Sølv
L: 15,5 cm. Vekt: 22 gr.
Renessanse/barokk. Bergen, ca. 1675. Mester: Peder Johannesen Reimers, virksom 1670-1695.
NOK 12 000–14 000
Sølv
L: 15,5 cm. Vekt: 22 gr.
Sølv
L: 13,5 cm. Vekt: 24,5 gr.
Renessanse. Bergen, ca. 1630. Mester: Lucas Andersen Steen, virksom 1619-etter 1658.
Sølv
L: 14 cm. Vekt: 24 gr.
Pastell
31x41
Signert og datert nede t.h.: Asta Nørregaard 1894.
Olje på lerret
75x96
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Eilif Peterssen Roma 82
Olje på lerret
169x112
Signert nede t.h.: Karl Uchermann
Olje på lerret
74x113
Signert og datert nede t.h.: Karl Uchermann. -94-
Olje på lerret
44x74
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: A. Askevold. 1862.
Olje på lerret
62x95
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1869.
Olje på lerret
75x113
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 1874.
Olje på plate
22x33
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
55x42
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på papir, oppklebet på plate
19x25
Usignert
Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: F.T.
Olje på lerret, oppklebet på plate
14x24
Usignert.
28x21
Signert nede t.h.: F. T.
Olje på plate
47x60
Signert og datert nede t.v.: KLK 77
Gouache, lysmål
35x47
Signert nede t. h.: Flintoe
Gouache
61x94
Usignert
Olje på lerret
62x85
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868.
Olje på lerret
80x83
Signert nede t.v.: A- Kavli-
Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
78x98
Signert nede t.v.: Helene Gundersen
Olje på lerret
77x91
Olje på lerret
119x115
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915
Olje på lerret
66x90
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
49x65
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 90.
Olje på lerret
32x48
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
105x157
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
113x192
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. 1867.
Pastell på lerret
47x65
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.
Olje på lerret
81x58
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.v.: CM Ross. Sora 1884.
Olje på lerret
62x42
Signert og datert nede t.h.: Vinc St Lerche 89
Olje på lerret
80x120
Signert og utydelig datert eller stedsbestemt nede t.h.: Vinc St Lerche
Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Diriks.
Olje på lerret
31x41
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1867
Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.v.: HFG 1850
Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen
Olje på lerret
81x120
Signert nede t.h.: W. Peters
38x55
Signert og datert nede t.h.: CS 82
Olje på lerret
95x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 95.
Olje på lerret
53x46
Signert nede t.h.: J. Ekenæs
Oje på lerret
88x65
Signert nede t.v.: Nils Hansteen
Olje på lerret
85x127
Signert og datert nede t.v.: C. Wexelsen Xania 1867-69.
Olje på lerret
62x86
Signert nede t.v.: Herman W. Anker.
Olje på lerret
20x23
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 1847
Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Axel Ender
Olje på lerret
92x44
Signert nede t. v.: Hans - Dahl. Berlin.
Olje på plate
17,5x15,5
Usignert.
23x34
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Bloksbjerg 25/8 72 FT.
26x36
Usignert.
Olje på lerret
33x45
Signert nede t.h.: F. T.
23x34
Usignert.
Olje på plate, collage
41x110
Signert nede t.v.: Fritz og Alexandra.
Olje på lerret
101x152
Signert og datert nede t.v.: S Jacobsen 04
Olje på lerret
100x129
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 1867
Olje på lerret
63x79
Signert nede t.h.: Carl Nielsen S Christiania
Olje på lerret
43x43
Signert og datert nede t.h.: Frich 1850.
Olje på lerret
73x80
Signert og datert nede t.h.: K Baade 1855
Olje på mahognyplate
45x54
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. Df. 73.
Olje på lerret
60x42
Signert nede t.v.: N. Bergslien
Olje på lerret
46x66
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund 1895 Le Hâvre 12-10-95
Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1918.
Olje på lerret
86x118
Signert nede t.v.: Øyvind Heggtveit
Olje på lerret
25x48
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1884
Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 1916
Olje på plate
24x33
Signert nede t.v.: H. Egedius
Olje på lerret
66x93
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
21x26
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 98.
Akvarell, lysmål
32x47
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Ask. Sept. 1893
Olje på lerret
29x38
Signert og datert nede t.h.: Frich 1839.
Olje på lerret
97x66
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.
Olje på lerret
46x65
Usignert.