Auksjon torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Sommerauksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Komposisjon 1961
1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
50x49
Signert og datert nede på midten: Appel 61

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Serpentiner
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Serpentiner

Litografi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Reidar Aulie Signert i platen nede t.h.: Aulie

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 400
Mann med unghest
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Mann med unghest

Litografi, lysmål
48x61
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Sne ved sjøen
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Sne ved sjøen

Litografi, lysmål
46x53

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Liten pike på landevei
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Liten pike på landevei

Litografi, lysmål
49x57

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 000
Hus og rytter
6
Aulie, Reidar(1904-1977)Hus og rytter

Litografi, lysmål
55x63

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 000
To 1986
7
Aunvik, Jan(1948-2001)To 1986

Radering, lysmål
43x30
Signert og datert nede t.h.: Jan Aunvik 86

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Dance 1970
8
Bast, Ørnulf(1907-1974)Dance 1970

Serigrafi, lysmål
74x52
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Bast 70

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Peace
9
Bast, Ørnulf(1907-1974)Peace

Serigrafi, lysmål
73x56
Signert nede t.h.: Ørnulf Bast

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 800
Eg sjølv 1976
10
Bjørlo, Per Inge(1952-)Eg sjølv 1976

Linosnitt
64x56
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -76

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 500
Komposisjon 1972
11
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1972

Litografi
63x85
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
Kvinne
12
Bolling, Svein(1948-)Kvinne

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kvinne
13
Bolling, Svein(1948-)Kvinne

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Oil Spot 1989
14
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

Vurdering
NOK 15 000
Testa Orfica Sublime
15
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

Vurdering
NOK 15 000
Oppstilling med mugge og frukter
16
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med mugge og frukter

Litografi
37x34
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Hode
17
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hode

Litografi
50x35

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
18
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Litografi
70x37

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Oppstilling med vase og kopp
19
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med vase og kopp

Litografi
34x40

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Komposisjon med figurer og krukker
20
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon med figurer og krukker

Litografi
38x54
Dobbelt signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Berøringen I 1975
21
Esdaile, Peter(1947-)Berøringen I 1975

Litografi, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 75

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Danser 1980
22
Esdaile, Peter(1947-)Danser 1980

Radering, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 1980

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Oppstilling med glass 1976
23
Fish, Janet(1938-)Oppstilling med glass 1976

Litografi
76x55
Signert og datert nede t.h.: Janet Fish 76

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 1 500
Bjørnarå Setesdal
24
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Bjørnarå Setesdal

Litografi, lysmål
45x37
Signert nede t.h.: Reidar Fritzvold.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 700
Forsommernatt Telemark 1985
25
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Forsommernatt Telemark 1985

Litografi, lysmål
62x44
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold -85.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 800
Stigning
26
Fraas, Gro(1944-)Stigning

Litografi, lysmål
55x63
Signert nede t.h.: Gro Fraas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Ny morgen 1986
27
Fraas, Gro(1944-)Ny morgen 1986

Litografi, lysmål
77x59
Signert og datert nede t.h.: Gro Fraas -86

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Hane 1950
28
Gauguin, Paul René(1911-1976)Hane 1950

Litografi, lysmål
68x98
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fjellguden Zevs på Olympen 1956
29
Gauguin, Paul René(1911-1976)Fjellguden Zevs på Olympen 1956

Litografi, lysmål
61x75
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin1956

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Telespringar 1986
30
Grøstad, Terje(1925-2011)Telespringar 1986

Tresnitt, lysmål
34x37
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1986

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 600
31
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
68x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 500
32

Sjablongtrykk
28x38
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
33

Serigrafi, lysmål
57x45
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
34

Serigrafi, lysmål
61x42
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
Komposisjon med figurer 1986
35
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon med figurer 1986

Litografi, lysmål
64x46
Signert og datert nede t.h.: JM Hansen-Kron 86

Vurdering
Alker
36
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Alker

Litografi, lysmål
53x74
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 500
Måneskinn
37
Hol, Dag(1951-)Måneskinn

Litografi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Måneskinn
38
Hol, Dag(1951-)Måneskinn

Litografi, lysmål
48x64
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Ettermiddag
39
Hol, Dag(1951-)Ettermiddag

Litografi, lysmål
30x52
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Jæren
40
Hol, Dag(1951-)Jæren

Litografi
55x70
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 1 250
Komposisjon 1977
41
Huse, Victor Patrick(1948-)Komposisjon 1977

Litografi, lysmål
67x50
Signert og datert nede t.h.: V. Patrick Huse 77

Vurdering
Skumring
42
Haaning, Knud(1929-)Skumring

Etsning, lysmål
36x42
Signert nede t.h.: Knud Haaning

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Kvinne med kimono
43
Japanske trykkKvinne med kimono

Litografi, lysmål
35x25
Skrevet på kartongen: by Toyokuni 1786-1864

Vurdering
NOK 4 000
Knelende kvinne på svaberg 1972
44
Jensen, Ulf Valde(1945-)Knelende kvinne på svaberg 1972

Fargeradering, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1972.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon med to figurer 1975
45
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

Vurdering
Vinkende kvinne på svaberg 1974
46
Jensen, Ulf Valde(1945-)Vinkende kvinne på svaberg 1974

Fargeradering, lysmål
36x46
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974. Signert og datert i platen nede t.v.: Ulf Valde Jensen -74.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Alltid så lyver vi
47
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

Vurdering
Fabulerende scene 1973
48
Jensen, Ulf Valde(1945-)Fabulerende scene 1973

Fargeradering, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen -73.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Kappløp 1978
49
Jensen, Ulf Valde(1945-)Kappløp 1978

Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1978.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
I rommet
50
Jensen, Ulf Valde(1945-)I rommet

Fargeradering, lysmål
26x34

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Silhouette 1976
51
Jensen, Ulf Valde(1945-)Silhouette 1976

Fargeradering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1976.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Rendez-vous 1972
52
Jensen, Ulf Valde(1945-)Rendez-vous 1972

Fargeradering, lysmål
30x36
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen. 1972.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Eplehøst
53
Jensen, Ulf Valde(1945-)Eplehøst

Fargeradering, lysmål
42x53

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Sveveren
54
Johannessen, Jens(1934-)Sveveren

Serigrafi, lysmål
27x40
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Komposisjon 1962
55
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1962

Akvarell
27x37
Signert og datert nede t.v.: 62. Jens Johannessen

Vurdering
NOK 7 000
Tilslag
NOK 5 000
Landskap
56
Johannessen, Jens(1934-)Landskap

Litografi, lysmål
51x34
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Hustak
57
Johannessen, Jens(1934-)Hustak

Litografi, lysmål
44x33

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Blodlønn
58
Johannessen, Jens(1934-)Blodlønn

Litografi, lysmål
51x34

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Båter i havn 1913
59
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Båter i havn 1913

Radering, lysmål
21x25
Signert og datert i platen nede t.v.: Otto Johansen 13.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
I havsnød
60
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I havsnød

Radering, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Kornskurd i Vinje 1946
61
Kihle, Harald(1905-1997)Kornskurd i Vinje 1946

Litografi, lysmål
58x69
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito Oslo. 1946

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Unghesten 1948
62
Kihle, Harald(1905-1997)Unghesten 1948

Litografi
51x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Prestegards-Kviten
63
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-Kviten

Litografi, lysmål
42x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Ut å reise
64
Kihle, Harald(1905-1997)Ut å reise

Litografi, lysmål
47x61

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Epitafium 1971
65
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Epitafium 1971

Fargemetalltrykk, lysmål
44x34
Signert og datert nede t.h.: L. P. Kiss 1971

Vurdering
Himmelstigenes tid 1971
66
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Himmelstigenes tid 1971

Fargemetalltrykk, lysmål
44x34

Vurdering
Du og tårene dine, og graset 1978
67
Kleiva, Per(1933-2017)Du og tårene dine, og graset 1978

Serigrafi, lysmål
65x51
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 78

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Slakter 1947
68
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Litografi, lysmål
53x66
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1947

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Gårdstun 1938
69
Lampe, Reidar(1887-1964)Gårdstun 1938

Akvarell på papir, lysmål
26x33
Signert og datert nede t.h.: Reidar Lampe -38

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 300
Sørlandshus
70
Lampe, Reidar(1887-1964)Sørlandshus

Akvarell på papir
26x33
Signert nede t.v.: R Lampe

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Vårsol 1932
71
Lampe, Reidar(1887-1964)Vårsol 1932

Akvarell på papir
27x34
Signert og datert nede t.v.: Reidar Lampe 32

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Oppstilling med kjele, kanne, flaske, glass, fylle
72
Lampe, Reidar(1887-1964)Oppstilling med kjele, kanne, flaske, glass, fylle

Akvarell på papir
26x33
hund og frukt Signert nede t.h.: R. Lampe

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
73
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 000
Rytter
74
Marini, Marino(1901-1980)Rytter

Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Marino

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Frukttre 1918
75
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Frukttre 1918

Blyant på papir, lysmål
38x25
Signert og datert nede t.v.: HLM -18.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 400
Ved vinduet
76
Mosebekk, Olav(1910-2001)Ved vinduet

Litografi, lysmål
52x39
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
Stille stund
77
Mosebekk, Olav(1910-2001)Stille stund

Litografi, lysmål
50x39

Vurdering
Aften
78
Mosebekk, Olav(1910-2001)Aften

Litografi, lysmål
52x39

Vurdering
Nonner
79
Mosebekk, Olav(1910-2001)Nonner

Penn og akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.v.: O. Mosebekk.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Stort svaberg 1988
80
Nesjar, Carl(1920-2015)Stort svaberg 1988

Litografi, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. Paris '88.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Prestegården i Krødsherad
81
Nielsen, Eivind(1864-1939)Prestegården i Krødsherad

Penn på papir, lysmål
11x14
Signert nede t.h.: E. N.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
82
Ravensberg, Ludvig Orning(1871-1958)Utsikt mot domen St Louis, Kartago 1921

Blyant og akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: L. O. Ravensberg Carthago 20/5-21

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Oscarshall
83
Richardson, Even(1961-)Oscarshall

Litografi, lysmål
35x46
Signert nede t.h.: Even Richardson

Vurdering
Vinter, Nesodden 1982
84
Risberg, Terje(1949-)Vinter, Nesodden 1982

Etsning, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Terje Risberg -82

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Blåveis
85
Rittun, Thorstein(1929-2018)Blåveis

Serigrafi, lysmål
23x62
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Romeo og Julie 1987
86
Rittun, Thorstein(1929-2018)Romeo og Julie 1987

Serigrafi, lysmål
53x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 87

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Water music
87
Rittun, Thorstein(1929-2018)Water music

Serigrafi, lysmål
41x53
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Batseba
88
Rittun, Thorstein(1929-2018)Batseba

Serigrafi, lysmål
54x37
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
Tryllefløyten
89
Rittun, Thorstein(1929-2018)Tryllefløyten

Serigrafi, lysmål
33x54
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
NOK 2 500–3 500
Tilslag
NOK 1 900
Kong Sverre ved Tønsberg
90
Rolfsen, Alf(1895-1979)Kong Sverre ved Tønsberg

Penn på papir, lysmål
23x25
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Fader Therapon 1989
91
Sand, Vebjørn(1966-)Fader Therapon 1989

Litografi, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand -89

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
Vågekallen, Lofoten
92
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
25,5x35,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000
Rognetre i Lofoten
93
Savio, John(1902-1938)Rognetre i Lofoten

Tresnitt
32x27
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 12 500
94
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi
70x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
95

Litografi
75x53

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
96

Litografi
89x60

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Småbruk i vinterlandskap
97
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Småbruk i vinterlandskap

Gouache på papplate
31x49
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 000
Summer XXVI
98
Stasik, Andrew(1932-)Summer XXVI

Linosnitt
56x76
Signert nede t.h.: A. Stasik

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 200
99
Storm, Halvard(1877-1962)Motiver fra Oslo

Raderinger
8 stk. i breddeformat fra 31x41 til 34x47
2 stk. i høydeformat 40x30 og 45x32

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Omfavnelsen 1982
100
Storn, Willi(1936-)Omfavnelsen 1982

Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82

Vurdering
Farlig forelskelse 1982
101
Storn, Willi(1936-)Farlig forelskelse 1982

Litografi, lysmål
73x55
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 82 Signert i platen nede t.h.: W Storn

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Blind fugl 1993
102
Storn, Willi(1936-)Blind fugl 1993

Litografi, lysmål
82x61
Signert og datert nede t.h.: Willi Storn 93

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Byutkant
103
Strand, Svein(1934-2020)Byutkant

Akvarell/gouache, lysmål
35x45
Signert nede t.h.: Strand

Vurdering
104
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Guttehode
105
Sørensen, Henrik(1882-1962)Guttehode

Litografi, lysmål
31x22
Signert nede t.h.: Henrik Sørensen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
106
Tapies, Antoni(1923-)Komposisjon

Litografi/collage
63x91
Signert nede t.h.: Tapies

Vurdering
NOK 25 000
Tilslag
NOK 15 000
Diligencen
107
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
49x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Lama
108
Uchermann, Karl(1855-1940)Lama

Penn på papir, lysmål
14x13
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Asiatisk elefant
109
Uchermann, Karl(1855-1940)Asiatisk elefant

Penn på papir, lysmål
10x13
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 800
Kvinneakt
110
Agger, Knud(1895-1973)Kvinneakt

Litografi
68x77
Signert nede t.h.: Agger

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 1 250
Komposisjon 1980
111
Ukjent, kunstnerKomposisjon 1980

Serigrafi, lysmål
48x37
Signert og datert nede t.h.: Ullaegeneirc 80 (?)

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Figurer ved innsjø
112
Ukjent, kunstnerFigurer ved innsjø

Akvarell, lysmål
20x50
Signert nede t.v.: T C Balké

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Figur
113
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Blandingsteknikk på papir, lysmål
54x41
Signert nede t.h.: Warsinski

Vurdering
NOK 10 000
Komposisjon 1977
114
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Litografi med mye håndkolorering, lysmål
40x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1977
115

40x52
Signert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1967
116
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967

Akvarell på papir, lysmål
40x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Komposisjon 1989
117
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989

Litografi
65x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 10 500
118
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 11 500
119

Litografi med håndkolorering
42x60
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 11 500
120

Litografi
64x76
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 800
121

Litografi
76x64
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 000
Gren med epler 1938
122
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Gren med epler 1938

Penn på papir, lysmål
31x43
Signert og datert nede t.h.: D.W. 1938

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Ikaros 1963
123
Winge, Sigurd(1909-1970)Ikaros 1963

Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
124
Hvitvinsglass

Grålig glass med benhvite spiraler
H: 20 cm.
Hurdal Verk, 1779-1808.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
125
Kandelabre

Sølv
H: 46,5 cm. Fylt.
Stemplet: ST 925. Louis-seize-stil.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
126
Tumling

Sølv
H: 4,5 cm. Diam.: 7,5 cm. Vekt: 67 gr.
Bergen, 1797. Louis-seize. Mester: Mathias Andersen Røbech, virksom 1792-? Fullstemplet.

Vurdering
127
Armstoler

Bjerk
H: 100 cm.
Skandinavia, Sverige (?) 17/1800. Rokokko, fransk inspirert.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 000
128
Dameskrivebord

Lakket tre
H: 77,5 cm. + kant 3,5 cm. L: 102 cm. D: 51 cm.
Historisme. 1800/1900-tallet.

Vurdering
129
Gulvur

Bemalt og lakket tre
H: 229 cm.
Urskive i messing med ormulu. Signert: Ed. Pstor, London. Sent 1700-tallet.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
130
Hengeskap

Bemalt tre
H: 78 cm. B: 60 cm. D: 23 cm.
Norge, 1800-tallet.

Vurdering
NOK 20 000
131
Kanape

Bøk
H: 108 cm. L: 167 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko.

Vurdering
NOK 20 000
132
Kommode

Lakket og forgylt finert tre
H: 80 cm. B: 69 cm. D: 50 cm.
Rokokko. Danmark/Norge, ca. 1750. Bombé-formet front.

Vurdering
Tilslag
NOK 180 000
133
Møblement

Lys mahogny med ormulu
Sofa: H: 94 cm. L: 135 cm. D: 73 cm.
Bord: H: 71 cm. L: 110 cm. D: 66 cm.
Empire-stil.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
134
Skap

Tre med finer i frukttre
H: 185 cm. L: 155 cm. D: 49 cm.
Antagelig Kontinentet, 17/1800-tallet. Lakket.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
135
Skap/Vitrine

Tre med mahognyfiner
H: 178,5 cm. B: 159 cm. D: 44 cm.
Historisme. Sent 1800-tallet.

Vurdering
NOK 8 000
136
Skjermbrett

Sortmalt tre
H: 183 cm. B: 45x4=180 cm.
4-delt, hengslet. Dekorert med fugler, blomster og bladverk i relieff, utskåret av diverse stensorter i forskjellige farger.

Vurdering
137
Skrin

Tre og smijern
H: 26 cm. L: 55 cm. D: 37 cm.
Antagelig Norge, tidlig 1800-tallet.

Vurdering
138
Stoler

Alm
H: 113 cm.
Rokokko, Norge ca. 1750.

Vurdering
Fugl
139
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fugl

Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Kokse
140
Bolle med hankerKokse

Glasert keramikk
H: 10 cm. Diam.: 20 cm.
Trønderkeramikk, 1800-tallet. Avsmalnende mot lav fotrand.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Tallerken
141
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Tallerken

Glasert keramikk
Diam.: 28 cm.
Signert: RH

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Fat
142
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Fat

Glasert keramikk
L: 41 cm. B: 35 cm.
Signert: RH

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Bolle med hank
143
Scheel/HvalstadBolle med hank

Glasert keramikk
H: 12 cm.
Signert RH LS

Vurdering
Lampetter
144
Scheel/HvalstadLampetter

Glasert keramikk
H: 33 cm. B: 24 cm.
En signert: LS En signert: RH LS

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Fat
145
Scheel/HvalstadFat

Glasert keramikk
Diam.: 41 cm.
Signert: RH LS

Vurdering
NOK 10 000–12 000
L' Hombre
146
Eske med spillL' Hombre

Lakket tre og perlemor
30x25
Innrisset på innsiden av lokket: Carsten Anker 1784.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
147
Kanne med lokk

Valbjørk
H: 22 cm.
Norge, 1700-tallet. Korpus med enkel utskjæring i form av bladranker med blomster og frukter innrammet av horisontale profilerte bånd.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
148
Kanne med lokk

Bjerkerot
H: 20 cm.
Norge, 1783. Glatt korpus med utskåret bånd som en bølgelinje nederst.

Vurdering
Fram over Polhavet 1897
149
Nansen, Fridtjof(1861-1930)Fram over Polhavet 1897

Skinninnbinding med helt gullsnitt
1. utgave i 2 bind utgitt i 200 eksemplarer. Aschehoug forlag, Kristiania 1897.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
150
Teppe

Vevet ull
160x115
Nain, Iran. Ca. 1980.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 4 200
151
Teppe

Vevet ull
195x120
Pakistansk, med jaktmotiv. Ca. 1980.

Vurdering
NOK 4 000–5 000
152
Teppe

Vevet ull
380x280
Kirman, Iran. Ca. 1920-30.

Vurdering
NOK 20 000
153
Teppe

Vevet ull
230x155
Pakistansk medaljongteppe. Ca. 1980.

Vurdering
NOK 8 000
Norsk dal 1934
154
Arnoldus, Aslaug Moe(1904-1981)Norsk dal 1934

Olje på plate
33x38
Signert og datert nede t.h.: Aslaug Arnoldus 34.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Selvportrett 1978
155
Aunvik, Jan(1948-2001)Selvportrett 1978

Olje på lerret
94x63
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 78

Vurdering
Kristus på Korset 1981
156
Aunvik, Jan(1948-2001)Kristus på Korset 1981

Olje på lerret
90x65
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81.

Vurdering
Komposisjon 1981
157
Aunvik, Jan(1948-2001)Komposisjon 1981

Olje på lerret
30x24
Signert og datert nede t.h.: JA 81

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Smygehålå i Stavanger
158
Berg, Georg Backer(1900-1980)Smygehålå i Stavanger

Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: G. Backer Berg

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 3 500
Havneparti
159
Berg, Georg Backer(1900-1980)Havneparti

Olje på lerret, oppklebet på plate
21x32
Signert i midten t.v.: G. Backer Berg

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 800
To figurer ved Nordlandsbåt
160
Berger, Einar(1890-1961)To figurer ved Nordlandsbåt

Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Tun med sittende kvinne
161
Bratland, Jacob(1859-1906)Tun med sittende kvinne

Olje på lerret
52x70
Signert nede t.v.: Jac Bratland

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
162
Breidvik, Arne(1914-2000)Komposisjon

Olje på lerret
55x82
Signert nede t.h.: Arne Breidvik

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
163
Casford, Michael(1940-2005)Kvinne og mann

Olje på lerret
165x130
Signert nede t.h.: Casford

Vurdering
164
Casford, Michael(1940-2005)Mann med fiolin 1990

Olje på lerret
150x103
Signert og datert nede t.h.: M Casford 90

Vurdering
165
Casford, Michael(1940-2005)Oppstilling på bord med katt

Olje på lerret
105x75
Signert nede t.h.: Michael Casford

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 000
166
Casford, Michael(1940-2005)Katt, piano, slange

Olje på lerret
100x65

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
Vinterlandskap med hus
167
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap med hus

Olje på plate
27x39
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Vinterlandskap 1964
168
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1964

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger - 64

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Rødt fjell 1917
169
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Rødt fjell 1917

Olje på plate
32x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Thv. E. 1917-

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Måneskinn
170
Eriksen, Lars Martin(1869-1928)Måneskinn

Olje på lerret
119x93
Signert nede t.v.: Lars Eriksen

Vurdering
Kystlandskap
171
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap

Olje på lerret
56x66
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Sommerlandskap
172
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Sommerlandskap

Olje på lerret
50x55

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
173
Fjell, Kai(1907-1989)Gjensitteren 1936

Olje på lerret
126x145
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -36

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Landsbygate med to kvinner
174
Fjell, Kai(1907-1989)Landsbygate med to kvinner

Olje på lerret
75x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
175
Fjell, Kai(1907-1989)Dalen 1932

Olje på lerret
62x70
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -32

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
176
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Ljungan ved Torpshammar 1931

Olje på lerret
103x134
Signert og datert nede t.h.: R. Juell Gleditsch. 1931

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 500
Interiør med lesende pike ved lampe
177
Grande, Severin(1869-1934)Interiør med lesende pike ved lampe

55x45
Signert nede t.h.: S Grande

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Mann med hatt og vinglass 1920
178
Grønvold, Marcus(1845-1929)Mann med hatt og vinglass 1920

28x24
Signert og datert nede t.v.: M Grönvold 6/11 1920

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Gårdstun med frittgående høns
179
Haslund, Otto(1842-1917)Gårdstun med frittgående høns

Olje på lerret
35x47
Signert nede t.v.: Otto H.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 700
Munk med hevet rømerglass
180
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Munk med hevet rømerglass

Olje på lerret
42x33
Signert nede t.v.: Öyv. Heggtveit

Vurdering
Hus og trær
181
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Hus og trær

Olje på lerret
45x60

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Oppstilling med epler, pære og druer
182
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Oppstilling med epler, pære og druer

Olje på lerret
25x30
Signert nede t.h.: Öyv. H.

Vurdering
Kystlandskap med hus og syriner
183
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Kystlandskap med hus og syriner

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Öyv. Heggtveit

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Fra Brønnøya 1957
184
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Fra Brønnøya 1957

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Astri Welhaven 57

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Storgård
185
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Storgård

Olje på lerret
82x88
Signert nede t.v.: Ulrik Hendriksen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Stilleben
186
Hinna, Bernhard(1871-1951)Stilleben

Olje på lerret
89x112
Signert nede t.h.: Bernhard Hinna

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Motiv fra Laurvigskanten 1877
187
Holck, Julius(1845-1911)Motiv fra Laurvigskanten 1877

Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck Bergen 77

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Kystlandskap
188
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Bekk om våren
189
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bekk om våren

Olje på lerret
44x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Parklandskap med hus 1919
190
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Parklandskap med hus 1919

Olje på lerret
65x79
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1919

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hus i kystlandskap
191
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus i kystlandskap

Olje på lerret
64x83
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Rev
192
Hovgaard, HenningRev

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Henning Hovgaard

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 800
Landskap
193

Olje på lerret
16x27
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Skjærgård 1918
194
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Skjærgård 1918

Olje på lerret
68x77
Signert og datert nede t.h.: Otto Johansen 18

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vårløsning
195
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

Vurdering
Varm dag
196
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
197
Keiseraas, Karsten(1912-)Blomster 1949

Olje på lerret
65x41
Signert og datert nede t.v.: K. Keiseraas 49.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Til Storegut 1943
198
Kihle, Harald(1905-1997)Til Storegut 1943

Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
199
Konow, Karl(1865-1928)Småbruk i vinterlandskap, aften

Olje på lerret
53x70
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: 1895 K. Konow

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 500
Grønnsakhandler 1948
200
Krohg, Guy(1917-2002)Grønnsakhandler 1948

Olje på plate
46x34
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 48.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hest på setervoll
201
Larsen, Bjarne MauritzHest på setervoll

Olje på lerret
30x38
Signert nede t.v.: Bj Mauritz L

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 400
Juni 1989
202
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Juni 1989

Olje på lerret
68x82
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -89.

Vurdering
NOK 5 000
Broen i Hjartdal
203
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Broen i Hjartdal

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: WL

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Marthebo ved Kilfjorden i Kragerø
204
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Marthebo ved Kilfjorden i Kragerø

Olje på plate
49x58
Signert nede t.h.: WL

Vurdering
NOK 5 000
Bygate, Frankrike
205
Lystad, Elsa(1899-1970)Bygate, Frankrike

Olje på plate
39x47
Signert nede t.h.: Elsa Lystad

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Fjordlandskap
206
Løkke, Marie(1876-1948)Fjordlandskap

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Marie Løkke

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Setter i stand ved to ryper 1918
207
Mehl, Eilert(1865-1941)Setter i stand ved to ryper 1918

Olje på lerret
44x63
Signert og datert nede t.v.: Eilert Mehl. 1918-

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 500
Engelsk setter i stand 1918
208
Mehl, Eilert(1865-1941)Engelsk setter i stand 1918

Olje på plate
30x70
Signert og datert nede t.h.: Eilert Mehl. 1918-

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Pike i rødt
209
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Pike i rødt

Olje på plate
46x33
Signert nede t.h.: JF Michelet

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fra Smørklepp, Vinje i Telemark
210
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Smørklepp, Vinje i Telemark

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: W Midelfart

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
Landskap med steingjerde og låve
211
Midelfart, Willi(1904-1975)Landskap med steingjerde og låve

Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: W Midelfart

Vurdering
Skogsinteriør 1937
212
Munthe, Lagertha(1888-1984)Skogsinteriør 1937

Olje på lerret
68x50
Signert og datert nede t.h.: Lagertha Munthe 1937.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
213
Nallard, Louis(1918-)Komposisjon

Olje på lerret
27x35
Signert nede t.v.: Nallard

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv 1893
214
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1893

Olje på lerret
31x52
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1893.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Blomster i vase
215
Peters, Wilhelm(1851-1935)Blomster i vase

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: W. Peters

Vurdering
Komposisjon med blomster 1993
216
Quarsebo, MKomposisjon med blomster 1993

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: M. Quarsebo. 1993.

Vurdering
Besøk i Tizians studio
217
Robert-Fleury, Joseph Nicolas R F(1797-1890)Besøk i Tizians studio

Olje på lerret
86x102
Signert nede t.v.: Robert-fleury.

Vurdering
Småbygate
218
Segelcke, Severin(1867-1940)Småbygate

Olje på lerret
76x103
Signert nede t.h.: Segelcke

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 000
Utsikt fra kjøkkenet
219
Sitje, Joronn(1897-1982)Utsikt fra kjøkkenet

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: J. S.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Elvelandskap
220
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

Vurdering
NOK 5 000
Fra Enerhaugen 1949
221
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Enerhaugen 1949

Olje på plate
27x33
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Maria Stuart 1954
222
Strømme, Olav(1909-1978)Maria Stuart 1954

Olje på lerret
45x83
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 54.

Vurdering
Blodbøk 1944
223
Sørensen, Henrik(1882-1962)Blodbøk 1944

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h.: HS 44.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Vinterlandskap med hus
224
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Vinterlandskap med hus

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Rognebærbusker
225
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Rognebærbusker

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.h.: R. Th.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Oppstilling med flaske, glass og bolle 1992
226
Tostrup, Axel Olaf(1947-)Oppstilling med flaske, glass og bolle 1992

Olje på papir
100x70
Signert nede t.v.: A Tostrup

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1992
227
Tostrup, Axel Olaf(1947-)Komposisjon 1992

Olje på papir
100x70
Signert med monogram og signert nede t.h.: AT A. Tostrup

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
228
Tveter, Kåre(1922-2012)Komposisjon

Olje på lerret
28x35
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Juni
229
Tveter, Kåre(1922-2012)Juni

Olje på lerret
35x45

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 000
Høstlandskap 1889
230
Törnå, Oscar Emil(1842-1894)Høstlandskap 1889

Olje på lerret
126x191
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Oscar Törnå. Efter naturen- Sept-Oct: 1889 Ingarön

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 34 000
Sittende hund
231
Uchermann, Karl(1855-1940)Sittende hund

Olje på lerret
68x50
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Skute i rom sjø 1917
232
Ukjent, kunstnerSkute i rom sjø 1917

Olje på lerret
79x122
Signert og datert nede t.v.: AM 1917.

Vurdering
NOK 10 000
Kvinne i interiør med blomsterkrukker
233
Ukjent, kunstnerKvinne i interiør med blomsterkrukker

Olje på lerret
79x55
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Fra Hankø 1895
234
Ukjent, kunstnerFra Hankø 1895

Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.h.: E Ahlemann Leipzig 95

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Havneparti 1877
235
Ukjent, kunstnerHavneparti 1877

Olje på lerret
47x76
Utydelig signert og datert nede t.h.: ...ck 1877

Vurdering
Domkirken i Bergen
236
Ukjent, kunstnerDomkirken i Bergen

Olje på papir, oppklebet på lerret
38x45
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Ran av Christiansand 1893
237
Ukjent, kunstnerRan av Christiansand 1893

Olje på lerret
51x76
Signert og datert nede t.v.: W. H. Jorke 1893.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 27 000
Fra Lofthus med Ullensvang kirke
238
Ukjent, kunstnerFra Lofthus med Ullensvang kirke

Olje på lerret
37x52
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fra en svensk bondestue
239
Ukjent, kunstnerFra en svensk bondestue

Olje på lerret
89x116
Usignert

Vurdering
Kystlandskap med folkeliv 1875
240
Ukjent, kunstnerKystlandskap med folkeliv 1875

Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.h.: NBM 75

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
Akt 1956
241
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1956

Blyant og olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.v.: Weidemann, 56.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fleurs des Champs 1969
242
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fleurs des Champs 1969

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Hageblomster 1953
243
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Hageblomster 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Fabrikkbygninger på Lysaker 1907
244
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fabrikkbygninger på Lysaker 1907

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: EW. 07

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
245
Ythjall, Terje(1943-)Drømmen vokter over virkeligheten 1986/1990

Olje på nøttetre og bjerk
H: 56 cm. B: 34+68+34=136 cm.
Midtparti dobbeltsignert og datert nede t.h.: Terje Ythjall T. Ythjall 1990

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på