Hus-auksjon

Auksjon lørdag 31. august 2002 kl 14:00

Utstillingssalene

Katalog med tilslag

1
Afacan, Eser(1953-)Vitne

Litografi, lysmål
66x59
Signert nede t.h.: Afacan

NOK 3 000–4 000
2
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med frukt 1953

Serigrafi
79x67
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

3
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med to boller 1952

Serigrafi
38x54
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /52

{lot.title}
4
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi
89x58
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

{lot.title}
5
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Serigrafi, lysmål
40x48
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 3 000–4 000
6
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
24x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Påtegnet med tittel, i platen nede t.v.

NOK 4 000
{lot.title}
7
Fjell, Kai(1907-1989)Dalparti med kvinne 1979

Blyant og akvarell på papir, lysmål
20x27
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

NOK 4 000
8
Fjell, Kai(1907-1989)Mor

Linoleumssnitt, lysmål
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
9
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Silketrykk og pastell, lysmål
48x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 15 000
10
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Serigrafi
44x64
Signert nede t.h.: Isern

NOK 2 000
11
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm 1958

Litografi, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
12
Kihle, Harald(1905-1997)Apenesgården 1982

Litografi
38x47
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -82

{lot.title}
13
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren 1946

Litografi, lysmål
65x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Oslo 1946

14
Kjær, Anders(1940-)Fjellovergang II 1986

Serigrafi, lysmål
43x61
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -86

{lot.title}
15
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Litografi, lysmål
55x70
Signert og datert nede t.h.: 1947 Per Krohg

NOK 2 000–4 000
16
Marino, Nino(1929-)Rytter

Serigrafi
66x50
Signert nede t.h.: Marino

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
17
Nerdrum, Odd(1944-)Stemmen

Litografi
89x62
Signert nede t.h.: Nerdrum

18
Nupen, Kjell(1955-2014)Sydafrikansk Krusifiks 1979

Litografi, lysmål
79x62
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 79

19
Nupen, Kjell(1955-2014)Utstilling 1977

Etsning, lysmål
70x51
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 77

20
Pascin, Julius(1885-1930)Salomos dom

Radering
50x38
Signert nede t.h.: Pascin

21
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1998

Radering, lysmål
30x37
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -98

NOK 4 000–5 000
{lot.title}
22
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon i svart, gult og rødt 1961

Linoleumsnitt, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
23
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
26,5x36
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 7 000–9 000
24
Savio, John(1902-1938)Høstkveld på vidda

Tresnitt med håndkolorering
19x27
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
25
Schultz, Alexander(1901-1981)Skoing av hester

Litografi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Alexander Schultz

NOK 3 000
{lot.title}
26
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

{lot.title}
27
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
61x47
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Farveradering, lysmål
52x64

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
29
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
61x46

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 14 500
30
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering, lysmål
53x66

Tilslag NOK 10 000
31
Thaulow, Frits(1847-1906)Møllen i Overschie

Fargeradering, lysmål
66x54
Påtegnet nede t.v.: Alexandra Thaulow.

NOK 10 000
32
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
54x42
Signert nede t.h.: L. T.

NOK 1 500
33
Tveter, Kåre(1922-2012)Tåke i liene

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
37x47
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

34
Ukjent, kunstnerPortretter

Kobberstikk, lysmål
41x25
Trykket ca. 1740.

NOK 5 000
35
Ukjent, kunstnerBryggen i Bergen 1929

Radering, lysmål
19x31
Signert og datert nede t.h.: Halvard Storm -29.

NOK 500
36
Ukjent, kunstnerUtsyn over Stavanger

Kobberstikk, lysmål
37x45
Stukket av G. Haas.

NOK 3 000
{lot.title}
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi, lysmål
52x43
Signert nede t.h.: Weidemann

38
Werenskiold, Erik(1855-1938)Lysakerelven

Litografi, lysmål
40x53
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

39
Werenskiold, Erik(1855-1938)Sittende kvinneakt 1935

Litografi, lysmål
70x58
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1935

NOK 5 000
{lot.title}
40
Winge, Sigurd(1909-1970)Oppstandelsen (Triptyk)

Radering, lysmål
123x56
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

NOK 18 000
41
Zorn, Anders(1860-1920)Portrett av Gerda Lundeqvist

Radering, lysmål
37x27
Signert nede t.h.: Zorn

NOK 3 000–5 000
42
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Fra Drøbak 1881

Blyant på papir, lysmål
10x17
Signert nede t.h.: C. W Barth. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Drøbak 24/6 81

NOK 2 000
{lot.title}
43
Berger, Einar(1890-1961)Fiskeskøyte i midnattsol

Olje på plate
46x55
Signert oppe t.h.: E. Berger

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
44
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer 1971

Blandingsteknikk på papir
29x42
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 71

NOK 10 000–12 000
45
Eriksen, Sigurd Alf(1899-1991)Fra Postmo Vågå

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Sigurd Alf Eriksen

{lot.title}
46
Fjell, Kai(1907-1989)Pikeværelse 1969

Tusj og akvarell på papir, lysmål
26x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

NOK 10 000–12 000
47
Fjell, Kai(1907-1989)Sykkelturen 1983

Akvarell, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: K. F. 83

48
Grønvold, Bernt(1859-1923)Kvinneportrett

Olje på lerret, oppklebet på plate
51x39
Signert opp t.h.: Bernt Grønvold

NOK 5 000
49
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kystlandskap

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: M Grønvold

{lot.title}
50
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1894

Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94

{lot.title}
51
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1958

Olje på plate
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 58

Tilslag NOK 12 000
52
Hokstad, Oskar(1894-1982)Bukten 1917

Olje på lerret
35x43
Signert og datert nede t.h.: Oskar Hokstad 1917

{lot.title}
53
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Skjærgården

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Th Holmboe

54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)To dompapper

Blyant og akvarell på papir
25x24
Signert nede på midten: Th Holmboe -

{lot.title}
55
Haaland, Lauritz(1855-1938)Vibberodden fyr Egersund 1923

Lavering på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Påtegnet nede t.v.: Hvidingsö November 1923

NOK 8 000
56
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kvinne med mannsportrett

Olje på papir, oppklebet på plate
69x62
Signert nede t.h.: RK

NOK 5 000–6 000
57
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Fra Skagen

Olje på lerret
30x42
Signert nede t.v.: RK

58
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Den grønne glassvasen

Olje på lerret
50x63
Signert nede t.h.: WL

NOK 2 000
59
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Rosa peoner

Olje på lerret
60x68
Signert nede t.h.: WL

NOK 2 000
60
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Oppstilling med flasker 1964

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ljøsne -64

61
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Frukttrær vinter 1977

Pastell, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -77

NOK 5 000
{lot.title}
62
Løkke, Karl(1870-1943)Vårsol Lesja

Olje på lerret
38x53
Signert nede t.v.: Karl Løkke

63
Mehl, Eilert(1865-1941)Høyfjell med hunder 1898

Olje på lerret
62x40
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Eilert Mehl Vastinden (?) 12 juni 98-

NOK 3 000–4 000
64
Merton, Erling(1898-1967)Aftensol 1934

Olje på lerret
51x60
Signert og datert nede t.v.: E Merton 34

65
Munch, IngerOppstilling med eple

Olje på plate
17x14
Signert nede t.h.: I Munch

66
Müller, Morten(1828-1911)Stenstudie

27x41
Signert nede t.v.: Morten Müller

67
Müller, Morten(1828-1911)Hus i sydlandsk landskap

25x38
Signert nede t.h.: M. Müller.

{lot.title}
68
Nielssen, Johan(1835-1912)Seilskutehavn 1880

Olje på lerret
61x97
Signert og datert nede t.h.: Johan Nielsen 1880.

Tilslag NOK 24 000
69
Paus, Arne(1943-)Løvtre i høstfarger

Olje på plate
46x30
Signert nede t.h.: A. Paus

70
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon

Olje på papp
27x23
Usignert

71
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1970

Akvarell på papir
30x21
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1970

{lot.title}
72
Rian, Johs.(1891-1981)Hotell Negresco Nice 1962

Litografi, lysmål
55x38
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
73
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne 1956

Blandingsteknikk, lysmål
28x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1956

74

Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: Johs. Rian

NOK 1 500–2 000
75

Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: J Rian

NOK 1 500–2 000
76
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende akt 1949

Blyant på papir, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

77
Rian, Johs.(1891-1981)Akt 1949

Blyant på papir
27x21

NOK 3 000
78
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1971

Akvarell på papir, lysmål
33x33
Signert og datert nede t.h.: J Rian 71

NOK 3 000–4 000
79

Akvarell på papir, lysmål
35x43
Signert og datert nede t.h.: J Rian -71-

80
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og sjømann med trekkspill 1951

Blandingsteknikk, lysmål
26x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1951

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
81
Rian, Johs.(1891-1981)Fra et vindu 1948

Blandingsteknikk, lysmål
26x20
Signert og datert nede på midten.: J Rian 1948

{lot.title}
82
Rian, Johs.(1891-1981)Gutt med fruktfat 1950

Blandingsteknikk, lysmål
25x19
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1950

Tilslag NOK 12 500
83
Rian, Johs.(1891-1981)Hvit form i rød atmosfære 1971

Blandingsteknikk, lysmål
4,5x3,5
Signert og datert nede på arket: JR 71

NOK 2 000
{lot.title}
84
Rian, Johs.(1891-1981)Spansk pike

Blandingsteknikk, lysmål
17x12
Signert nede t.v.: J Rian

85

Blandingsteknikk, lysmål
40x39
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: J Rian 71

NOK 4 000
86
Rian, Johs.(1891-1981)Ibiza 1955

Penn på papir, lysmål
23x31
Signert og datert nede t.v.: Johs Rian 55

NOK 2 000
87

Akvarell, lysmål
39x25
Signert nede t.h.: J Rian

88
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1975

Akvarell på papir
53x34
Signert og datert midt på t.h.: J Rian Juli 1975

NOK 1 500–2 000
89
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende mann i kystlandskap 1941

Akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1941

90
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon med prisme

Olje på papp
25x20
Signert nede t.v.: J Rian

91
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende gutt 1942

Blandingsteknikk
17x13
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1942

{lot.title}
92
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende gutt 1950

Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papp
18x13
Signert og datert nede t.v. på pappen.: J Rian 1950

{lot.title}
93
Rian, Johs.(1891-1981)Kortspill

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på plate
21x30
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 15 000
Tilslag NOK 21 000
94
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende akt

Akvarell, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: J R

95
Rian, Johs.(1891-1981)Ryggvendt akt 1949

Blandingsteknikk, lysmål
30x19
Signert og datert nede t.h.: J R 1949

96
Rian, Johs.(1891-1981)Palett

Oljemaling på treverk
44x29
Signert midt på t.h.: J Rian.

97
Ringereide, Alv(1907-1968)Gårdsbruk med møllehus

Olje på lerret
48x41
Signert nede t.h.: Ringereide

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
98
Schultz, Alexander(1901-1981)Fra Italien

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: A. Schultz

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
99
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med trær

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A Schultz

{lot.title}
100
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Tømmerhytte i fjellandskap 1899

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99

NOK 10 000
101
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hester og vogner

Penn og lavering, lysmål
14x28
Signert nede t.h.: ES.

NOK 2 000
{lot.title}
102
Sinding, Otto(1842-1909)Rytter i ekeskog

Olje på lerret
41x51
Signert nede t.v.: Otto Sinding

103
Sitje, Joronn(1897-1982)Sneslaps

Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: J. Sitje

{lot.title}
104
Sitje, Joronn(1897-1982)Bedstemor og Bitte

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

NOK 4 000
105
Sparre, Victor(1919-2008)Pietà 1945

Olje på plate
52x64
Signert og datert nede t.h.: Victor Smith

NOK 10 000
106
Stømne, Arne(1918-1995)Komposisjon 1958

Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.v.: A. Stømne. 58.

{lot.title}
107
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fjellklatring

Blandingsteknikk, lysmål
74x53
Signert nede t.v.: HS

{lot.title}
108
Sørensen, Henrik(1882-1962)Gutt og skogmann

Blandingsteknikk, lysmål
55x74
Signert nede t.h.: HS

109
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinneportrett 1942

Olje på lerret
86x60
Signert og datert nede t.v.: HS 42

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
110
Tangen, Olaf(1903-1997)Fra Kragerø 1949

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: -49 Tangen

111
Tveter, Kåre(1922-2012)Figurer rundt et bord

Olje på plate
33x41

NOK 5 000
{lot.title}
112
Ukjent, kunstnerParti fra Luxembourghaven i Paris

Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: MR Smyth

113
Ukjent, kunstnerKone og barn ved ildsted

Olje på lerret
55x63
Signert nede t.h.: R. Bressler pinx

114
Ukjent, kunstnerDampskib ved havn

12x31
Usignert.

NOK 1 500
115
Ukjent, kunstnerDampskibet Netherby Hall

Olje på lerret
39x52
Signert nede t.h.: Adam. S.

NOK 1 000
116
Ukjent, kunstnerFra Telemark

Olje på lerret
60x53
Usignert.

117
Ukjent, kunstnerLandskap

Intarsia på tre
37x64
Usignert.

{lot.title}
118
Ukjent, kunstnerMorgenstund

Olje på lerret
42x34
Utydelig signert nede t.h.: Grüll... (?)

{lot.title}
119
Ukjent, kunstnerSlåssende gutter

Olje på lerret
42x34
Noe utydelig signert nede t.v.: Grüll... (?)

120
Ukjent, kunstnerSkibbrudne på skjær

Olje på lerret
72x94
Usignert.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
121
Ukjent, kunstnerKvinne med gitar

Olje på plate
54x68
Noe utydelig signert nede t.v.: Kanasek (?)

NOK 10 000
{lot.title}
122
Ukjent, kunstnerFra Trondheimsfjorden

34x47
Usignert. Stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Trondhjemsfjorden Aug. 99

NOK 5 000
123
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1980

Serigrafi med håndkolorering
45x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80.

Tilslag NOK 10 500
124
Wentzel, Gustav(1859-1927)Interiør med mann, kone og gutt

Gouache på papir, lysmål
21x33
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Tilslag NOK 12 000
125
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mor

Blyant på papir, lysmål
12x7
Signert midt på arket: EW

{lot.title}
126
Zabehlicky, Alois(1883-1962)Oppstilling med hummer, frukt og blomster

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: J. Planer.

NOK 5 000
{lot.title}
127
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Gressende kyr 1888

Olje på mahognyplate
24x32
Signert og datert nede t.h.: P. N. A. Septr. 1888

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
128
Barlag, Philip(1840-1913)Fjellandskap

Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag

{lot.title}
129
Dørnberger, Karl(1864-1940)Henrik Wergeland på dødsleiet 1888-1893

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1888-1893.

{lot.title}
130
Haug, Kristian(1862-1953)Gutteportrett 1895

Olje på lerret
38x30
Signert og datert nede t.v.: Haug 95

{lot.title}
131
Jacobsen, Fredrik Wilhelm(1878-1948)Gatearbeidere 1925

Olje på lerret
140x100
Signert og datert nede t.h.: F W J - XXV

{lot.title}
132
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Storekoll 1918

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde -18.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
133
Kavli, Arne(1878-1970)Aase 1930

Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 1930

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
134
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med robåt

Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: A Rasmussen: Df

{lot.title}
135
Rian, Johs.(1891-1981)Fjellandskap med hus 1943

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 43

Tilslag NOK 18 500 med forbehold
{lot.title}
136
Rummelhoff, Christian(1844-1892)Fra Sørfjorden i Hardanger

Olje på lerret
48x74
Signert nede t.h.: Chr Rummelhoff

Tilslag NOK 17 000
137
Ukjent, kunstnerPortrett av Christian Krohg i atelieret

Olje på lerret
85x55
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 30 000
138
Beger

Klart glass
H: 7,5 cm.

NOK 400
{lot.title}
139
Hetvinsglass

Klart glass
H: ca. 11 cm.
Senempire ca. 1840. Kontinentet.

NOK 700
140
Hetvinsglass

Glass
H: 12 cm.

NOK 200
141
HetvinsglassAlexandra

Klart glass
H: 11 cm.
11 stk. Hadeland 1927-40.

NOK 2 000
142
HetvinsglassDanziger Kelchen

Grålig glass
H: 13 cm.
Hurdal? Sent 1700-tallet.

NOK 1 000–2 000
143
Karaffel

Klart glass
H: 23 cm.
Sverige ca. 1900.

NOK 500
{lot.title}
144
Karaffel og to glass

Klart glass
Karaffel H: 21,5 cm. Glass H: 12 cm.
Antagelig Hadeland. ca 1860.

NOK 1 500
145
Lommeflaske

Grønt glass
H: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

{lot.title}
146
Lommeglass

Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.

NOK 1 500–2 000
147
Lommeglass

Blått glass
H: 10 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

148
Vin/ølglass

Klart glass
H: 13,5 cm.
Hadeland?

NOK 600–800
149
Zwibelglass

Blått glass
H: 19,5 cm.

NOK 1 500
{lot.title}
150
Zwibelglass

Blått glass
H: 20 cm.

NOK 1 000
151
Brat, Sverre(1925-2015)Mugge

Keramikk
H: 13 cm.
Signert: SB

NOK 400–600
152
Brat, Sverre(1925-2015)Tallerkner

Keramikk
Diam.: 27 cm.
Signert: SB

NOK 3 000
153
Brat, Sverre(1925-2015)Serveringsfat

Keramikk
L: 44 cm. B: 34 cm.
Signert: SB

NOK 600–800
{lot.title}
154
Brat, Sverre(1925-2015)Boller

Keramikk
Diam: 21 cm og 20 cm.
Signert: SB

NOK 800–1 000
{lot.title}
155
Brat, Sverre(1925-2015)Dessertskåler

Keramikk
Diam.: 16 cm.
Signert: SB

NOK 2 500–3 000
156
Brat, Sverre(1925-2015)Bolle

Keramikk
Diam.: 20 cm. H: 8,5 cm.
Signert: SB

NOK 400–600
157

Keramikk
Diam.: 26 cm.
Signert: SB

NOK 2 500
{lot.title}
158
Brat, Sverre(1925-2015)Asjetter

Keramikk
B: 18 cm

NOK 1 500
159

Keramikk
Diam.: 26 cm.
3 stk. signert: SB

NOK 1 500
160

Keramikk
Stort fat.L: 47 cm. B: 35 cm. Lite fat B: 34 cm.
Lite fat signert: SB

NOK 1 200–1 500
161
Brat, Sverre(1925-2015)Sauseskål

Keramikk
Diam.: 17 cm. H: 11 cm.
Signert: SB

NOK 300–500
{lot.title}
162
Brat, Sverre(1925-2015)Veggur

Keramikk
Diam.: 29 cm.
Usignert.

NOK 400–600
163

Keramikk
Diam.: 18 cm. H: 9 cm.
Signert: SB

NOK 300–500
164
BrevknivFlora Danica

Porselen og forgylt metall
L: 24 cm.
Kongelig Dansk Porselensfabrikk.

NOK 800–1 000
{lot.title}
165
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Bolle med hanker

Keramikk
Diam.: 21 cm. H: 11,5 cm.
Signert: RH

NOK 1 200
{lot.title}
166
Kaffeservise

Flint
Egersund, 1959. Kopi etter Herrebøe laget til 200-års jubileet.

NOK 10 000
{lot.title}
167
KrusEgersund

Stengods
H: 12 cm.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
168
Pløen, Erik(1925-2004)Fat "Peer Gynt"

Glasert keramikk
L: 51 cm. B: 33 cm.
Signert: Pløen Fr.

NOK 1 000–1 500
169
Pløen, Erik(1925-2004)Vase

Glasert keramikk
H: 26 cm.
Signert og datert: Pløen R.S. 49 Norge

NOK 1 000–1 500
170
Whist, Eilif(1903-1974)Tallerkner

Keramikk
B: 26 cm. og 19 cm.
2 store signert: EW Oslo
1 liten signert: Whist Norway

NOK 500
171
Beger på stett

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.

172
Beger på tre kuleføtter

Sølv
H: 5 cm. Vekt: 26 gr.
Ustemplet.

NOK 1 000–2 000
173
Begre og kopp

Sølv
H: 5-7 cm. Samlet vekt: 197 gr.
P. Lie 1889. Tostrup 1882. Thune 1859.

NOK 2 000
{lot.title}
174
Bolle på fot

Sølv
Diam.: 20 cm. H: 7 cm. Vekt: 290 gr.
David Andersen. Ca. 1920.

NOK 600–800
175
Fat

Sølv
H: 8 cm. Diam.: 30 cm. Vekt: 650 gr.
Stemplet: Thune 830S.

NOK 2 000
{lot.title}
176
FatDavid-Andersen

Sølv
Diam.: 40 cm. Vekt: 1500 gr.
Stemplet 830S.

NOK 3 000–4 000
177
Kaffe- og tesettDavid-Andersen

Sølv
Kaffekanne H: 22 cm. Vekt: 1900 gr.
David-Andersen ca. 1950. Kaffe- og tekanne stemplet: 925S. Brett stemplet: 830S.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
178
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 498 gr.
Danmark 1834. Mester: Carl Peter Foght, virksom: 1824-1884. Fullstemplet.

NOK 4 000
{lot.title}
179
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 720 gr.
København, 1813. Mester: Rasmus Jørgensen Brock, virksom 1801-1843. Fullstemplet.

NOK 10 000
180
Kaffekanne

Sølv
H: 27 cm. Vekt: 727 gr.
Kristiania 1881. Mester: Jacob Tostrup, virksom 1832-1890. Stemplet 830S.

NOK 8 000
181
Kaffekanne

Sølv
H: 15 cm. Vekt: 415 gr.
Stemplet: Shreve & Co. Sterling.

NOK 1 500
182
Kaffekanne

Sølv
H: 13 cm. Vekt: 386 gr.
Christiania 1857. Mester: Fredrik Julius Brinck, virksom 1834-57.

183
Kaffesett

Sølv
Kaffekanne H: 26 cm. Vekt: 1170 gr.
Stemplet: 830S.

NOK 6 000
184
Kakebestikk

Forgylt sølv og emalje
L: 12 cm. Vekt: 560 gr.
Tostrup. Stemplet: 925S

NOK 3 000
185
Kakefat på fire ben

Sølv
H: 5 cm. Diam.: 27 cm. Vekt: 425 gr.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet med DA-stempel, 830 S, samt typebetegnelse: 5207/265.

NOK 1 500
{lot.title}
186
Kanne med lokk

Klart glass og sølv
H: 17,5 cm.
Stemplet 830S. Trondheim. Mester: K Staudenmann.

NOK 3 000
{lot.title}
187
Krus

Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB

NOK 2 500
{lot.title}
188
Lokkanne

Forgylt sølv
H: 32 cm. Vekt: 2550 gr.
London 1895. Mester: JHR. Stemplet under bunnen: Elkington & Co Ltd. 22 Regent St. London

NOK 20 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
189
Lokkanne

Sølv
H: 21 cm. Vekt: 970 gr.
Stemplet 830S.

NOK 6 000
{lot.title}
190
Lokkanne

Sølv
H: 16 cm. Vekt: 550 gr.
Danmark. Svend Toxværd A/S Sølvvarefabrik. Stemplet: Sv. T. Sterling 925S Denmark.

NOK 5 000
191
Lysestaker

Sølv
H: 16 cm.
London, 1880. "Victorian" (Historisme).

NOK 1 000–1 200
{lot.title}
192
Mokkaskjeer

Forgylt sølv og emalje
L: 9 cm. Vekt: 111 gr.
Tostrup. Stemplet: 830S.

NOK 1 500
193
Mugger

Sølv
H: 22 cm. Vekt: 1100 gr.
Stemplet Pr. S. Sterling 925S

NOK 4 000
194
Salatbestikk

Sølv
L: 18 cm. Vekt: 85 gr.
Tostrup, ca. 1930. Art deco. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.

NOK 4 000
195
Sjokoladekanne

Sølv
H: 27,5 cm. Vekt: 713 gr.
Tostrup, 1891. Stemplet 830, samt 3229.

NOK 2 500
196
Skjeer

Sølv
L: 23 cm. Vekt: 137 gr.
Sen-empire, Drammen 1850. Mester: Henrik (Lindstrøm) Lorentzen, virksom 1830-1878.

NOK 600–800
197
Skjeer

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 172 gr.
Rokokko ca. 1780. Mester: Lars (Lauritz) Pedersen Tendrup, virksom 1775-1801.

NOK 3 000–3 500
{lot.title}
198
Skjeer

Sølv
L: 20 cm. Vekt: 61 gr.
Christiania ca. 1782. Mester: Jacob Steen, virksom 1765-1804.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
199
Skrivestell

Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.

200
Staup

Sølv
H: 17,5 cm. Vekt: 182 gr.
Stemplet: M. Aase 830S

NOK 2 000
201
Sukker og fløtesett

Sølv
H: 10,5 cm. Vekt: 454 gram.
Stavanger ca. 1914. Mester: S.M.Soma. Stemplet 830S.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
202
Sukkerdrysse

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 238 gr.
Mariager, Danmark ca. 1770. Mester: Jørgen Jørgensen Schmidt (Smith), virksom 1763-1795.

NOK 10 000
203
Sukkerskål med lokk

Sølv
H: 9 cm. L: 11 cm. Vekt: 260 gr.
København, 1757. Mester: Thomas Andreas Westrup, borgerskap 1755, død 1814. Fullstemplet.

204
Vase

Grønt glass med sølvmontering
H: 10,5 cm.
Stemplet: Patented G3373 999/1000 Fine A & Co. Amerikansk?

NOK 400
205
Vase på fire føtter

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 392 gr.
David Andersen, ca. 1920.

NOK 2 000
206
Vigeland, Tone(1938-)Brosje

Sølv
Diam.: 6 cm. Vekt: 13,5 gr.
Signert: TV

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
207
Berg, Svein Boge(1944-)Abstrakt bronse 1969

Bronse på plint av tre
H: 25 cm.
Signert og datert: Boge Berg 69

{lot.title}
208
Hillgaard, Stefanny(1925-)Revers 1969

Bronse
H: 62 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på plakett på plinten.

209
Torvund, Gunnar(1948-)Skisse til altertavle 1976

Støpt metall montert på treplate
28x15
Signert og datert på baksiden: G. Torvund 1976

{lot.title}
210
Balansevekt

Jern
L: 74 cm.

NOK 500
211
BøkerNorsk kunstnerleksikon

4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1982-86.

NOK 8 000
{lot.title}
212
Kurvmed to hanker

Teger
H: 16 cm. Diam.: 45 cm.

NOK 1 500
{lot.title}
213
Kurvmed sekundær hank

Teger
H: 43 cm. Diam.: 43 cm.

NOK 1 500
214
Lysestaker

Messing og benhvit porselen
H: 24 cm.
Biedermeier.

NOK 800–1 000
215
Løvekrus

Bonet tre
H: 25 cm.
Norge, tidlig 1800-tallet.

NOK 2 000
216
Olsen, KarenVed strandkanten 1979

Tekstil
79x62
Signert og datert nede t.h.: KO 79

NOK 800–1 000
{lot.title}
217
Skrinmed lokk

Rødmalt tre
H: 20 cm.
Datert 1813 og påtegnet med eierinitialer: R: J. D: B:

NOK 1 000–1 500
218
Vitrine

Mahogny
H: 47 cm. B: 30 cm. D: 17 cm.
Empirestil ca. 1900.

219
Speil

H: 63 cm. B: 37 cm.
Louis-Seize, ca. 1780.

NOK 4 000
{lot.title}
220
Taburett

Nøttetre og alm
H: 42 cm. L: 48 cm. B: 38 cm.
Barokk 1700-tallet.

NOK 5 000
{lot.title}
221
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Tilslag NOK 14 500
222
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Tilslag NOK 16 000
223
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Tilslag NOK 22 000
224
Sofa

Forgylt tre
Sofa L: 224 cm. H: 100 cm.
Rokokko-stil. Ca. 1880.

{lot.title}
225
Stoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

{lot.title}
226
Bord

Forgylt tre
H: 76 cm. L: 118 cm. B: 81,5 cm.
Overgang rokokko/Louis-seize. Ca. 1770. Skandinavia.

{lot.title}
227
Armstoler

Bonet bjerk
H: 93 cm.
Louis-seize, ca. 1780. Antagelig Skandinavia.

Tilslag NOK 14 000
228
Armstoler

Bonet bjerk
H: 93 cm.

Tilslag NOK 17 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her