Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 5. desember 2011 kl 18:00

Galleriet

Katalog med tilslag

{lot.title}
80
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt trykket på Japanpapir
25x37
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
81
Savio, John(1902-1938)Godveir

Tresnitt trykket på tynt papir
30x38,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
82
Savio, John(1902-1938)Hvalp og reinokse

30x39,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
83
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær I

29x42,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
84
Savio, John(1902-1938)Ulv og rein II (Mat)

Tresnitt trykket på tykt papir
21x26,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
85
Savio, John(1902-1938)Øen Lillemolla I

Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på
26,5x34
papir Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
86
Savio, John(1902-1938)Lasso

Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på papp
29x33
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
87
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt trykket på tynt gulhvitt papir
24x33,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
88
Savio, John(1902-1938)Efter ulvene

Tresnitt trykket på tynt Japanpapir
24x29,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
89
Savio, John(1902-1938)Ung reinokse

Tresnitt trykket på tynt, gulhvitt papir
23x30
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
90
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommer, Finnmark

Serigrafi
44x56
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
91
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering, lysmål
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
92
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Jeg

Radering, lysmål
52x44
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
93
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kunsthistorisk magister

Fargelitografi, lysmål
58x45
Signert nede t.h.: Eikaas

{lot.title}
94
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Rytter

Tresnitt, lysmål
47x43
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
95
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Samtale

Radering
78x52,5
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 5 000
{lot.title}
96
Thaulow, Frits(1847-1906)Måkene

Fargeradering, lysmål
61x48

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
97
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten og fuglen

Serigrafi, lysmål
49x31
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

{lot.title}
98
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
99
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Champagnedag

Serigrafi, lysmål
78x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
100
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Fargelitografi, lysmål
37x29
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
101
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
23x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
102
Zorn, Anders(1860-1920)Svanen

Radering, lysmål
29x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1915

{lot.title}
103
Zorn, Anders(1860-1920)Brådyp

Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1909

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
104
Zorn, Anders(1860-1920)De to

Radering, lysmål
24x18
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1918

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
105
Zorn, Anders(1860-1920)August Strindberg 1910

Radering, lysmål
33x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1910

NOK 5 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
106
Salicath, Ørnulf av Fjordene(1888-1962)Kvinneportretter

Blyant og penn på papir
35-39x27-30
Alle signert: Salicath

NOK 3 000
{lot.title}
107
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett

Litografi, lysmål
61x48
Signert nede på midten: Nerdrum.

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
108

Litografi, lysmål
64x55
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
109
Widerberg, Frans(1934-2017)Himmelkropper

Fargelitografi, lysmål
83x61
Signert med blyant nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 14 000
110
Widerberg, Frans(1934-2017)Ibsenmappe: Peer Gynt

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 111/160.

Tilslag NOK 97 000
111
Opdahl, Ørnulf(1944-)Ibsenmappe: Rosmersholm

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og nummerert nede t.v.: 87/160.

Tilslag NOK 28 000
112
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, og nummerert nede t.v.: X/X.

Tilslag NOK 28 000
113
Rose, Knut(1936-2002)Ibsenmappe: Gengangere

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, samt påtegnet og nummerert nede t.v.: EA 9/20.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
114
Bleken, Håkon(1929-)Ibsenmappe: Hedda Gabler

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 78/160.

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
115
Christensen, Finn(1920-2009)Klovn på sirkus

Blyant, akvarell, pastell og collage på papir
lysmål, 69x44
Signert nede t.h.: Finn Christensen

{lot.title}
116
Fjell, Kai(1907-1989)Natt 1976

Tusj og akvarell, lysmål
27x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
117
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne ved vinduet

Pastell, lysmål
29x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
118
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skytterdansen (Ålhus)

Fargetresnitt, lysmål
42x55
Signert nede t.h.: Eikaas

{lot.title}
119
Johannessen, Jens(1934-)Safari III

Fargelitografi, lysmål
56x69
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
120
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon 1979

Akvarell på papir, lysmål
31x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1979

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
121
Nesch, Rolf(1893-1975)Omslag til utstillingskatalog

Metalltrykk trykket i svart på rød kartong
25x38,5

{lot.title}
122
Janssen, Horst(1929-1995)Johan Christian Dahl 1976

Radering, lysmål
33x24
Signert og datert nede t.h.: H J 76

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
123
Janssen, Horst(1929-1995)Kvinne og mann 1981

Blyant og akvarell, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: HJ 81

{lot.title}
124
Janssen, Horst(1929-1995)Komposisjon

Litografi, lysmål
44x31
Signert nede t.h.: JH

{lot.title}
125
Ernst, Max(1891-1976)Fuglene i fare

Fargeradering, lysmål
35x30 Arket: 54x41
Signert nede t.h.: Max Ernst

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
126
Corneille, G.(1922-2010)To kvinner og en fugl 1978

Fargelitografi
74x54
Signert og datert oppe t.h.: Corneille 78

{lot.title}
127
Chagall, Marc(1887-1985)Elies vogn

Litografi, lysmål
46x36
Signert nede t.h.: Marc Chagall

{lot.title}
128
Chagall, Marc(1887-1985)Katt

Radering, lysmål
33x26

{lot.title}
129
Chagall, Marc(1887-1985)Komposisjon med figurer

Fargelitografi, lysmål
40x30 Arket: 48,3x39

{lot.title}
130
Chagall, Marc(1887-1985)Kunstneren I

Fagelitografi, lysmål
41x31 Arket: 48,5x38,5

{lot.title}
131
Matisse, Henri(1869-1954)Lite, blått interiør

Fargeradering, lysmål
55x45 Arket: 64,5x56,5
Signert med blyant nede t.h.: Matisse

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
132
Waksvik, Skule(1927-2018)Sittende bjørn 1985

Bronse
H: 28 cm
Signert og datert på plinten: Skule 19 W 85

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
133
Schiøll, Nic(1901-1984)Binne med to unger

Bronse
H: 29 cm.
Signert på plinten: Nic

{lot.title}
134
Moore, Henry(1898-1986)Figurer

Fargelitografi, lysmål
48x61 Arket: 56x69,5
Signert nede t.h.: Moore

{lot.title}
135
Picasso, Pablo(1881-1973)Omfavnelsen

Litografi, lysmål
56x58
Signert i platen nede t.v.: -P. Picasso. Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
136
Picasso, Pablo(1881-1973)Nakne personer 1966

Radering, lysmål
31x40 Arket: 41,8x50
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Signert og datert i platen nede t.h.: 22.10.66 II

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
137
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
33x48 Arket: 34,5x48,5
Signert i trykket nede t.h.: Miró

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
138
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1972

Litografi og collage
60x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972

NOK 10 000
{lot.title}
139
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kristiania sett fra sjøen 1890

Blyant og akvarell på papp
16,5x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 90.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
140
Lund, Bernt(1812-1885)På vei til seters

Olje på lerret
63x84
Signert nede t.h.: B Lund.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
141
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Landskap med gårdsbruk og folkeliv

Olje på lerret
31x52
Signert nede t.v.: Nils Björnson Möller.

{lot.title}
142
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med dampbåt og folkeliv 1886

Olje på lerret
45x67
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1886.

{lot.title}
143
Holck, Julius(1845-1911)Sognejekt på Fremfjorden 1884

Olje på lerret
75x107
Signert og datert nede t.h.: Julius Holck. Bergen. 84.

{lot.title}
144
Duntze, Johannes(1823-1895)Fra Hardangerfjorden 1869

Olje på lerret
81x117
Signert og datert nede t.v.: J. Duntze 1869.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
145
Bøe, Frants(1820-1891)Hestmannen i midnattsol 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
28x43
Signert og datert nede t..h.: F Böe Bergen 1875

{lot.title}
146
Ukjent, kunstnerMannsportrett

Olje på lerret
74x58
Usignert

{lot.title}
147
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Kvinneportrett 1877

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: P N Arboe Xania 1877

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
148
Ekwall, Knut(1843-1912)Skomaker med sitt barnebarn

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Knut Ekwall.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
149
Altmann, Gerhard(1877-1940)Høystakker i dikelandskap

Olje på lerret
27x19
Signert nede t.h.: G Altmann.

{lot.title}
150
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med dukke

Olje på plate
68x46
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

{lot.title}
151
Krohg, Christian(1852-1925)Ruskevær

Olje på lerret
62x37
Signert nede t.v.: C. Krohg

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
152
Dahl, Hans(1849-1937)Gårdsrom med port 1875

44x35
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Hans Dahl 75 Sandviken

{lot.title}
153
Dahl, Hans(1849-1937)Solnedgang Sognefjord 1887

Olje på plate
24x41
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl Aug 87.

{lot.title}
154
Dahl, Hans(1849-1937)Landskap med tømmerhus

Olje på lerret
37x52
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
155
Dahl, Hans(1849-1937)Landsbygate

Olje på lerret
55x43
Usignert

{lot.title}
156
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Bergens våg

Olje på lerret
40x39
Signert nede t.h.: Hans -Dahl

{lot.title}
157
Dahl, Hans(1849-1937)Ung pike 1888

Olje på lerret
43x41
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Hans -Dahl 9/Aug 1888 Eikanger Osterfjorden

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
158
Dahl, Hans(1849-1937)Tettsted 1878

Blyant og penn på papir, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Hans-Dahl Mandag 30 Sept 78. Bergen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
159
Dahl, Hans(1849-1937)Sittende kvinne

Akvarell på papir, lysmål
21x32
Dobbeltsignert nede t.v.: HD. Hans Dahl

{lot.title}
160
Dahl, Hans(1849-1937)Frisk bris

Olje på lerret
66x99
Usignert

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
161
Dahl, Hans(1849-1937)Fjellandskap

Olje på papir, oppklebet på plate
14x21
Signert nede t.h.: Hans Dahl

{lot.title}
162
Dahl, Hans(1849-1937)Den syke 1875

Olje på lerret
51x41
Antagelig senere signert og datert nede t.v.: Hans Dahl 1926

{lot.title}
163
Dahl, Hans(1849-1937)Mannsportrett 1900

27x19
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Semmestad (?) 27. Aug. 1900 H D juni

{lot.title}
164
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Studie med sauer 1882

13x24
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gohren 6 Sept 82 HFG

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
165
Frich, Joachim(1810-1858)Elvelandskap 1844

Olje på papir, oppklebet på lerret
16x50
Signert og datert nede t.h.: Frich 1844.

{lot.title}
166
Printz, Christian August(1819-1867)Stilleben med fisk 1849

Olje på lerret
33x44
Signert og datert nede t.h.: C. A. Printz. 1849

{lot.title}
167
Sinding, Otto(1842-1909)Tåket vinterdag 1907

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding. München 1907

{lot.title}
168
Hagborg, August(1852-1921)Vinterlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: Hagborg

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
169
Dahl, Claus(1961-)Fjellgård med folkeliv

Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Claus Dahl.

{lot.title}
170
Borgen, Fredrik(1852-1907)Hest og vogn på landevei med gårdsbruk

Olje på lerret
62x100
Signert nede t.v.: Fr Borgen.

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
171
Borgen, Fredrik(1852-1907)Småbåthavn 1889

Olje på lerret
45x52
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 89

{lot.title}
172
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Ved North Foreland, Kanalen 1889

Olje på lerret
91x135
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen. Kr. ania 1889

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
173
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåter i rom sjø 1891

Olje på lerret
26x36
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lauritz Haaland 91

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
174
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte 1890

Olje på lerret
45x62
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Håland 90.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
175
Aagaard, Martin(1863-1913)Seilskute og dampskip

Olje på lerret
60x96
Signert nede t.h.: M Aagaard

{lot.title}
176
Aagaard, Martin(1863-1913)Lensende skonnert

Olje på lerret
34x54
Signert nede t.h.: M. Aagaard

{lot.title}
177
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute og dampskip

Olje på lerret
58x90
Signert nede t.v.: Nils Hansteen.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
178
Ukjent, kunstnerBarken Martha av Fredrikstad

Akvarell på papir, oppklebet på papir
48x73
Signert nede t.v.: Johansen London

{lot.title}
179
Ukjent, kunstnerEmilie av Risør

Olje på lerret
46x59
Usignert

{lot.title}
180
Adam, Marie-Edouard(1847-1929)Seilskuten Pericles 1909

Olje på lerret
60x92
Signert og datert nede t.h.: Ed. Adam 1909 Havre

NOK 5 000
{lot.title}
181
Gran, Halfdan(1869-1930)Gordonsetter med rype i kjeften

Olje på lerret
35x27
Signert nede t.h.: H. Gran.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
182
Ulving, Even(1863-1952)Sydlandsk kystlandskap

Olje på lerret
43x65
Signert nede t.v.: E Ulving.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
183
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: P. Deberitz

{lot.title}
184
Wentzel, Gustav(1859-1927)Høstlandskap 1883

Olje på mahogniplate
39x57
Signert og datert nede t.v.: N Gustav Wentzel 1883.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
185
Holmboe, Thorolf(1866-1935)I parken 1914

Olje på lerret
88x115
Signert og datert nede t.h.: T Holmboe. 1914

{lot.title}
186
Krohg, Christian(1852-1925)På utkikk

57x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
187
Dørnberger, Karl(1864-1940)Vindrikkende par 1930

Olje på plate
46x52
Signert og datert nede t.v.: 1930 Dörnberger.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
188
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogskarer

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
189
Diriks, Edvard(1855-1930)Uvær i Drøbaksundet

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Diriks.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
190
Diriks, Edvard(1855-1930)Kvinne i vinterlandskap

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Diriks.

{lot.title}
191
Storstein, Aage(1900-1983)Hus i landskap 1950

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Storstein -50

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
192
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Place Saint-Sulpice, Paris

Olje på lerret
55x46
Dobbeltsignert nede t.v. og nede t.h.: Diriks.

{lot.title}
193
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.v.: Diriks.

{lot.title}
194
Lund, Henrik(1879-1935)Gammel Østerdalsstue

Olje på mahogniplate
55x45
Signert nede t.h.: Henrik Lund

{lot.title}
195
Finne, Henrik(1898-1992)Nature morte 1929

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Finne -29

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
196
Krohg, Per(1889-1965)Hest i kuling 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: P. Krohg -44-

{lot.title}
197
Krohg, Per(1889-1965)Mann i hønsehus

Olje på lerret
61x73
Signert nede t.v.: Per Krohg

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
198
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Hunton bruk, Gjøvik 1943

Olje på plate
40x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 43

{lot.title}
199
Aulie, Reidar(1904-1977)Bylandskap

Olje på plate
17x19
Signert nede t.v.: Aulie

{lot.title}
200
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikklandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Aulie

{lot.title}
201
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster i ateliervindu 1917

Olje på lerret
89x100
Signert og datert nede t.v. : S Grande -1917

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
202
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Blomstervase i interiør

Olje på plate
100x81
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

{lot.title}
203
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Utsyn fra atelieret mot Slottet 1934

Olje på lerret
100x88
Signert og datert nede t.h.: Ulrik Hendriksen 1934

{lot.title}
204
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med blomsterkrukke i vindu

Olje på plate
70x55
Signert nede t.h.: J. de H. Krohn

{lot.title}
205
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Sjursjøen 1940

Olje på lerret
46x65
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: Alf Lundeby Sjursjöen 1940

{lot.title}
206
Krefting, Ruth(1900-1987)Bondeinteriør

Olje på lerret
46x57
Signert nede t.v.: Ruth Krefting

{lot.title}
207
Sørensen, Henrik(1882-1962)To figurer 1940

Olje på plate
67x102
Datert og påtegnet nede t.h.: Studie til Fondbildet 1940

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
208
Urdal, Atle(1913-1988)Kystlandskap

Olje på lerret
60x120
Signert nede t.h.: Atle Urdal.

{lot.title}
209
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap 1943

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: J Rian 43

{lot.title}
210
Danifer, Sigurd(1894-1958)Landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Danifer

{lot.title}
211
Revold, Axel(1887-1962)Fra et fiskevær

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: A Revold

{lot.title}
212
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kystlandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

{lot.title}
213
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Maridalsveien

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

NOK 5 000
{lot.title}
214
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Grønlandsleiret 5

Olje på plate
27x35

NOK 5 000
{lot.title}
215
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Grønlandsleiret sett fra Tøyengata

Olje på plate
27x35

NOK 5 000
{lot.title}
216
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Interiør Elvegata 21

Olje på plate
27x35

NOK 5 000
{lot.title}
217
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Sydlandsk landskap med hus

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: RK

{lot.title}
218
Hanno, Carl von(1901-1953)Skjærgårdslandskap 1944

Olje på plate
60x49
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 44

{lot.title}
219
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Sønnen

Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v.: E.H.J.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
220
Urdal, Atle(1913-1988)Ungene

Olje på plate
61x50

{lot.title}
221
Brunsvik, Bjarne(1918-1993)Mor og barn

Gouache på papir, lysmål
64x48
Signert nede t.v.: Brunsvik.

{lot.title}
222
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Bærplukkere

Olje på lerret
125x70
Signert nede t.h.: RK

{lot.title}
223
Kihle, Harald(1905-1997)Sommermorgen Totakvatn 1942

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 42

{lot.title}
224
Kihle, Harald(1905-1997)Det regner i Austbø

Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: H Kihle

{lot.title}
225
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinterdag 1951

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: A Schultz.-51

{lot.title}
226
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1991

Olje på papir
36x48
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 91.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
227
Sparre, Victor(1919-2008)Stjernenatt 1973

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -73

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
228
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Olje på plate
37x54
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
230
Placht, Henrik(1973-)Super II

Olje på lerret
27x21

NOK 10 000
{lot.title}
231
Nymoen, Kjell(1937-)Fløyte og piano 2003

100x80
Signert og datert nede t.v.: Kjell Nymoen 2003

{lot.title}
232
Wyller, Sverre(1953-)Ingen sov

Olje på lerret
75x66
Noe utydelig signert oppe t.h.: S W

{lot.title}
233
Reitan, Elling(1949-)Rød jord 1999

Akvarell på papir, montert på lerret
57x77
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan 99

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
234
Reitan, Elling(1949-)Krakelert kvinne 1997

Blandingsteknikk
57x76
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan -97

NOK 18 000–20 000
{lot.title}
235
Reitan, Elling(1949-)Blå måne 1997

Blandingsteknikk, lysmål
48x63
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Elling Reitan 97

NOK 20 000–25 000
{lot.title}
236
Bolling, Svein(1948-)Kvinne i interiør

Pastell
106x78
Signert nede t.h.: Bolling

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
237
Lorentzen, Ida(1951-)Sittende mann 1979

Pastell på papir
77x57
Signert og datert nede t.h.: IML -79

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
238
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Kai Fjell

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
239
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Weidemann.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
240
Waksvik, Skule(1927-2018)Hane og høne 1993

Bronse
H: 16 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 93

{lot.title}
241
Sundbye, Nina(1944-)Narren

Bronse
H: 28,5 cm.
Signert på plinten: Nina Sundby

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
242
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap i Bærum, Kolsåstoppen og Skaugumåsen 19

Litografi, oppklebet på papp
315x445 mm
19 Signert og datert med blyant nede t.h.: EW. 1919

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
243
Furulund, Thor(1943-2016)Komposisjon med figurer i det grønne 1980

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Furulund 80

{lot.title}
244
Castberg, Johan(1911-1988)Portrett av Wenche Foss i en rolle 1952

Olje på lerret
130x121
Signert og datert oppe t.v.: Castberg 52

NOK 10 000
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
245
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Portrett av Wenche Foss 1991

Olje på lerret
117x90
Signert og datert nede t.v.: Jan Th Njerve 1991

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
246
TeppeLivets tre silketeppe

Silke
154x116
Fra Tyrkia, ca. 1900.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
247
TeppeJaktteppe i silke

Silke
178x130
Fra Tyrkia, ca. 1900.

{lot.title}
248
TeppeFiguralt silketeppe

Silke
170x120
Fra Tyrkia, ca. 1900. Litt slitt.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
249
TeppeSeraband

Ull
250x155
Seraband, ca. 1940.

{lot.title}
250
TeppeAfschar

Ull
170x110
Afschar, fra Iran.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
251
TeppeGyllifranca

Ull
185x124
Nomadeteppe, Tafresh, fra Iran, ca. 1890.

{lot.title}
252
TeppeSarouk

Ull
150x106
Sarouk fra Iran, ca. 1980.

{lot.title}
253
TeppeHamadan

Ull
198x126
Hamadan, fra nord for Teheran, Iran, ca. 1930.

{lot.title}
254
TeppeBidjar

Ull
90x70
Bidjar fra Iran, ca. 1980.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
255
TeppeShirvan

Ull
120x90
Antikk Shirvan fra Kaukasia.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
256
LøperTeppe

Ull
180x86
Fra Kaukasia.

NOK 2 000
{lot.title}
257
ServiseOstindisk porselen

Porselen
Kina, ca. 1770.

{lot.title}
258
VinglassPerl Kelchen

Glass
H: 16 cm.
Norge, ca. 1780.

{lot.title}
259
VinglassPerl Kelchen

Glass
H: 17 cm.
England, ca. 1780.

{lot.title}
260
VinglassNøgen Jomfru

Glass
H: 19,5 cm.
Antagelig Norge, ca. 1780.

{lot.title}
261
VinglassNøgen Jomfru

Glass
H: 19 cm.
England, ca. 1780.

{lot.title}
262
ServiseEgersund Fajanse

Fajanse
Herrebøe-kopier.

{lot.title}
263
SalongbordStilkopi

Mahogni med intarsia i frukttre, marmor
H: 57 cm. L: 131 cm. B: 66 cm.
4 kanelerte ben, avsmalnende med messingavslutning nede.

{lot.title}
264
ArmstolBarokk armstol

Bjerk
H: 132 cm. Setehøyde: 47 cm.
Utskjæringer på fremre ben i form av løveføtter, sarg, ryggbrett og toppstykke i form av blomster og blader og kronet akantus på sarg og toppstykke.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
265
ArmstolRegence armstol

Bøk
H: 129 cm. Setehøyde: 47 cm.
Enkel, noe stilisert skjæring på fremre ben, sarg og toppstykke. Utskjæring på toppstykke i form av skjell.

{lot.title}
266
SmåstolerRenessanse stoler

Tre
H: 96,5 cm. Setehøyde: 56 cm.
Dreide ben og sprosser.

{lot.title}
267
SpillebordStilkopi

Mahogni med intarsia i frukttre
H: 77 cm. B: 79 cm. D: 39 cm.
Intarsia, utvendig i form av en vifte, innvendig danner 2 vifter en hel medaljong når bordet er oppslått.

{lot.title}
268
SpeilSpeil

Forgylt tre
H: 80,5 cm. B: 38 cm.
Utskjæringer med rocailler og bladverk i rammen. Toppstykke utskåret med rocailler og en skrikende fugl med utspente vinger i et utspart midtfelt.

{lot.title}
269
SpeilSpeil

Forgylt tre
H: 100 cm. B: 48 cm.
Utskåret i form av akantusblader. Speil i ramme og toppstykke. Fasettslepet speil i midten.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her