Litografi, lysmål
66x59
Signert nede t.h.: Afacan
NOK 3 000–4 000
Litografi, lysmål
66x59
Signert nede t.h.: Afacan
Serigrafi
79x67
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53
Serigrafi
38x54
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /52
Serigrafi
89x58
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Serigrafi, lysmål
40x48
Signert nede t.v.: Arne Ekeland
Linoleumssnitt, lysmål
24x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Påtegnet med tittel, i platen nede t.v.
Blyant og akvarell på papir, lysmål
20x27
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79
Linoleumssnitt, lysmål
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Silketrykk og pastell, lysmål
48x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
44x64
Signert nede t.h.: Isern
Litografi, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58
Litografi
38x47
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -82
Litografi, lysmål
65x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Oslo 1946
Serigrafi, lysmål
43x61
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -86
Litografi, lysmål
55x70
Signert og datert nede t.h.: 1947 Per Krohg
Serigrafi
66x50
Signert nede t.h.: Marino
Litografi
89x62
Signert nede t.h.: Nerdrum
Litografi, lysmål
79x62
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 79
Etsning, lysmål
70x51
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 77
Radering
50x38
Signert nede t.h.: Pascin
Radering, lysmål
30x37
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -98
Linoleumsnitt, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61
Tresnitt
26,5x36
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt med håndkolorering
19x27
Signert nede t.h.: John Savio
Litografi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Alexander Schultz
Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï
Fargeradering, lysmål
61x47
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Farveradering, lysmål
52x64
Fargeradering, lysmål
61x46
Fargeradering, lysmål
53x66
Fargeradering, lysmål
66x54
Påtegnet nede t.v.: Alexandra Thaulow.
Serigrafi, lysmål
54x42
Signert nede t.h.: L. T.
Serigrafi med håndkolorering, lysmål
37x47
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Kobberstikk, lysmål
41x25
Trykket ca. 1740.
Radering, lysmål
19x31
Signert og datert nede t.h.: Halvard Storm -29.
Kobberstikk, lysmål
37x45
Stukket av G. Haas.
Litografi, lysmål
52x43
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi, lysmål
40x53
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold
Litografi, lysmål
70x58
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1935
Radering, lysmål
123x56
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63
Radering, lysmål
37x27
Signert nede t.h.: Zorn
Blyant på papir, lysmål
10x17
Signert nede t.h.: C. W Barth. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Drøbak 24/6 81
Olje på plate
46x55
Signert oppe t.h.: E. Berger
Blandingsteknikk på papir
29x42
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 71
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Sigurd Alf Eriksen
Tusj og akvarell på papir, lysmål
26x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69
Akvarell, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: K. F. 83
Olje på lerret, oppklebet på plate
51x39
Signert opp t.h.: Bernt Grønvold
Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: M Grønvold
Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94
Olje på plate
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 58
Olje på lerret
35x43
Signert og datert nede t.h.: Oskar Hokstad 1917
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Blyant og akvarell på papir
25x24
Signert nede på midten: Th Holmboe -
Lavering på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Påtegnet nede t.v.: Hvidingsö November 1923
Olje på papir, oppklebet på plate
69x62
Signert nede t.h.: RK
Olje på lerret
30x42
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
50x63
Signert nede t.h.: WL
Olje på lerret
60x68
Signert nede t.h.: WL
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ljøsne -64
Pastell, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -77
Olje på lerret
38x53
Signert nede t.v.: Karl Løkke
Olje på lerret
62x40
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Eilert Mehl Vastinden (?) 12 juni 98-
Olje på lerret
51x60
Signert og datert nede t.v.: E Merton 34
Olje på plate
17x14
Signert nede t.h.: I Munch
27x41
Signert nede t.v.: Morten Müller
25x38
Signert nede t.h.: M. Müller.
Olje på lerret
61x97
Signert og datert nede t.h.: Johan Nielsen 1880.
Olje på plate
46x30
Signert nede t.h.: A. Paus
Olje på papp
27x23
Usignert
Akvarell på papir
30x21
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1970
Litografi, lysmål
55x38
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962
Blandingsteknikk, lysmål
28x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1956
Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: Johs. Rian
Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: J Rian
Blyant på papir, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949
Blyant på papir
27x21
Akvarell på papir, lysmål
33x33
Signert og datert nede t.h.: J Rian 71
Akvarell på papir, lysmål
35x43
Signert og datert nede t.h.: J Rian -71-
Blandingsteknikk, lysmål
26x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1951
Blandingsteknikk, lysmål
26x20
Signert og datert nede på midten.: J Rian 1948
Blandingsteknikk, lysmål
25x19
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1950
Blandingsteknikk, lysmål
4,5x3,5
Signert og datert nede på arket: JR 71
Blandingsteknikk, lysmål
17x12
Signert nede t.v.: J Rian
Blandingsteknikk, lysmål
40x39
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: J Rian 71
Penn på papir, lysmål
23x31
Signert og datert nede t.v.: Johs Rian 55
Akvarell, lysmål
39x25
Signert nede t.h.: J Rian
Akvarell på papir
53x34
Signert og datert midt på t.h.: J Rian Juli 1975
Akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1941
Olje på papp
25x20
Signert nede t.v.: J Rian
Blandingsteknikk
17x13
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1942
Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papp
18x13
Signert og datert nede t.v. på pappen.: J Rian 1950
Blyant og akvarell på papir, oppklebet på plate
21x30
Signert nede t.v.: J Rian
Akvarell, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: J R
Blandingsteknikk, lysmål
30x19
Signert og datert nede t.h.: J R 1949
Oljemaling på treverk
44x29
Signert midt på t.h.: J Rian.
Olje på lerret
48x41
Signert nede t.h.: Ringereide
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: A. Schultz
Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A Schultz
Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99
Penn og lavering, lysmål
14x28
Signert nede t.h.: ES.
Olje på lerret
41x51
Signert nede t.v.: Otto Sinding
Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: J. Sitje
Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje
Olje på plate
52x64
Signert og datert nede t.h.: Victor Smith
Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.v.: A. Stømne. 58.
Blandingsteknikk, lysmål
74x53
Signert nede t.v.: HS
Blandingsteknikk, lysmål
55x74
Signert nede t.h.: HS
Olje på lerret
86x60
Signert og datert nede t.v.: HS 42
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: -49 Tangen
Olje på plate
33x41
Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: MR Smyth
Olje på lerret
55x63
Signert nede t.h.: R. Bressler pinx
12x31
Usignert.
Olje på lerret
39x52
Signert nede t.h.: Adam. S.
Olje på lerret
60x53
Usignert.
Intarsia på tre
37x64
Usignert.
Olje på lerret
42x34
Utydelig signert nede t.h.: Grüll... (?)
Olje på lerret
42x34
Noe utydelig signert nede t.v.: Grüll... (?)
Olje på lerret
72x94
Usignert.
Olje på plate
54x68
Noe utydelig signert nede t.v.: Kanasek (?)
34x47
Usignert. Stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Trondhjemsfjorden Aug. 99
Serigrafi med håndkolorering
45x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80.
Gouache på papir, lysmål
21x33
Signert nede t.h.: G. Wentzel
Blyant på papir, lysmål
12x7
Signert midt på arket: EW
Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: J. Planer.
Olje på mahognyplate
24x32
Signert og datert nede t.h.: P. N. A. Septr. 1888
Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag
Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1888-1893.
Olje på lerret
38x30
Signert og datert nede t.v.: Haug 95
Olje på lerret
140x100
Signert og datert nede t.h.: F W J - XXV
Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde -18.
Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 1930
Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: A Rasmussen: Df
Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 43
Olje på lerret
48x74
Signert nede t.h.: Chr Rummelhoff
Olje på lerret
85x55
Signert nede t.h.: C. Krohg
Klart glass
H: 7,5 cm.
Klart glass
H: ca. 11 cm.
Senempire ca. 1840. Kontinentet.
Glass
H: 12 cm.
Klart glass
H: 11 cm.
11 stk. Hadeland 1927-40.
Grålig glass
H: 13 cm.
Hurdal? Sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 23 cm.
Sverige ca. 1900.
Klart glass
Karaffel H: 21,5 cm. Glass H: 12 cm.
Antagelig Hadeland. ca 1860.
Grønt glass
H: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.
Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.
Blått glass
H: 10 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.
Klart glass
H: 13,5 cm.
Hadeland?
Blått glass
H: 19,5 cm.
Blått glass
H: 20 cm.
Keramikk
H: 13 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam.: 27 cm.
Signert: SB
Keramikk
L: 44 cm. B: 34 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam: 21 cm og 20 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam.: 16 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam.: 20 cm. H: 8,5 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam.: 26 cm.
Signert: SB
Keramikk
B: 18 cm
Keramikk
Diam.: 26 cm.
3 stk. signert: SB
Keramikk
Stort fat.L: 47 cm. B: 35 cm. Lite fat B: 34 cm.
Lite fat signert: SB
Keramikk
Diam.: 17 cm. H: 11 cm.
Signert: SB
Keramikk
Diam.: 29 cm.
Usignert.
Keramikk
Diam.: 18 cm. H: 9 cm.
Signert: SB
Porselen og forgylt metall
L: 24 cm.
Kongelig Dansk Porselensfabrikk.
Keramikk
Diam.: 21 cm. H: 11,5 cm.
Signert: RH
Flint
Egersund, 1959. Kopi etter Herrebøe laget til 200-års jubileet.
Stengods
H: 12 cm.
Glasert keramikk
L: 51 cm. B: 33 cm.
Signert: Pløen Fr.
Glasert keramikk
H: 26 cm.
Signert og datert: Pløen R.S. 49 Norge
Keramikk
B: 26 cm. og 19 cm.
2 store signert: EW Oslo
1 liten signert: Whist Norway
Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.
Sølv
H: 5 cm. Vekt: 26 gr.
Ustemplet.
Sølv
H: 5-7 cm. Samlet vekt: 197 gr.
P. Lie 1889. Tostrup 1882. Thune 1859.
Sølv
Diam.: 20 cm. H: 7 cm. Vekt: 290 gr.
David Andersen. Ca. 1920.
Sølv
H: 8 cm. Diam.: 30 cm. Vekt: 650 gr.
Stemplet: Thune 830S.
Sølv
Diam.: 40 cm. Vekt: 1500 gr.
Stemplet 830S.
Sølv
Kaffekanne H: 22 cm. Vekt: 1900 gr.
David-Andersen ca. 1950. Kaffe- og tekanne stemplet: 925S. Brett stemplet: 830S.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 498 gr.
Danmark 1834. Mester: Carl Peter Foght, virksom: 1824-1884. Fullstemplet.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 720 gr.
København, 1813. Mester: Rasmus Jørgensen Brock, virksom 1801-1843. Fullstemplet.
Sølv
H: 27 cm. Vekt: 727 gr.
Kristiania 1881. Mester: Jacob Tostrup, virksom 1832-1890. Stemplet 830S.
Sølv
H: 15 cm. Vekt: 415 gr.
Stemplet: Shreve & Co. Sterling.
Sølv
H: 13 cm. Vekt: 386 gr.
Christiania 1857. Mester: Fredrik Julius Brinck, virksom 1834-57.
Sølv
Kaffekanne H: 26 cm. Vekt: 1170 gr.
Stemplet: 830S.
Forgylt sølv og emalje
L: 12 cm. Vekt: 560 gr.
Tostrup. Stemplet: 925S
Sølv
H: 5 cm. Diam.: 27 cm. Vekt: 425 gr.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet med DA-stempel, 830 S, samt typebetegnelse: 5207/265.
Klart glass og sølv
H: 17,5 cm.
Stemplet 830S. Trondheim. Mester: K Staudenmann.
Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB
Forgylt sølv
H: 32 cm. Vekt: 2550 gr.
London 1895. Mester: JHR. Stemplet under bunnen: Elkington & Co Ltd. 22 Regent St. London
Sølv
H: 21 cm. Vekt: 970 gr.
Stemplet 830S.
Sølv
H: 16 cm. Vekt: 550 gr.
Danmark. Svend Toxværd A/S Sølvvarefabrik. Stemplet: Sv. T. Sterling 925S Denmark.
Sølv
H: 16 cm.
London, 1880. "Victorian" (Historisme).
Forgylt sølv og emalje
L: 9 cm. Vekt: 111 gr.
Tostrup. Stemplet: 830S.
Sølv
H: 22 cm. Vekt: 1100 gr.
Stemplet Pr. S. Sterling 925S
Sølv
L: 18 cm. Vekt: 85 gr.
Tostrup, ca. 1930. Art deco. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.
Sølv
H: 27,5 cm. Vekt: 713 gr.
Tostrup, 1891. Stemplet 830, samt 3229.
Sølv
L: 23 cm. Vekt: 137 gr.
Sen-empire, Drammen 1850. Mester: Henrik (Lindstrøm) Lorentzen, virksom 1830-1878.
Sølv
L: 22 cm. Vekt: 172 gr.
Rokokko ca. 1780. Mester: Lars (Lauritz) Pedersen Tendrup, virksom 1775-1801.
Sølv
L: 20 cm. Vekt: 61 gr.
Christiania ca. 1782. Mester: Jacob Steen, virksom 1765-1804.
Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.
Sølv
H: 17,5 cm. Vekt: 182 gr.
Stemplet: M. Aase 830S
Sølv
H: 10,5 cm. Vekt: 454 gram.
Stavanger ca. 1914. Mester: S.M.Soma. Stemplet 830S.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 238 gr.
Mariager, Danmark ca. 1770. Mester: Jørgen Jørgensen Schmidt (Smith), virksom 1763-1795.
Sølv
H: 9 cm. L: 11 cm. Vekt: 260 gr.
København, 1757. Mester: Thomas Andreas Westrup, borgerskap 1755, død 1814. Fullstemplet.
Grønt glass med sølvmontering
H: 10,5 cm.
Stemplet: Patented G3373 999/1000 Fine A & Co. Amerikansk?
Sølv
H: 17 cm. Vekt: 392 gr.
David Andersen, ca. 1920.
Sølv
Diam.: 6 cm. Vekt: 13,5 gr.
Signert: TV
Bronse på plint av tre
H: 25 cm.
Signert og datert: Boge Berg 69
Bronse
H: 62 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på plakett på plinten.
Støpt metall montert på treplate
28x15
Signert og datert på baksiden: G. Torvund 1976
Jern
L: 74 cm.
4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1982-86.
Teger
H: 16 cm. Diam.: 45 cm.
Teger
H: 43 cm. Diam.: 43 cm.
Messing og benhvit porselen
H: 24 cm.
Biedermeier.
Bonet tre
H: 25 cm.
Norge, tidlig 1800-tallet.
Tekstil
79x62
Signert og datert nede t.h.: KO 79
Rødmalt tre
H: 20 cm.
Datert 1813 og påtegnet med eierinitialer: R: J. D: B:
Mahogny
H: 47 cm. B: 30 cm. D: 17 cm.
Empirestil ca. 1900.
H: 63 cm. B: 37 cm.
Louis-Seize, ca. 1780.
Nøttetre og alm
H: 42 cm. L: 48 cm. B: 38 cm.
Barokk 1700-tallet.
Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.
Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.
Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.
Forgylt tre
Sofa L: 224 cm. H: 100 cm.
Rokokko-stil. Ca. 1880.
Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.
Forgylt tre
H: 76 cm. L: 118 cm. B: 81,5 cm.
Overgang rokokko/Louis-seize. Ca. 1770. Skandinavia.
Bonet bjerk
H: 93 cm.
Louis-seize, ca. 1780. Antagelig Skandinavia.
Bonet bjerk
H: 93 cm.