Auksjon torsdag 5. juni 2008 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Svolvær
79
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær

Tresnitt
23x30,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 6 000
Fra Svolvær
80

Tresnitt
28x36
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Fra Røst
81
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Røst

Blandingsteknikk på papir
57,5x89
Signert nede t.v.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Juksafiskere II
82
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II

Litografi, lysmål
56x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 26 000
Spillemann
83
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Spillemann

Blandingsteknikk på papir
32-32,5x40,5

Vurdering
Eselrytter
84
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x34
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Maria I
85
Fjell, Kai(1907-1989)Maria I

Serigrafi, lysmål
30x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Bruden
86
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi med håndkolorering
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 95 000
Bruden
87
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi
65x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Vår
88
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
46x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Olympen
89
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
36x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon 1977
90
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Litografi med håndkolorering, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Komposisjon 1977
91

41x52
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Komposisjon 1987
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

48x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Komposisjon 1987
93

50x70

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Mann under åpen himmel
94
Nerdrum, Odd(1944-)Mann under åpen himmel

Litografi, lysmål
55x55
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 15 500
Isola
95
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46x61
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Marmortrappen
96
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering, lysmål
49x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Tøvær
97
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
54x70

Vurdering
98
Rolfsen, Kari(1938-)Kornelia 1975

Bronse
H: 32 cm.
Signert og datert på baksiden: Kari Rolfsen 1975

Vurdering
NOK 3 000–5 000
99
Storm, Per Palle(1910-1994)Geitebukk

Bronse
H: 21 cm.
Signert nede på høyre side: PS

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
100
Røed, Fritz(1928-2002)Til og fra vannposten

Bronse
H: 16 cm.
Signert på plinten: Fritz R

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
101
Foss, Lillebet(1930-2017)Vaskebjørn

Bronse
H: 12,5 cm.
Signert på plinten: LF

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
102
Jastram, Jo(1928-)Eselrytter fra Uzbekistan

Bronse
H: 33 cm.
Signert på plinten: JJ

Vurdering
103
Hilt, Odd(1915-1986)Søsken

Bronse
H: 26 cm.
Signert på plinten: O Hilt

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
104
Durban, Arne(1912-1993)Pike med due

Bronse
H: 17,5 cm.
Utydelig signert på plinten.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvinne
105
Renberg, Reiulf(1910-1980)Kvinne

Bronse
H: 64,5 cm.
Signert på plinten: R Renberg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fugl
106
Haukeland, Arnold(1920-1983)Fugl

Stål
H: 32 cm.
Stempelsignert på plinten: Haukeland

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Fossefall 1831
107
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fossefall 1831

Olje på papir, oppklebet på plate
16x28
Signert og datert nede t.v.: TF: 31:

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 56 000
Vestre Haneborg gård,  Aurskog-Høland 1862
108
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Vestre Haneborg gård, Aurskog-Høland 1862

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1862

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Bondegård i Bretagne, aften
109
Thaulow, Frits(1847-1906)Bondegård i Bretagne, aften

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Budeie med kyr ved vanningssted
110
Langevin, BrigitteBudeie med kyr ved vanningssted

Olje på lerret
65x92
Signert nede t.h.: B. Langevin

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Stilleben med grønnsakskurv og fisk 1842
111
Bøe, Frants(1820-1891)Stilleben med grønnsakskurv og fisk 1842

Olje på lerret
81x91
Signert og datert nede t.h.: F D Böe. 1842.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Kvinne og ku
112
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne og ku

Olje på lerret
42x33
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Mannsportrett
113
Bergslien, Knud(1827-1908)Mannsportrett

Olje på plate
56x47
Signert og påtegnet nede t.h.: K. Bergslien Pinx

Vurdering
Gutt ved grue
114
Wergeland, Oscar(1844-1910)Gutt ved grue

Olje på plate
29x23
Signert nede t.h.: O. A. Wergeland

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fjordlandskap
115
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: A. Rasmussen

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Stalheim
116
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Stalheim

Olje på plate
28x37
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Fra Fjærland 1885
117
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Fjærland 1885

33x54
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: A: Askevold. Fjærland. 7.de Aug. 1885.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Aften ved vanningsstedet 1882
118
Askevold, Anders(1834-1900)Aften ved vanningsstedet 1882

Olje på lerret
41x56
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1882.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 40 000
Vinterlandskap med hus
119
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap med hus

Olje på lerret
50x75
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Vurdering
Skjærgårdslandskap med båter 1890
120
Diriks, Edvard(1855-1930)Skjærgårdslandskap med båter 1890

Olje på lerret
48x86
Signert og datert nede t.v.: Diriks. 90.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Vårdag, Åsgårdstrand
121
Ulving, Even(1863-1952)Vårdag, Åsgårdstrand

Olje på lerret
47x71
Signert nede t.v.: E. Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Utsikt fra et vindu med geranium i potte
122
Gundersen, Helene(1858-1934)Utsikt fra et vindu med geranium i potte

Olje på lerret, oppklebet på plate
27x48
Signert nede t.v.: H Gundersen

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Ved hønsehuset
123
Sinding, Otto(1842-1909)Ved hønsehuset

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.v.: Otto Sinding.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Landskap med katt 1903
124
Gude, Nils(1859-1908)Landskap med katt 1903

Olje på lerret
56x60
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Nils Gude 1903

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Hvilende pointer i interiør 1887
125
Peterssen, Eilif(1852-1928)Hvilende pointer i interiør 1887

Olje på mahogniplate
26x38
Signert og datert oppe t.h.: EP 87

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Februarkveld 1925
126
Diriks, Edvard(1855-1930)Februarkveld 1925

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1925.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 7 000 med forbehold
Fra Driva 1895
127
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Driva 1895

Olje på lerret
66x49
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: "Driva". G. Munthe. 1895.

Vurdering
Fra Bøverdalen 1916
128
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Bøverdalen 1916

Olje på lerret
69x58
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. Bæverdalen. 1916.

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Tilslag
NOK 86 000
Nordlandsbåt i kystlandskap 1896
129
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Nordlandsbåt i kystlandskap 1896

Olje på lerret
66x150
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1896

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Fra Fredriksvern
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Fredriksvern

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Hus og hage med mennesker 1915
131
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus og hage med mennesker 1915

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 42 000
Høst Mesna
132
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Høst Mesna

Olje på lerret
90x60
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Fjordlandskap
133
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv E.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Landskap Bohuslän 1918
134
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap Bohuslän 1918

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: Thv Erichsen 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Kystlandskap med hus 1923
135
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kystlandskap med hus 1923

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv. E 23

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Fra Vøyenvollen
136
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Vøyenvollen

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

Vurdering
Gårdstun
137
Grande, Severin(1869-1934)Gårdstun

Olje på lerret
69x96
Signert nede t.h.: S Grande

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Hageparti
138
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Hageparti

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Folkestad

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kystlandskap 1936
139
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1936

Olje på lerret
59x68
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 36.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Losfamilien
140
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Losfamilien

Olje på lerret
65x82
Signert nede t.h.: H F-G.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Interiør II Sørlandet
141
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Interiør II Sørlandet

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: H F-G.

Vurdering
Pike og gutt 1942
142
Fjell, Kai(1907-1989)Pike og gutt 1942

Olje på plate
52x42
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -42

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Fra Sørlandet
143
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Fra Sørlandet

Olje på plate
32x42
Usignert

Vurdering
Byscene 1957
144
Jacobs, Gerdi(1909-2001)Byscene 1957

Olje på lerret
44x50
Signert og datert nede t.h.: Gerdi Jacobs 57

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mennesker ved bymur
145
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Mennesker ved bymur

Olje på lerret
80x80
Signert nede t.h.: Olaf Willums

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 12 500
Sydlandsk landskap
146
Schultz, Alexander(1901-1981)Sydlandsk landskap

Olje på lerret
59x73
Signert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Fiskebåt i opprørt sjø
147
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåt i opprørt sjø

Olje på lerret
44x57
Signert oppe t.v.: E. Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Fantasi
148
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fantasi

Olje på plate
46x38
Usignert

Vurdering
Vonde Åsmund 1952-60
149
Kihle, Harald(1905-1997)Vonde Åsmund 1952-60

Olje på lerret
71x50
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1952-60

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fruktkurv
150
Fjell, Kai(1907-1989)Fruktkurv

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Brevet
151
Fjell, Kai(1907-1989)Brevet

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Interiør Gausdal 1947
152
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør Gausdal 1947

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 47

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne i interiør 1950
153
Tangen, Olaf(1903-1997)Kvinne i interiør 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: -Tangen -50

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Kastevind
154
Hagen, Else(1914-2010)Kastevind

Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Regnskur
155
Widerberg, Frans(1934-2017)Regnskur

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
Fra Elvedalen, Fåberg 1939
156
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Elvedalen, Fåberg 1939

Olje på lerret
48x60
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 39

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Alléen, høst 1965
157
Hamsun, Tore(1912-1995)Alléen, høst 1965

Olje på lerret
70x85
Signert og datert nede t.h.: Hamsun -65

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Vinter 1965
158
Enger, Erling(1899-1990)Vinter 1965

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 65

Vurdering
Landskap 1968
159
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1968

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -68

Vurdering
Landskap 1983
160
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Landskap 1983

Olje på lerret
116x86
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -83

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 18 000
Januar 2004
161
Indrebø, Tone(1954-)Januar 2004

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -2004

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Komposisjon med figur
162
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figur

Olje på lerret
54x71
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Hors de Concours
163
Rose, Knut(1936-2002)Hors de Concours

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Impression de la nature 1987
164
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impression de la nature 1987

Olje på lerret
150x150

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Impression de la nature 1987
165

Olje på lerret
150x150

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på