Olje på lerret, oppklebet på plate
32x24
Signert og datert oppe t.h.: Nils Gude. 1900.
32x24
Olje på plate
7x11
Signert nede t.h.: Balke
Olje på plate
9x11,5
Signert nede t.h.: Balke
Olje på plate
7x12
Signert nede t.h.: Balke
Olje på papir, oppklebet på plate
17x27
Usignert
Olje på lerret
108x163
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig
Påtegnet nede t.v.: Chateau Bien-Assis. Bretagne.
Olje på lerret
33x54
Signert og datert nede t.h.: Kitty L. Kielland 1883.
Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Asta Nörregaard.
Olje på lerret
46x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: 29 Juli 1884 Sandviken Hans Dahl
Olje på lerret
61x100
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.
Olje på lerret
65x127
Signert nede t.h.: N. Ulfsten. Påtegnet og datert nede t.v.: Carlsruhe. 1877.
69x100
Signert nede t.h.: Balke
32x50
Usignert.
Olje på plate
27x45
Signert nede t.v.: Herman W Anker
Olje på mahognyplate
16x13
Signert og datert nede t.v.: H.W.A. 86.
Olje på lerret
63x84
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1891
Olje på lerret
89x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1868
Olje på plate
47x58
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Balke 58?
Olje på lerret
112x151
Signert nede t.h.: Eilert Mehl.
Olje på plate
22x13
Signert oppe t.v.: Smith-Hald.
Olje på lerret
49x32
Signert og datert nede t.v.: Jacob S. 96
Olje på lerret
95x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.
Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1914.
Olje på lerret
100x157
Signert nede t.h.: Nils Hansteen
Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: Chr Blache 1917.
Olje på plate
44x64
Signert, stedsbestemt og datert, samt påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Torvald Johnsen Erindring fra Vinteren 82. Frits Thaulow.
Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: - F. Smith Hald 76
Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.
Olje på lerret
62x98
Signert nede t.v.: Betsy Berg.
Olje på lerret
39x58
Signert nede t.h.: A. Normann
Bronse
H: 53 cm. L: 28 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding
Bronse
H: 54 cm. L: 31 cm.
Bronse
L: 58,5 cm. B: 39 cm. H: 40 cm.
Blyant og akvarell på papir, lysmål
33x50
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Akvarell på papir, lysmål
42x27
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.
Olje på lerret
59x69
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe Röisheim 1916
Olje på lerret
109x163
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig 1909. (1904?)
Olje på lerret
65x101
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P. Mønsted. Langseth. 1919.
Olje på lerret
71x85
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923
Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: Rolf B. Indseth 35
Olje på plate
45x58
Signert oppe t.h.: Bernt Tunold
Olje på lerret
66x48
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe - 1925.
Olje på lerret
70x89
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Th. Holmboe 1893.
Olje på plate
60x60
Signert og datert nede t.v.: Dørneberger 1917.
Olje på lerret
61x75
Signert og datert nede t.h.: AE 1912
Olje på lerret
48x57
Signert nede t.h.: Aug Jacobsen
Olje på lerret
66x84
Signert og datert nede t.v.: Aug Jacobsen 1904.
Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli
Tresnitt, tontrykk, lysmål
38x22
Signert nede t.h.: N. Astrup. Signert i platen nede t.v.: NA.
Farvetresnitt
39x32
Signert i platen nede t.v.: NA
Olje på lerret
91x100
Signert og datert nede t.h.: Thv Erichsen 1916.
Olje på lerret
75x60
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -18
Olje på lerret
93x94
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -19
Olje på lerret
46x51
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -15
Olje på lerret
54x77
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 1911
Olje på plate
56x64
Signert og datert nede t.h.: Bernhard Folkestad 1928
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på plate
98x68
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding 1904.
Olje på lerret
68x47
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: H. Brun. 1920. (10?)
Olje på lerret
121x121
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig 16
Olje på lerret
56x72
Noe utydelig signert nede t.v.: Diriks.
Olje på lerret
63x50
Signert og datert nede t.h.: GJ 1914
Olje på plate
70x50
Signert og datert nede t.h.: Arne Ekeland 39.
Blyant på papir, lysmål
20x26
Signert nede t.v.: A E.
Lavering, lysmål
31x39
Signert nede t.h.: Arne Ekeland
Fargemetalltrykk, lysmål
57x37
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Olje på lerret
120x162
Signert og datert nede t.h.: Finne -34
Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -39
Olje på lerret
89x81
Signert nede t.h.: A. Kavli.
Olje på lerret
78x58
Signert nede t.h.: A. Kavli.
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1937
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1945.
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h: R. Th 36
Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: J Rian 34
Olje på lerret
62x75
Signert nede t.h.: R. Th.
Olje på lerret
120x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 37
Olje på plate
38x46
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Per Krohg Nefta Tunis.
Olje på lerret
46x55
stol Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A. Kavli
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
75x65
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på teakplate
50x58
Signert og datert nede t.h.: HS 33
Olje på plate
58x50
Signert og datert nede t.v.: HS 33
Olje på lerret
80x98
Signert og datert nede t.h.: H.L.M.-28.
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: 1948 Erling Enger
Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.h.: J Rian 32
Tresnitt
49,5x40
Signert nede t.h.: Rian
Tresnitt
50x40,5
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
87x102
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
60x80
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
102x120
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
144x115
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.
Olje på papir
46x62
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje 54
Bronse
H: 20 cm.
Signert på plinten: Skule W
Bronse
H: 11,5 cm.
Signert og datert på plinten: Durban 1940
Olje på lerret
66x51
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 70.
Olje på lerret
75x111
Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen - 66.
Olje på lerret
84x105
Signert og datert nede t.v.: Kåre Martinsen - 77.
Akryl på lerret, oppklebet på flere plater
120x120
som fremstår som relieffer. Signert og datert nede t.v.: Bowen 1972
Olje på lerret
79x98
Signert nede t.v.: Nerdrum
Olje på lerret
160x160
Signert og datert nede t.h.: JJ 74 Signert nede t.v.: Jens Johannessen
Olje på lerret
46x40
Signert og datert nede: LR 27 IV 86
Olje på lerret
100x150
Signert nede t.h.: JMHK
Olje på lerret
81x66
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -81
Olje på lerret
101x86
Signert og datert nede t.h. og nede t.v.: J Rian 80.
Olje på lerret
99x84
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 73
Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 82 83