Grev Wedels Moderne

Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Rian, Johs.(1891-1981)Mann fra Telemark

Tresnitt, lysmål
45x37
Signert nede t.h.: J Rian

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
2
Rian, Johs.(1891-1981)Mann og kone

Tresnitt, lysmål
52x47
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
3
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje 1983

Litografi, lysmål
29x39
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 83

{lot.title}
4
Kihle, Harald(1905-1997)Vinterved

Litografi, lysmål
49x57
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
5
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandel 1981

Litografi, lysmål
37x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -81

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
6
Kihle, Harald(1905-1997)Hestemarken

Litografi, lysmål
29x39
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -83

{lot.title}
7
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisk 1971

Metalltrykk, lysmål
48x62
Signert nede t.h.: Rolf Nesch. Datert nede på midten: 2 mai 1971

NOK 35 000–40 000
{lot.title}
8
Nesch, Rolf(1893-1975)Rytter

Fargemetalltrykk, lysmål
43x62
Signert nede t.h.: Nesch

{lot.title}
9
Nesch, Rolf(1893-1975)Fugler 1970

Metalltrykk, lysmål
63x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch. Datert nede på midten: 9 februar 1970

{lot.title}
10
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Serigrafi, lysmål
49x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
11
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med blomst

Litografi, lysmål
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
12
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 15 000
Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
13
Fjell, Kai(1907-1989)14 år

Serigrafi, lysmål
41x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
14
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
41x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
15
Fjell, Kai(1907-1989)Eksamen

Litografi, lysmål
52x67
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 10 000 med forbehold
{lot.title}
16
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
17
Aulie, Reidar(1904-1977)Kirke og fabrikkbygninger

Olje på plate
46x54
Signert nede t.v.: Aulie

NOK 25 000
{lot.title}
18
Aulie, Reidar(1904-1977)Båthus

Olje på plate
40x50
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
19
Aulie, Reidar(1904-1977)Neger 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Aulie -50

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Tigger

Olje på plate
33x43
Signert nede t.v.: Aulie

{lot.title}
21
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Terrakotta
H med plint: 71 cm.
Signert nede t.h.: Per Ung

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
22
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986

Olje på lerret
80x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86

NOK 50 000–60 000
Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
23
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Halvakt

Olje på lerret, oppklebet på plate
69x51
Signert nede t.h.: OWT

{lot.title}
24
Tunold, Bernt(1877-1946)Pike ved elvebredd

46x41
Signert nede t.h.: Bernt Tunold

{lot.title}
25
Lundeby, Alf(1870-1961)Kjerring som koker graut Gausdal 1912

Olje på lerret
50x60
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Gausdal 1912

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
26
Sandberg, Einar(1876-1947)Bøvra i Lom 1931

Olje på lerret
64x70
Signert og datert nede t.h.: 31. Einar Sandberg.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
27
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på plate
53x73
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
28
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
46x55
Signert nede t. h.: A. Schultz

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
29
Schultz, Alexander(1901-1981)Hus i landskap 1972

Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -72

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
30
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Jegere med hund

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: RK

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
31
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Nord-Norge

Olje på lerret
54x70
Signert nede t.h.: Th. Holmboe

NOK 10 000
Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
32
Wold, Roar(1926-2001)Komposisjon

Olje på lerret
81x55
Signert nede t.v.: Roar Wold

{lot.title}
33
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Pastell og gouache på papir, lysmål
64x50
Signert oppe t.v.: Gunnar S G.

Tilslag NOK 20 000 med forbehold
{lot.title}
34

Pastell på papir, lysmål
62x47
Signert nede t.v.: Gunnar S. G.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
35
Reitan, Elling(1949-)Blå avdeling I 1999

Pastell på papir, lysmål
76x57
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan -99

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
36
Fjell, Kai(1907-1989)Riggen

Pastell på papir, lysmål
62x48
Signert nede t.v. og t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
{lot.title}
37
Fjell, Kai(1907-1989)Kramboden

Pastell på papir, lysmål
48x63
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
38
Vemren, Hilde(1953-)Odi et Amo 1986

Olje på lerret og collage
170x110
Signert og datert nede t.v.: H. Vemren -86.

{lot.title}
39
Rygh, Magne(1947-)Steinkjer stasjon 1985

Olje på lerret
130x97
M Rygh -85

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
40
Ekeland, Arne(1908-1994)Håpet 1941

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.h.: Ekeland 41

NOK 150 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
41
Ekeland, Arne(1908-1994)Gjenreisning 1943

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Ekeland 43.

NOK 150 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
42
Kihle, Harald(1905-1997)Marsvinter Hakadal 1951

Olje på plate
29x35
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -51

{lot.title}
43
Kihle, Harald(1905-1997)Rådstogo Flatdal 1935

Olje på plate
29x36
Signert og datert nede t.h.: HK 35

{lot.title}
44
Kihle, Harald(1905-1997)Nysnø over Ormeggene, Vinje

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: H Kihle

{lot.title}
45
Fjell, Kai(1907-1989)Auksjonen er slutt 1934

Olje på lerret
141x142
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 34

NOK 700 000–1 000 000
{lot.title}
46
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved vindu

Olje på plate
50x42
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
47
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved vindu Paris 1932

Olje på plate
32x34
Signert nede t.h.: J Rian. Stedsbestemt og datert nede på midten: Paris 1932

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
48
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og mann med trekkspill

Olje på plate
46x52
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
49
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Sommeraften 1916

Olje på lerret
80x71
Signert og datert nede t.v.: B. Folkestad. 1916

{lot.title}
50
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med brosje

Olje på lerret
35x41
Signert og utydelig datert oppe t.v.: Karsten - ?

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
51
Madsen, Sofus(1881-1977)Viljen

Bronse
H: 57 cm. L: 49 cm.
Signert og datert på plinten: Sofus Madsen 1907.

NOK 80 000
Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
52
Enger, Erling(1899-1990)Skog 1958

Olje på lerret
63x66
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -58

{lot.title}
53
Enger, Erling(1899-1990)Kvinne i åkerlandskap 1943

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -43

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
54
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1972

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: E.E. 72

{lot.title}
55
Enger, Erling(1899-1990)Trestammer

Olje på lerret
63x71
Signert nede t.h.: EE

NOK 35 000–40 000
{lot.title}
56
Tveter, Kåre(1922-2012)Junikveld

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: K Tveter

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
57
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Russisk fantasi

Blandings- og skrapeteknikk, på papir
33x42
Signert nede t.h.: KE John

NOK 40 000
{lot.title}
58
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 200 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
59
Riis, Bendik(1911-1988)En ukjent politisk fange

Pastell, lysmål
80x63
Signert nede på arket: Begått av kunstmaleren Bendik Riis

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
60
Casford, Michael(1940-2005)Apekatter

Olje på lerret
165x130
Signert nede t.h.: Michael Casford

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
61
Thurman, Øistein(1922-1988)Rød komposisjon 1972

Olje på lerret
130x95
Signert og datert nede t.h.: Thurman -72.

NOK 30 000
Tilslag NOK 22 000 med forbehold
{lot.title}
62
Nesch, Rolf(1893-1975)Komposisjon med figurer, hus og båter 1946

Drevet metallplate
25x29
Signert og datert nede t.h.: Nesch -46

NOK 10 000
{lot.title}
63
Scarpa, Gino(1924-)Sort soloppgang

Olje på plate, samt tre og kobber
110x80
Signert nede t.h.: Scarpa

{lot.title}
64
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne ved vugge 1975

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kai Fjell 75

{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Vår 1969

Akvarell, blyant og tusj på papir
27x33
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
66
Fjell, Kai(1907-1989)Redd 1976

Akvarell og tusj på papir, lysmål
29x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
67
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og katt 1983

20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83

{lot.title}
68
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike 1978

20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

{lot.title}
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vinterlandskap

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann

{lot.title}
70
Berger, Einar(1890-1961)Fisker 1940

Olje på lerret
100x96
Signert og datert nede t.h.: E. Berger 40

Tilslag NOK 12 000 med forbehold
{lot.title}
71
Krohg, Per(1889-1965)Kystlandskap med mann og båter

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
72
Lönnberg, William(1887-1949)Bylandskap vinter 1916

Olje på lerret
50x57
Signert og datert nede t.h.: W. Lönnberg 1916

{lot.title}
73
Lönnberg, William(1887-1949)Hus i have

Olje på lerret
50x42
Signert nede t.h.: W Lönnberg

NOK 15 000–25 000
{lot.title}
74
Kavli, Arne(1878-1970)Sittende kvinne i hagetrapp

Olje på lerret
56x61
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 200 000–250 000
Tilslag NOK 215 000
{lot.title}
75
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1969

Olje på lerret
49x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

{lot.title}
76
Rian, Johs.(1891-1981)Øst for sol og vest for måne

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
77
Rian, Johs.(1891-1981)Så kom solen 1981

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: J Rian 81

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
78
Johannessen, Jens(1934-)Samtale 1976

Olje på lerret
81x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 76

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
79
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Blå komposisjon

Serigrafi på lerret, oppklebet på plate
Usignert

{lot.title}
80
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Rød komposisjon

110x74
Usignert

{lot.title}
81
Johannessen, Jens(1934-)Blomster i kanne

89x33
Signert nede t.v.: JJ.

NOK 200 000
{lot.title}
82
Johannessen, Jens(1934-)Blomster i vase

82x46
Signert nede t.v.: JJ

NOK 200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
83
Fjell, Kai(1907-1989)Nedlagt gruve

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
84
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne ved lampe

Olje på plate
35x27
Signert oppe t.v.: Kai Fjell

NOK 30 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
85
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1966

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
86
Bolling, Svein(1948-)Flaske og glass

Pastell og olje på papir, oppklebet på plate
37x30
Signert nede på midten.: Bolling

{lot.title}
87
Knoff, Johan(1935-)Bari i Roma II 1984

Collage og olje på lerret
92x162
Signert og datert nede t.h.: Knoff 84

{lot.title}
88

Olje på lerret
116x93
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
89
Rian, Johs.(1891-1981)Ut i rommet 1972

Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

{lot.title}
90
Rian, Johs.(1891-1981)Fjellgård

Olje på lerret
46x50
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
91
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kystlandskap 1916

Olje på lerret
51x53
Signert og datert nede t.h.: R Th. 16

Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
92
Rian, Johs.(1891-1981)Renen

Olje på plate
54x46
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
93
Sparre, Victor(1919-2008)Over Paris hustak 1955

Olje på plate
41x49
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Victor Smith Paris 55

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
94
Rittun, Thorstein(1929-2018)Fra en havn 1963

Olje på lerret
98x76
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 63

NOK 10 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
95
Hagen, Else(1914-2010)Gammel dukke

Olje på lerret
85x70
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 15 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
96
Onsager, Søren(1878-1946)Oppstilling med kanne og frukter

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Onsager

{lot.title}
97
Thygesen, Rudolph(1880-1953)To kvinner som plukker frukt

Olje på lerret
63x92
Signert nede t.h.: R Th

Tilslag NOK 50 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her