Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon torsdag 5. juni 2008 kl 18:00

Galleriet

Katalog med tilslag

{lot.title}
79
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær

Tresnitt
23x30,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 6 000
{lot.title}
80

Tresnitt
28x36
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
81
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Røst

Blandingsteknikk på papir
57,5x89
Signert nede t.v.: Espolin Johnson

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
82
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II

Litografi, lysmål
56x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
83
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Spillemann

Blandingsteknikk på papir
32-32,5x40,5

{lot.title}
84
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x34
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

{lot.title}
85
Fjell, Kai(1907-1989)Maria I

Serigrafi, lysmål
30x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
86
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi med håndkolorering
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 100 000
Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
87
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi
65x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
88
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
46x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
89
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
36x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
90
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Litografi med håndkolorering, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
91

41x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77.

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

48x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
93

50x70

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
94
Nerdrum, Odd(1944-)Mann under åpen himmel

Litografi, lysmål
55x55
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
95
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46x61
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
96
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering, lysmål
49x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
97
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
54x70

98
Rolfsen, Kari(1938-)Kornelia 1975

Bronse
H: 32 cm.
Signert og datert på baksiden: Kari Rolfsen 1975

NOK 3 000–5 000
99
Storm, Per Palle(1910-1994)Geitebukk

Bronse
H: 21 cm.
Signert nede på høyre side: PS

Tilslag NOK 12 500
100
Røed, Fritz(1928-2002)Til og fra vannposten

Bronse
H: 16 cm.
Signert på plinten: Fritz R

101
Foss, Lillebet(1930-2017)Vaskebjørn

Bronse
H: 12,5 cm.
Signert på plinten: LF

102
Jastram, Jo(1928-)Eselrytter fra Uzbekistan

Bronse
H: 33 cm.
Signert på plinten: JJ

103
Hilt, Odd(1915-1986)Søsken

Bronse
H: 26 cm.
Signert på plinten: O Hilt

NOK 3 000–5 000
104
Durban, Arne(1912-1993)Pike med due

Bronse
H: 17,5 cm.
Utydelig signert på plinten.

{lot.title}
105
Renberg, Reiulf(1910-1980)Kvinne

Bronse
H: 64,5 cm.
Signert på plinten: R Renberg

{lot.title}
106
Haukeland, Arnold(1920-1983)Fugl

Stål
H: 32 cm.
Stempelsignert på plinten: Haukeland

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
107
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fossefall 1831

Olje på papir, oppklebet på plate
16x28
Signert og datert nede t.v.: TF: 31:

NOK 40 000
Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
108
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Vestre Haneborg gård, Aurskog-Høland 1862

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1862

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
109
Thaulow, Frits(1847-1906)Bondegård i Bretagne, aften

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
110
Langevin, BrigitteBudeie med kyr ved vanningssted

Olje på lerret
65x92
Signert nede t.h.: B. Langevin

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
111
Bøe, Frants(1820-1891)Stilleben med grønnsakskurv og fisk 1842

Olje på lerret
81x91
Signert og datert nede t.h.: F D Böe. 1842.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
112
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne og ku

Olje på lerret
42x33
Signert nede t.h.: C Krohg

{lot.title}
113
Bergslien, Knud(1827-1908)Mannsportrett

Olje på plate
56x47
Signert og påtegnet nede t.h.: K. Bergslien Pinx

{lot.title}
114
Wergeland, Oscar(1844-1910)Gutt ved grue

Olje på plate
29x23
Signert nede t.h.: O. A. Wergeland

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
115
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: A. Rasmussen

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
116
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Stalheim

Olje på plate
28x37
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
117
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Fjærland 1885

33x54
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: A: Askevold. Fjærland. 7.de Aug. 1885.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
118
Askevold, Anders(1834-1900)Aften ved vanningsstedet 1882

Olje på lerret
41x56
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1882.

NOK 50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
119
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap med hus

Olje på lerret
50x75
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

{lot.title}
120
Diriks, Edvard(1855-1930)Skjærgårdslandskap med båter 1890

Olje på lerret
48x86
Signert og datert nede t.v.: Diriks. 90.

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
121
Ulving, Even(1863-1952)Vårdag, Åsgårdstrand

Olje på lerret
47x71
Signert nede t.v.: E. Ulving

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
122
Gundersen, Helene(1858-1934)Utsikt fra et vindu med geranium i potte

Olje på lerret, oppklebet på plate
27x48
Signert nede t.v.: H Gundersen

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
123
Sinding, Otto(1842-1909)Ved hønsehuset

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.v.: Otto Sinding.

{lot.title}
124
Gude, Nils(1859-1908)Landskap med katt 1903

Olje på lerret
56x60
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Nils Gude 1903

{lot.title}
125
Peterssen, Eilif(1852-1928)Hvilende pointer i interiør 1887

Olje på mahogniplate
26x38
Signert og datert oppe t.h.: EP 87

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
126
Diriks, Edvard(1855-1930)Februarkveld 1925

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1925.

NOK 15 000
{lot.title}
127
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Driva 1895

Olje på lerret
66x49
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: "Driva". G. Munthe. 1895.

{lot.title}
128
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Bøverdalen 1916

Olje på lerret
69x58
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. Bæverdalen. 1916.

NOK 50 000–60 000
Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
129
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Nordlandsbåt i kystlandskap 1896

Olje på lerret
66x150
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1896

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Fredriksvern

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
131
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus og hage med mennesker 1915

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
132
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Høst Mesna

Olje på lerret
90x60
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
133
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv E.

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
134
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap Bohuslän 1918

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: Thv Erichsen 1918

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
135
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kystlandskap med hus 1923

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv. E 23

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
136
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Vøyenvollen

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

{lot.title}
137
Grande, Severin(1869-1934)Gårdstun

Olje på lerret
69x96
Signert nede t.h.: S Grande

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
138
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Hageparti

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Folkestad

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
139
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1936

Olje på lerret
59x68
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 36.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
140
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Losfamilien

Olje på lerret
65x82
Signert nede t.h.: H F-G.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
141
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Interiør II Sørlandet

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: H F-G.

{lot.title}
142
Fjell, Kai(1907-1989)Pike og gutt 1942

Olje på plate
52x42
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -42

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
143
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Fra Sørlandet

Olje på plate
32x42
Usignert

{lot.title}
144
Jacobs, Gerdi(1909-2001)Byscene 1957

Olje på lerret
44x50
Signert og datert nede t.h.: Gerdi Jacobs 57

{lot.title}
145
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Mennesker ved bymur

Olje på lerret
80x80
Signert nede t.h.: Olaf Willums

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
146
Schultz, Alexander(1901-1981)Sydlandsk landskap

Olje på lerret
59x73
Signert nede t.h.: A. Schultz

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
147
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåt i opprørt sjø

Olje på lerret
44x57
Signert oppe t.v.: E. Berger

{lot.title}
148
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fantasi

Olje på plate
46x38
Usignert

{lot.title}
149
Kihle, Harald(1905-1997)Vonde Åsmund 1952-60

Olje på lerret
71x50
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1952-60

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
150
Fjell, Kai(1907-1989)Fruktkurv

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
151
Fjell, Kai(1907-1989)Brevet

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
152
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør Gausdal 1947

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 47

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
153
Tangen, Olaf(1903-1997)Kvinne i interiør 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: -Tangen -50

{lot.title}
154
Hagen, Else(1914-2010)Kastevind

Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: Else Hagen

{lot.title}
155
Widerberg, Frans(1934-2017)Regnskur

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.h.: Frans W

{lot.title}
156
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Elvedalen, Fåberg 1939

Olje på lerret
48x60
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 39

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
157
Hamsun, Tore(1912-1995)Alléen, høst 1965

Olje på lerret
70x85
Signert og datert nede t.h.: Hamsun -65

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
158
Enger, Erling(1899-1990)Vinter 1965

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 65

{lot.title}
159
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1968

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -68

{lot.title}
160
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Landskap 1983

Olje på lerret
116x86
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -83

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
161
Indrebø, Tone(1954-)Januar 2004

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -2004

NOK 18 000–20 000
{lot.title}
162
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figur

Olje på lerret
54x71
Signert nede t.v.: Knut Rose

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
163
Rose, Knut(1936-2002)Hors de Concours

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: Knut Rose

{lot.title}
164
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impression de la nature 1987

Olje på lerret
150x150

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
165

Olje på lerret
150x150

Tilslag NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her