Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 29. november 2004 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Gude, Nils(1859-1908)Pike med dukke 1900

Olje på lerret, oppklebet på plate
32x24
Signert og datert oppe t.h.: Nils Gude. 1900.

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
2
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt

Olje på plate
7x11
Signert nede t.h.: Balke

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
3
Balke, Peder(1804-1887)Seilere

Olje på plate
9x11,5
Signert nede t.h.: Balke

NOK 30 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
4
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt i opprørt sjø

Olje på plate
7x12
Signert nede t.h.: Balke

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
5
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Voss 1830

Olje på papir, oppklebet på plate
17x27
Usignert

{lot.title}
6
Skredsvig, Christian(1854-1924)Slottet Bien-Assis, Bretagne

Olje på lerret
108x163
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig
Påtegnet nede t.v.: Chateau Bien-Assis. Bretagne.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
7
Kielland, Kitty(1843-1914)Kystlandskap, Jæren 1883

Olje på lerret
33x54
Signert og datert nede t.h.: Kitty L. Kielland 1883.

{lot.title}
8
Nørregaard, Asta(1853-1933)Ved en vannkilde med antikk ruin, Italia

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Asta Nörregaard.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
9
Dahl, Hans(1849-1937)Pike i blomstereng 1884

Olje på lerret
46x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: 29 Juli 1884 Sandviken Hans Dahl

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
10
Dahl, Hans(1849-1937)I fjordgapet

Olje på lerret
61x100
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
11
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Lista 1877

Olje på lerret
65x127
Signert nede t.h.: N. Ulfsten. Påtegnet og datert nede t.v.: Carlsruhe. 1877.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 210 000
{lot.title}
12
Balke, Peder(1804-1887)Utsyn over Christiania sett fra Ekeberg, måneskinn

69x100
Signert nede t.h.: Balke

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
13
Schøyen, Carl(1848-1875)Ringebu kirke

32x50
Usignert.

{lot.title}
14
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fra Alfarnæs i Romsdalen

Olje på plate
27x45
Signert nede t.v.: Herman W Anker

{lot.title}
15
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Romsdalshorn 1886

Olje på mahognyplate
16x13
Signert og datert nede t.v.: H.W.A. 86.

{lot.title}
16
Hansteen, Nils(1855-1912)Dansk bøkeskog 1891

Olje på lerret
63x84
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1891

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
{lot.title}
17
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fiskere ved innsjø 1868

Olje på lerret
89x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1868

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 420 000
{lot.title}
18
Balke, Peder(1804-1887)Gaustadtoppen 1858

Olje på plate
47x58
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Balke 58?

{lot.title}
19
Mehl, Eilert(1865-1941)Diana og Chasseur

Olje på lerret
112x151
Signert nede t.h.: Eilert Mehl.

{lot.title}
20
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Mor og barn

Olje på plate
22x13
Signert oppe t.v.: Smith-Hald.

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
21
Sømme, Jacob(1862-1940)Ryggvendt gutt 1896

Olje på lerret
49x32
Signert og datert nede t.v.: Jacob S. 96

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
22
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute i rom sjø 1908

Olje på lerret
95x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
23
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1914

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1914.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
24
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskuter ved kyst

Olje på lerret
100x157
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

{lot.title}
25
Blache, Christian(1838-1920)Norsk seilskute i havn 1917

Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: Chr Blache 1917.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
26
Thaulow, Frits(1847-1906)Det gamle Hjem Rentlergården, Kragerø 1882

Olje på plate
44x64
Signert, stedsbestemt og datert, samt påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Torvald Johnsen Erindring fra Vinteren 82. Frits Thaulow.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
27
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Hjulbåt og seilbåter i havn 1876

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: - F. Smith Hald 76

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
28
Müller, Morten(1828-1911)Folkeliv ved innsjø 1875

Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
29
Akersloot-Berg, Betzy(1850-1922)Fra Nordkapp

Olje på lerret
62x98
Signert nede t.v.: Betsy Berg.

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
30
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
39x58
Signert nede t.h.: A. Normann

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
31
Sinding, Stephan(1846-1922)Triton

Bronse
H: 53 cm. L: 28 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding

NOK 40 000
{lot.title}
32
Sinding, Stephan(1846-1922)Valkyrien

Bronse
H: 54 cm. L: 31 cm.

{lot.title}
33
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 58,5 cm. B: 39 cm. H: 40 cm.

Tilslag NOK 55 000 med forbehold
{lot.title}
34
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap

Blyant og akvarell på papir, lysmål
33x50
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
35
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Høyfjell 1913

Akvarell på papir, lysmål
42x27
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.

{lot.title}
36
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røisheim 1916

Olje på lerret
59x69
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe Röisheim 1916

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
37
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gammelsetertjern 1904

Olje på lerret
109x163
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig 1909. (1904?)

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
38
Mønsted, Peder(1859-1941)Langseth ved Lillehammer 1919

Olje på lerret
65x101
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P. Mønsted. Langseth. 1919.

Tilslag NOK 175 000
{lot.title}
39
Lundeby, Alf(1870-1961)Spansketrappen, Roma 1923

Olje på lerret
71x85
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
40
Indseth, Rolf Buchmann(1900-1951)Landskap i måneskinn 1935

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: Rolf B. Indseth 35

{lot.title}
41
Tunold, Bernt(1877-1946)Oppstilling med potteblomst, kanne og fruktfat

Olje på plate
45x58
Signert oppe t.h.: Bernt Tunold

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
42
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Tidlig på våren 1925

Olje på lerret
66x48
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe - 1925.

{lot.title}
43
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Christianiafjorden

Olje på lerret
70x89
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
44
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugler på skjær

Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 40 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
45
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilskuter i fjordlandskap 1893

Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Th. Holmboe 1893.

{lot.title}
46
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra en hage 1917

Olje på plate
60x60
Signert og datert nede t.v.: Dørneberger 1917.

Tilslag NOK 73 000
{lot.title}
47
Eiebakke, August(1867-1938)Landskap med kvinne og barn 1912

Olje på lerret
61x75
Signert og datert nede t.h.: AE 1912

{lot.title}
48
Jacobsen, August(1868-1955)Barn i kystlandskap

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.h.: Aug Jacobsen

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
49
Jacobsen, August(1868-1955)Interiør 1904

Olje på lerret
66x84
Signert og datert nede t.v.: Aug Jacobsen 1904.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
50
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap

Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
51
Astrup, Nikolai(1880-1928)Akt

Tresnitt, tontrykk, lysmål
38x22
Signert nede t.h.: N. Astrup. Signert i platen nede t.v.: NA.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
52
Astrup, Nikolai(1880-1928)Seljekall

Farvetresnitt
39x32
Signert i platen nede t.v.: NA

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
53
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerdag, Holmsbu 1916

Olje på lerret
91x100
Signert og datert nede t.h.: Thv Erichsen 1916.

NOK 400 000
Tilslag NOK 620 000
{lot.title}
54
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av Agnes Mowinckel 1918

Olje på lerret
75x60
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -18

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
55
Lund, Henrik(1879-1935)Aften 1919

Olje på lerret
93x94
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -19

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
56
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne- og mannsportrett 1915

Olje på lerret
46x51
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -15

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 195 000
{lot.title}
57
Onsager, Søren(1878-1946)Liggende kvinneakt 1911

Olje på lerret
54x77
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 1911

Tilslag NOK 145 000
{lot.title}
58
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Stilleben med krabber 1928

Olje på plate
56x64
Signert og datert nede t.h.: Bernhard Folkestad 1928

{lot.title}
59
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
60
Sinding, Otto(1842-1909)Kvinne på strand

Olje på plate
98x68
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding 1904.

{lot.title}
61
Brun, Harald(1873-1927)Pikeportrett 1920 (10)

Olje på lerret
68x47
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: H. Brun. 1920. (10?)

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
62
Hennig, Otto(1871-1920)Høstlandskap 1916

Olje på lerret
121x121
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig 16

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
63
Diriks, Edvard(1855-1930)Kvinne og mann i gårdstun, måneskinn

Olje på lerret
56x72
Noe utydelig signert nede t.v.: Diriks.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
64
Jacobsen, Georg(1887-1976)Oppstilling med asters i potte 1914

Olje på lerret
63x50
Signert og datert nede t.h.: GJ 1914

{lot.title}
65
Ekeland, Arne(1908-1994)Dronninger 1939

Olje på plate
70x50
Signert og datert nede t.h.: Arne Ekeland 39.

Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
66
Ekeland, Arne(1908-1994)Før avreise

Blyant på papir, lysmål
20x26
Signert nede t.v.: A E.

NOK 5 000
67
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Lavering, lysmål
31x39
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

{lot.title}
68
Nesch, Rolf(1893-1975)Pike

Fargemetalltrykk, lysmål
57x37
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

NOK 35 000–40 000
{lot.title}
69
Finne, Henrik(1898-1992)Skipsopphugging 1934

Olje på lerret
120x162
Signert og datert nede t.h.: Finne -34

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
70
Kihle, Harald(1905-1997)Saueklipping Telemark 1939

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -39

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
71
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinneportrett

Olje på lerret
89x81
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Tilslag NOK 94 000
{lot.title}
72
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne i havegang

Olje på lerret
78x58
Signert nede t.h.: A. Kavli.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
73
Heiberg, Jean(1884-1976)Pæretre 1937

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1937

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
74
Heiberg, Jean(1884-1976)Landskap 1945

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1945.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
75
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstløv 1936

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h: R. Th 36

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
76
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med krukke og frukt 1934

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: J Rian 34

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
77
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med fruktkurv

Olje på lerret
62x75
Signert nede t.h.: R. Th.

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
78
Fjell, Kai(1907-1989)Presentasjon 1937

Olje på lerret
120x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 37

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 470 000
79
Krohg, Per(1889-1965)Tunisisk landskap

Olje på plate
38x46
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Per Krohg Nefta Tunis.

{lot.title}
80
Krohg, Per(1889-1965)Sittende kvinne som støtter seg med albuen mot en

Olje på lerret
46x55
stol Signert nede t.v.: Per Krohg

NOK 30 000
{lot.title}
81
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1955

Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
82
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 250 000–300 000
{lot.title}
83
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 165 000
{lot.title}
84
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
85
Sørensen, Henrik(1882-1962)Myllarfossen i Grungedal 1933

Olje på teakplate
50x58
Signert og datert nede t.h.: HS 33

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
86
Sørensen, Henrik(1882-1962)Skogen 1933

Olje på plate
58x50
Signert og datert nede t.v.: HS 33

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
87
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Landskap 1928

Olje på lerret
80x98
Signert og datert nede t.h.: H.L.M.-28.

NOK 40 000
{lot.title}
88
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med trær 1948

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: 1948 Erling Enger

NOK 30 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
89
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinner i sydlandsk hage

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
90
Rian, Johs.(1891-1981)Mennesker og tre fakler 1932

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.h.: J Rian 32

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
91
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og mann

Tresnitt
49,5x40
Signert nede t.h.: Rian

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
92
Rian, Johs.(1891-1981)Naken kvinne og mann

Tresnitt
50x40,5
Signert nede t.h.: J Rian

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
93
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap

Olje på lerret
87x102
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
94
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kvinner i kystlandskap

Olje på lerret
60x80
Signert nede t.v.: RK

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
95
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Badeliv

Olje på lerret
102x120
Signert nede t.v.: RK

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
96
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Landskap

Olje på lerret
144x115
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
97
Hoff, Tor(1925-1976)To kvinner i landskap 1957

Olje på papir
46x62
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957

{lot.title}
98
Sitje, Joronn(1897-1982)Ømhet

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje 54

{lot.title}
99
Waksvik, Skule(1927-2018)Bjørn

Bronse
H: 20 cm.
Signert på plinten: Skule W

{lot.title}
100
Durban, Arne(1912-1993)Arne 1940

Bronse
H: 11,5 cm.
Signert og datert på plinten: Durban 1940

NOK 4 000–5 000
{lot.title}
101
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon i blått 1970

Olje på lerret
66x51
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 70.

Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
102
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1970

Olje på lerret
75x111

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
103
Hagen, Else(1914-2010)Barn ved strand

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Else Hagen

Tilslag NOK 20 000 med forbehold
{lot.title}
104
Martinsen, Kåre(1912-1986)Bondegården 1966

Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen - 66.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
105
Martinsen, Kåre(1912-1986)Ballade 1977

Olje på lerret
84x105
Signert og datert nede t.v.: Kåre Martinsen - 77.

{lot.title}
106
Bowen, Eric(1929-2002)Construction 1972-1973

Akryl på lerret, oppklebet på flere plater
120x120
som fremstår som relieffer. Signert og datert nede t.v.: Bowen 1972

{lot.title}
107
Nerdrum, Odd(1944-)Morgen på Citadellet

Olje på lerret
79x98
Signert nede t.v.: Nerdrum

NOK 400 000
Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
108
Johannessen, Jens(1934-)Brevet 1974

Olje på lerret
160x160
Signert og datert nede t.h.: JJ 74 Signert nede t.v.: Jens Johannessen

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
109
Rickhard, Leonard(1945-)Krigsskip 1986

Olje på lerret
46x40
Signert og datert nede: LR 27 IV 86

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
110
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Skygge mot grønt og svart

Olje på lerret
100x150
Signert nede t.h.: JMHK

{lot.title}
111
Sparre, Victor(1919-2008)Vårlengsel 1981

Olje på lerret
81x66
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -81

NOK 30 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
112
Rian, Johs.(1891-1981)Folkevise 1980

Olje på lerret
101x86
Signert og datert nede t.h. og nede t.v.: J Rian 80.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
113
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1973

Olje på lerret
99x84
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 73

Tilslag NOK 98 000
{lot.title}
114
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impressions from Nature 1982-83

Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 82 83

NOK 300 000–400 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her