Radering
18,5x21,5
Signert og datert i platen nede t.v.: Dahl 1819.
Radering
18,5x21,5
Radering
14x21,5
Signert og datert i platen (speilvendt) nede t.h.: Dahl 1828
Litografi, lysmål
29x26
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold
Blyant på papir, oppklebet på papp
12,5x21
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Vilm 16 Septbr 86
12,5x20,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Hönefos 4 Aug 87
Serigrafi, lysmål
26x44
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Blyant på papir, lysmål
31x19
Signert nede t.h.: TK
Blyant og tusj på papir, lysmål
23x20
Usignert
Blyant og penn på papir, lysmål
12x22
Usignert
Tresnitt
24x32
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt på tynt Japan-papir
21,5x28
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
33x44
Signert i platen nede t.h.: Astrup
Akvarell på papir, lysmål
27x38
Signert, stedsbestemt, påtegnet med dedikasjon og datert nede t.h.: "Prestegaarden i Aal Hallingdal Til Dagny Bang fra H.K. Stabell 23 Sept 1902"
Akvarell og penn på papir
20x32
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 30 Juli 99
Akvarell på papir, lysmål
45x37
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Ask Ringerike 1887
Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Serigrafi, lysmål
45x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
61x40
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Akvarell på papir, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen - 61
Akvarell på papir, lysmål
24x29
Signert nede t.h.: Gunnar S G.
Blandingsteknikk, lysmål
26x20
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. Gundersen 63-
Litografi, lysmål
45x60
Signert nede t.h.: Harald Kihle
Tresnittplaten
48x63,5
Signert nede t.v.: LE
Litografi, lysmål
44x33
Signert nede t.h.: Käthe Kollwitz
Akvarell på tykt papir
37x26
Signert oppe t.h.: Heyerdahl
Akvarell på papir, lysmål
43x33
Signert oppe t.v.: Sven Erixson Söndrum
Fettstift på papir
36x44
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Knut Hamsun af Ivan Opffer til Berlingske søndag 1939
Fargemetalltrykk
65x49
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Akvarell på papir
76x58
Signert og datert nede t.h.: HB -74
Lavering på papir, lysmål
50x71
Signert nede t.v.: Arne Ekeland
Olje på lerret
62x92
Signert og datert nede t.h.: Kaulum - 90.
Olje på lerret
55x41
Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1887-
Olje på lerret
68x54
Signert nede t.h.: AN
Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: S Jacobsen.
Olje på lerret
32x45
Signert nede t.v.: SJ.
Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller - 88
Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.
Olje på lerret
37x63
Signert og datert nede t.v.: Carl Nielsen 1883.
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1917.
Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Kongsrud
Olje på plate
32x41
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: A. Askevold. Fane 13de Marts 1873
Olje på lerret
56x46
Signert nede t.h.: Otto Sinding.
Olje på lerret
20x36
Usignert
Olje på lerret
77x123
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: A Askevold 1861
Olje på plate
64x45
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1903.
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1902
Olje på lerret
44x81
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 89.
Olje på lerret
35x60
Signert nede t.h.: G. Wentzel
Olje på lerret
50x60
Signert nede t.v.: G. Wentzel
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1906.
Olje på lerret
23x33
Signert nede t.v.: O. Castberg
Olje på lerret
23x34
Olje på lerret
38x56
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Th. Holmboe
Olje på lerret, oppklebet på plate
41x53
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.h.: O. Hennig. 09.
Olje på lerret
80x136
Signert nede t.v.: Otto Hennig
Olje på lerret
42x58
Signert nede t.v.: E Ulving
Olje på lerret
50x68
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
62x50
Signert og datert nede t.h.: Aa. Storstein Juni -22
Olje på lerret
65x73
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg. 34.
Olje på lerret
74x64
Signert og datert nede t.v.: Bj Hansen. 29.
Olje på lerret
62x80
Signert og datert nede t.h.: Samuel Tveit 1931
Olje på lerret
109x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1916
Olje på lerret
81x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1916
Olje på lerret
72x60
Signert og datert nede t.h.: W. Midelfart 28
Olje på lerret
49x59
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 18.
Olje på lerret
85x125
Signert og datert nede t.h.: Th. L-J 38
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: E. Merton 56
Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie. -50
Olje på plate
37x49
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
46x59
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Capri 1952
Olje på plate
60x70
Signert og datert nede t.h.: Per Rom 43
Olje på lerret
66x82
Signert og datert nede t.h.: Risberg 59.
Olje på lerret
50x62
Signert og datert nede t.h.: Snorre Andersen -59
Gouache på papir, lysmål
51x38
Signert og datert nede t.v.: -Tangen- 1950
33x24
Signert nede t.v.: K.M.
24x31
Signert og datert nede t.v.: J Rian 48
Olje på lerret
95x70
Signert nede t.h.: Eikaas
Olje på plate
50x66
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Jutrem 1974
Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.h: Mouche Thomson -64
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: RK
Olje på plate
30x35
Signert nede t.h.: JR
Olje på plate
35x43
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -31
Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H. Kihle -44
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55
Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz-71
Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: A. Schultz.
Olje på lerret
74x67
Signert og datert nede t.h.: Laureng 02
Olje på lerret
60x80
Signert nede t.h.: T Moe
Olje på plate
46x38
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79
Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83
Olje på lerret
100x97
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Strøm 1898-