}
130
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dampbåt i storm

Olje på lerret
23x34
Signert nede t.v.: C W Barth

NOK 5 000
{lot.title}
131
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: A Normann

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
132
Dahl, Hans(1849-1937)Studie av kvinner og barn på strand

Olje på plate
37x51
Usignert

NOK 5 000
{lot.title}
133
Dahl, Hans(1849-1937)Christianiafjorden

26x40
Signert nede t.h.: Hans Dahl

NOK 5 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
134
Sømme, Jacob(1862-1940)Skagen 1890

Olje på lerret
41x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Jacob Sømme Skagen 1890

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
135
Ukjent, kunstnerStrikkende kvinne under frukttrær

Olje på lerret
58x53
Usignert

{lot.title}
136
Borgen, Fredrik(1852-1907)Gård i vinterlandskap 1896

43x49
Signert nede t.v.: Fr. Borgen. Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Fr. B. 96

{lot.title}
137
Borgen, Fredrik(1852-1907)Kvinne ved gård i vinterlandskap

Olje på lerret
37x58
Signert nede t.h.: Fr. Borgen.

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
138
Borgen, Fredrik(1852-1907)Gårdsbruk med folkeliv, Gol 1877

32x54
Signert nede t.h.: Borgen. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Gol 77.

{lot.title}
139
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Kystlandskap 1937

Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr. -1937-

NOK 3 000
{lot.title}
140
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne i fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret
65x95
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
141
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Garnfiskere 1888

Olje på lerret
82x118
Signert nede t.v.: Smith-Hald. Datert nede t.h.: 1888

{lot.title}
142
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Vågen i Bergen med Bryggen 1916

Olje på lerret
82x65
Signert og datert nede t.v.: A Kavli -16

Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
143
Thaulow, Frits(1847-1906)Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens

Olje på plate
52x38
Signert nede t.h.: F.T.

Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
144
Grenness, Johannes(1875-1963)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: J. Grenness

NOK 7 000–10 000
{lot.title}
145
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Potteplante i vindu

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: J. de H. Krohn

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
146
Prehn, A.Hane med høns

Olje på lerret
63x32
Signert nede t.v.: A. Prehn.

{lot.title}
147
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med flaske, hetvinsglass,

Olje på lerret
49x58
kirsebær og blomster 1928
Signert og datert nede t.h.: S Grande -28

{lot.title}
148
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
149
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap

Olje på lerret
59x68
Signert nede t.h.: R Th

{lot.title}
150
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med gjerde 1938

Olje på lerret
97x130
Signert og datert nede t.h.: R. Th -38

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
151
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Den hjemløse 1947

Olje på lerret
142x115
Signert og datert nede t.h.: R. Th 47

{lot.title}
152
Svarstad, Anders(1869-1943)Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: A C Svarstad

{lot.title}
153
Gauguin, Pola(1883-1961)Provence 1925

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Pol Gauguin 25

{lot.title}
154
Heiberg, Jean(1884-1976)Aftensol i hagen 1945

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1945

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
155
Lund, Henrik(1879-1935)Fru Martha Johnsen

Olje på lerret
86x68
Signert nede t.h.: Henrik Lund

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
156
Lund, Henrik(1879-1935)Dameportrett

Olje på lerret
101x76
Signert nede t.v.: Henrik Lund

{lot.title}
157
Deberitz, Per(1880-1945)Sauøya Skåtøy 1922

Olje på lerret
58x67
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 22.

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
158
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1913

Olje på lerret
112x125
Signert og datert nede t.v. og t.h.: Th Holmboe 1913

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
159
Sørensen, Henrik(1882-1962)Høst Smørklepp 1959

Olje på plate
50x61
Usignert

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
160
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1952

Olje på plate
38x60
Signert og datert nede t.h.: HS 52

{lot.title}
161
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1938

Olje på plate
50x58
Signert nede t.v.: HS 38

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
162
Enger, Erling(1899-1990)Hus i landskap 1957

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 57

{lot.title}
163
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Tomter

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
164
Lund, Henrik(1879-1935)Popler ved strand 1928

Olje på plate
49x57
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund 1928

{lot.title}
165
Krohg, Per(1889-1965)Renaissanse 1944

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1944

Tilslag NOK 13 000 med forbehold
{lot.title}
166
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Svanøy

Olje på plate
26x32
Signert nede t.h.: H Kihle

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
167
Hanno, Carl von(1901-1953)Garntørk 1952

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 52

{lot.title}
168
Hanno, Carl von(1901-1953)Mennesker på brygge 1948

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 48

{lot.title}
169
Nielssen, Finn(1908-1962)Svolvær 1960

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.v.: Fini. 60

{lot.title}
170
Schultz, Alexander(1901-1981)Skogslandskap

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: A. Schultz.

{lot.title}
171
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
51x63

{lot.title}
172
Schultz, Alexander(1901-1981)Hus i vinterlandskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A Schultz

{lot.title}
173
Rose, Knut(1936-2002)Øyet 1970

Olje på lerret
92x75
Signert og datert nede t.h.: K. Rose - 70

NOK 50 000–75 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
174
Rose, Knut(1936-2002)Å seile 1967

Olje på lerret
116x116
Signert og datert nede t.h.: K. Rose 67

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
175
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon i rødt og grønt

Olje på lerret
48x48
Usignert

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
176
Johannessen, Jens(1934-)Fosteret 1964

Olje på lerret
60x60
Signert og datert nede t.v.: J.J. 64.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
177
Johannessen, Jens(1934-)Fornebu 1961

Olje og collage på lerret
39x39
Signert og datert nede på midten: Jens 61

{lot.title}
178
Sparre, Victor(1919-2008)Tidlig vår Blå dag 1965

Olje på lerret
131x162
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparr -65

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
179
Durban, Arne(1912-1993)Stående gutt 1940

Bronse
H: 11,5 cm.
Signert og datert på plinten: Durban 1940

{lot.title}
180
Lokkanne

Sølv
H: 22,5 cm. Vekt: 1048 gr.
Trondheim 1729. Barokk. Mester: Jens Jacob Reimers, virksom 1727-1770.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her