Auksjon mandag 5. desember 2011 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Opp til viddene
80
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt trykket på Japanpapir
25x37
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Godveir
81
Savio, John(1902-1938)Godveir

Tresnitt trykket på tynt papir
30x38,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hvalp og reinokse
82
Savio, John(1902-1938)Hvalp og reinokse

30x39,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Fra Svolvær I
83
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær I

29x42,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Ulv og rein II (Mat)
84
Savio, John(1902-1938)Ulv og rein II (Mat)

Tresnitt trykket på tykt papir
21x26,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Øen Lillemolla I
85
Savio, John(1902-1938)Øen Lillemolla I

Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på
26,5x34
papir Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Lasso
86
Savio, John(1902-1938)Lasso

Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på papp
29x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 16 000
Lassokaster
87
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt trykket på tynt gulhvitt papir
24x33,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Efter ulvene
88
Savio, John(1902-1938)Efter ulvene

Tresnitt trykket på tynt Japanpapir
24x29,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 22 000
Ung reinokse
89
Savio, John(1902-1938)Ung reinokse

Tresnitt trykket på tynt, gulhvitt papir
23x30
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Sommer, Finnmark
90
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommer, Finnmark

Serigrafi
44x56
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Svaner
91
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering, lysmål
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Jeg
92
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Jeg

Radering, lysmål
52x44
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Kunsthistorisk magister
93
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kunsthistorisk magister

Fargelitografi, lysmål
58x45
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Rytter
94
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Rytter

Tresnitt, lysmål
47x43
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Samtale
95
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Samtale

Radering
78x52,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
Måkene
96
Thaulow, Frits(1847-1906)Måkene

Fargeradering, lysmål
61x48

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Gutten og fuglen
97
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten og fuglen

Serigrafi, lysmål
49x31
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
98
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Champagnedag
99
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Champagnedag

Serigrafi, lysmål
78x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Ung pike
100
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Fargelitografi, lysmål
37x29
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Våkenatt
101
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
23x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Svanen
102
Zorn, Anders(1860-1920)Svanen

Radering, lysmål
29x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1915

Vurdering
Brådyp
103
Zorn, Anders(1860-1920)Brådyp

Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
De to
104
Zorn, Anders(1860-1920)De to

Radering, lysmål
24x18
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
August Strindberg 1910
105
Zorn, Anders(1860-1920)August Strindberg 1910

Radering, lysmål
33x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1910

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 13 000
Kvinneportretter
106
Salicath, Ørnulf av Fjordene(1888-1962)Kvinneportretter

Blyant og penn på papir
35-39x27-30
Alle signert: Salicath

Vurdering
NOK 3 000
Selvportrett
107
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett

Litografi, lysmål
61x48
Signert nede på midten: Nerdrum.

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Selvportrett
108

Litografi, lysmål
64x55
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Himmelkropper
109
Widerberg, Frans(1934-2017)Himmelkropper

Fargelitografi, lysmål
83x61
Signert med blyant nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 14 000
110
Widerberg, Frans(1934-2017)Ibsenmappe: Peer Gynt

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 111/160.

Vurdering
Tilslag
NOK 97 000
111
Opdahl, Ørnulf(1944-)Ibsenmappe: Rosmersholm

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og nummerert nede t.v.: 87/160.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
112
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, og nummerert nede t.v.: X/X.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
113
Rose, Knut(1936-2002)Ibsenmappe: Gengangere

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, samt påtegnet og nummerert nede t.v.: EA 9/20.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Ibsenmappe: Hedda Gabler
114
Bleken, Håkon(1929-)Ibsenmappe: Hedda Gabler

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 78/160.

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Klovn på sirkus
115
Christensen, Finn(1920-2009)Klovn på sirkus

Blyant, akvarell, pastell og collage på papir
lysmål, 69x44
Signert nede t.h.: Finn Christensen

Vurdering
Natt 1976
116
Fjell, Kai(1907-1989)Natt 1976

Tusj og akvarell, lysmål
27x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Kvinne ved vinduet
117
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne ved vinduet

Pastell, lysmål
29x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Skytterdansen (Ålhus)
118
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skytterdansen (Ålhus)

Fargetresnitt, lysmål
42x55
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Safari III
119
Johannessen, Jens(1934-)Safari III

Fargelitografi, lysmål
56x69
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1979
120
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon 1979

Akvarell på papir, lysmål
31x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1979

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Omslag til utstillingskatalog
121
Nesch, Rolf(1893-1975)Omslag til utstillingskatalog

Metalltrykk trykket i svart på rød kartong
25x38,5

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Johan Christian Dahl 1976
122
Janssen, Horst(1929-1995)Johan Christian Dahl 1976

Radering, lysmål
33x24
Signert og datert nede t.h.: H J 76

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Kvinne og mann 1981
123
Janssen, Horst(1929-1995)Kvinne og mann 1981

Blyant og akvarell, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: HJ 81

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
124
Janssen, Horst(1929-1995)Komposisjon

Litografi, lysmål
44x31
Signert nede t.h.: JH

Vurdering
Fuglene i fare
125
Ernst, Max(1891-1976)Fuglene i fare

Fargeradering, lysmål
35x30 Arket: 54x41
Signert nede t.h.: Max Ernst

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
To kvinner og en fugl 1978
126
Corneille, G.(1922-2010)To kvinner og en fugl 1978

Fargelitografi
74x54
Signert og datert oppe t.h.: Corneille 78

Vurdering
Elies vogn
127
Chagall, Marc(1887-1985)Elies vogn

Litografi, lysmål
46x36
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Katt
128
Chagall, Marc(1887-1985)Katt

Radering, lysmål
33x26

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Komposisjon med figurer
129
Chagall, Marc(1887-1985)Komposisjon med figurer

Fargelitografi, lysmål
40x30 Arket: 48,3x39

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Kunstneren I
130
Chagall, Marc(1887-1985)Kunstneren I

Fagelitografi, lysmål
41x31 Arket: 48,5x38,5

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Lite, blått interiør
131
Matisse, Henri(1869-1954)Lite, blått interiør

Fargeradering, lysmål
55x45 Arket: 64,5x56,5
Signert med blyant nede t.h.: Matisse

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Sittende bjørn 1985
132
Waksvik, Skule(1927-2018)Sittende bjørn 1985

Bronse
H: 28 cm
Signert og datert på plinten: Skule 19 W 85

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Binne med to unger
133
Schiøll, Nic(1901-1984)Binne med to unger

Bronse
H: 29 cm.
Signert på plinten: Nic

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Figurer
134
Moore, Henry(1898-1986)Figurer

Fargelitografi, lysmål
48x61 Arket: 56x69,5
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Omfavnelsen
135
Picasso, Pablo(1881-1973)Omfavnelsen

Litografi, lysmål
56x58
Signert i platen nede t.v.: -P. Picasso. Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Nakne personer 1966
136
Picasso, Pablo(1881-1973)Nakne personer 1966

Radering, lysmål
31x40 Arket: 41,8x50
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Signert og datert i platen nede t.h.: 22.10.66 II

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
137
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
33x48 Arket: 34,5x48,5
Signert i trykket nede t.h.: Miró

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Komposisjon 1972
138
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1972

Litografi og collage
60x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972

Vurdering
NOK 10 000
Kristiania sett fra sjøen 1890
139
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kristiania sett fra sjøen 1890

Blyant og akvarell på papp
16,5x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 90.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
På vei til seters
140
Lund, Bernt(1812-1885)På vei til seters

Olje på lerret
63x84
Signert nede t.h.: B Lund.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Landskap med gårdsbruk og folkeliv
141
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Landskap med gårdsbruk og folkeliv

Olje på lerret
31x52
Signert nede t.v.: Nils Björnson Möller.

Vurdering
Fjordlandskap med dampbåt og folkeliv 1886
142
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med dampbåt og folkeliv 1886

Olje på lerret
45x67
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1886.

Vurdering
Sognejekt på Fremfjorden 1884
143
Holck, Julius(1845-1911)Sognejekt på Fremfjorden 1884

Olje på lerret
75x107
Signert og datert nede t.h.: Julius Holck. Bergen. 84.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Hardangerfjorden 1869
144
Duntze, Johannes(1823-1895)Fra Hardangerfjorden 1869

Olje på lerret
81x117
Signert og datert nede t.v.: J. Duntze 1869.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Hestmannen i midnattsol 1875
145
Bøe, Frants(1820-1891)Hestmannen i midnattsol 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
28x43
Signert og datert nede t..h.: F Böe Bergen 1875

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Mannsportrett
146
Ukjent, kunstnerMannsportrett

Olje på lerret
74x58
Usignert

Vurdering
Kvinneportrett 1877
147
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Kvinneportrett 1877

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: P N Arboe Xania 1877

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Skomaker med sitt barnebarn
148
Ekwall, Knut(1843-1912)Skomaker med sitt barnebarn

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Knut Ekwall.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Høystakker i dikelandskap
149
Altmann, Gerhard(1877-1940)Høystakker i dikelandskap

Olje på lerret
27x19
Signert nede t.h.: G Altmann.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Pike med dukke
150
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med dukke

Olje på plate
68x46
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Ruskevær
151
Krohg, Christian(1852-1925)Ruskevær

Olje på lerret
62x37
Signert nede t.v.: C. Krohg

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Gårdsrom med port 1875
152
Dahl, Hans(1849-1937)Gårdsrom med port 1875

44x35
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Hans Dahl 75 Sandviken

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Solnedgang Sognefjord 1887
153
Dahl, Hans(1849-1937)Solnedgang Sognefjord 1887

Olje på plate
24x41
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl Aug 87.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Landskap med tømmerhus
154
Dahl, Hans(1849-1937)Landskap med tømmerhus

Olje på lerret
37x52
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Landsbygate
155
Dahl, Hans(1849-1937)Landsbygate

Olje på lerret
55x43
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fra Bergens våg
156
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Bergens våg

Olje på lerret
40x39
Signert nede t.h.: Hans -Dahl

Vurdering
Ung pike 1888
157
Dahl, Hans(1849-1937)Ung pike 1888

Olje på lerret
43x41
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Hans -Dahl 9/Aug 1888 Eikanger Osterfjorden

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 000
Tettsted 1878
158
Dahl, Hans(1849-1937)Tettsted 1878

Blyant og penn på papir, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Hans-Dahl Mandag 30 Sept 78. Bergen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Sittende kvinne
159
Dahl, Hans(1849-1937)Sittende kvinne

Akvarell på papir, lysmål
21x32
Dobbeltsignert nede t.v.: HD. Hans Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Frisk bris
160
Dahl, Hans(1849-1937)Frisk bris

Olje på lerret
66x99
Usignert

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fjellandskap
161
Dahl, Hans(1849-1937)Fjellandskap

Olje på papir, oppklebet på plate
14x21
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Vurdering
Den syke 1875
162
Dahl, Hans(1849-1937)Den syke 1875

Olje på lerret
51x41
Antagelig senere signert og datert nede t.v.: Hans Dahl 1926

Vurdering
Mannsportrett 1900
163
Dahl, Hans(1849-1937)Mannsportrett 1900

27x19
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Semmestad (?) 27. Aug. 1900 H D juni

Vurdering
Studie med sauer 1882
164
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Studie med sauer 1882

13x24
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gohren 6 Sept 82 HFG

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Elvelandskap 1844
165
Frich, Joachim(1810-1858)Elvelandskap 1844

Olje på papir, oppklebet på lerret
16x50
Signert og datert nede t.h.: Frich 1844.

Vurdering
Stilleben med fisk 1849
166
Printz, Christian August(1819-1867)Stilleben med fisk 1849

Olje på lerret
33x44
Signert og datert nede t.h.: C. A. Printz. 1849

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Tåket vinterdag 1907
167
Sinding, Otto(1842-1909)Tåket vinterdag 1907

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding. München 1907

Vurdering
Vinterlandskap med gårdsbruk
168
Hagborg, August(1852-1921)Vinterlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: Hagborg

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fjellgård med folkeliv
169
Dahl, Claus(1961-)Fjellgård med folkeliv

Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Claus Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hest og vogn på landevei med gårdsbruk
170
Borgen, Fredrik(1852-1907)Hest og vogn på landevei med gårdsbruk

Olje på lerret
62x100
Signert nede t.v.: Fr Borgen.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Småbåthavn 1889
171
Borgen, Fredrik(1852-1907)Småbåthavn 1889

Olje på lerret
45x52
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 89

Vurdering
Ved North Foreland, Kanalen 1889
172
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Ved North Foreland, Kanalen 1889

Olje på lerret
91x135
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen. Kr. ania 1889

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Seilbåter i rom sjø 1891
173
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåter i rom sjø 1891

Olje på lerret
26x36
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lauritz Haaland 91

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Losskøyte 1890
174
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte 1890

Olje på lerret
45x62
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Håland 90.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Seilskute og dampskip
175
Aagaard, Martin(1863-1913)Seilskute og dampskip

Olje på lerret
60x96
Signert nede t.h.: M Aagaard

Vurdering
Lensende skonnert
176
Aagaard, Martin(1863-1913)Lensende skonnert

Olje på lerret
34x54
Signert nede t.h.: M. Aagaard

Vurdering
Seilskute og dampskip
177
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute og dampskip

Olje på lerret
58x90
Signert nede t.v.: Nils Hansteen.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Barken Martha av Fredrikstad
178
Ukjent, kunstnerBarken Martha av Fredrikstad

Akvarell på papir, oppklebet på papir
48x73
Signert nede t.v.: Johansen London

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Emilie av Risør
179
Ukjent, kunstnerEmilie av Risør

Olje på lerret
46x59
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Seilskuten Pericles 1909
180
Adam, Marie-Edouard(1847-1929)Seilskuten Pericles 1909

Olje på lerret
60x92
Signert og datert nede t.h.: Ed. Adam 1909 Havre

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
Gordonsetter med rype i kjeften
181
Gran, Halfdan(1869-1930)Gordonsetter med rype i kjeften

Olje på lerret
35x27
Signert nede t.h.: H. Gran.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Sydlandsk kystlandskap
182
Ulving, Even(1863-1952)Sydlandsk kystlandskap

Olje på lerret
43x65
Signert nede t.v.: E Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kystlandskap
183
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: P. Deberitz

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Høstlandskap 1883
184
Wentzel, Gustav(1859-1927)Høstlandskap 1883

Olje på mahogniplate
39x57
Signert og datert nede t.v.: N Gustav Wentzel 1883.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
I parken 1914
185
Holmboe, Thorolf(1866-1935)I parken 1914

Olje på lerret
88x115
Signert og datert nede t.h.: T Holmboe. 1914

Vurdering
På utkikk
186
Krohg, Christian(1852-1925)På utkikk

57x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Vindrikkende par 1930
187
Dørnberger, Karl(1864-1940)Vindrikkende par 1930

Olje på plate
46x52
Signert og datert nede t.v.: 1930 Dörnberger.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Skogskarer
188
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogskarer

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Uvær i Drøbaksundet
189
Diriks, Edvard(1855-1930)Uvær i Drøbaksundet

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Diriks.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000 med forbehold
Kvinne i vinterlandskap
190
Diriks, Edvard(1855-1930)Kvinne i vinterlandskap

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Hus i landskap 1950
191
Storstein, Aage(1900-1983)Hus i landskap 1950

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Storstein -50

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra Place Saint-Sulpice, Paris
192
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Place Saint-Sulpice, Paris

Olje på lerret
55x46
Dobbeltsignert nede t.v. og nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Drøbak
193
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.v.: Diriks.

Vurdering
Gammel Østerdalsstue
194
Lund, Henrik(1879-1935)Gammel Østerdalsstue

Olje på mahogniplate
55x45
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Nature morte 1929
195
Finne, Henrik(1898-1992)Nature morte 1929

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Finne -29

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Hest i kuling 1944
196
Krohg, Per(1889-1965)Hest i kuling 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: P. Krohg -44-

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mann i hønsehus
197
Krohg, Per(1889-1965)Mann i hønsehus

Olje på lerret
61x73
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Hunton bruk, Gjøvik 1943
198
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Hunton bruk, Gjøvik 1943

Olje på plate
40x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 43

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Bylandskap
199
Aulie, Reidar(1904-1977)Bylandskap

Olje på plate
17x19
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Fabrikklandskap
200
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikklandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Oppstilling med blomster i ateliervindu 1917
201
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster i ateliervindu 1917

Olje på lerret
89x100
Signert og datert nede t.v. : S Grande -1917

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Blomstervase i interiør
202
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Blomstervase i interiør

Olje på plate
100x81
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

Vurdering
Utsyn fra atelieret mot Slottet 1934
203
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Utsyn fra atelieret mot Slottet 1934

Olje på lerret
100x88
Signert og datert nede t.h.: Ulrik Hendriksen 1934

Vurdering
Oppstilling med blomsterkrukke i vindu
204
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med blomsterkrukke i vindu

Olje på plate
70x55
Signert nede t.h.: J. de H. Krohn

Vurdering
Fra Sjursjøen 1940
205
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Sjursjøen 1940

Olje på lerret
46x65
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: Alf Lundeby Sjursjöen 1940

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Bondeinteriør
206
Krefting, Ruth(1900-1987)Bondeinteriør

Olje på lerret
46x57
Signert nede t.v.: Ruth Krefting

Vurdering
To figurer 1940
207
Sørensen, Henrik(1882-1962)To figurer 1940

Olje på plate
67x102
Datert og påtegnet nede t.h.: Studie til Fondbildet 1940

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kystlandskap
208
Urdal, Atle(1913-1988)Kystlandskap

Olje på lerret
60x120
Signert nede t.h.: Atle Urdal.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Landskap 1943
209
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap 1943

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: J Rian 43

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Landskap
210
Danifer, Sigurd(1894-1958)Landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Danifer

Vurdering
Fra et fiskevær
211
Revold, Axel(1887-1962)Fra et fiskevær

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: A Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Kystlandskap
212
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kystlandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Maridalsveien
213
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Maridalsveien

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Grønlandsleiret 5
214
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Grønlandsleiret 5

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Grønlandsleiret sett fra Tøyengata
215
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Grønlandsleiret sett fra Tøyengata

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 500
Interiør Elvegata 21
216
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Interiør Elvegata 21

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Sydlandsk landskap med hus
217
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Sydlandsk landskap med hus

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
Skjærgårdslandskap 1944
218
Hanno, Carl von(1901-1953)Skjærgårdslandskap 1944

Olje på plate
60x49
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 44

Vurdering
Sønnen
219
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Sønnen

Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v.: E.H.J.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Ungene
220
Urdal, Atle(1913-1988)Ungene

Olje på plate
61x50

Vurdering
Mor og barn
221
Brunsvik, Bjarne(1918-1993)Mor og barn

Gouache på papir, lysmål
64x48
Signert nede t.v.: Brunsvik.

Vurdering
Bærplukkere
222
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Bærplukkere

Olje på lerret
125x70
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
Sommermorgen Totakvatn 1942
223
Kihle, Harald(1905-1997)Sommermorgen Totakvatn 1942

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 42

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Det regner i Austbø
224
Kihle, Harald(1905-1997)Det regner i Austbø

Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Vinterdag 1951
225
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinterdag 1951

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: A Schultz.-51

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Komposisjon 1991
226
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1991

Olje på papir
36x48
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 91.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Stjernenatt 1973
227
Sparre, Victor(1919-2008)Stjernenatt 1973

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -73

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Komposisjon 1976
228
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Olje på plate
37x54
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Super II
230
Placht, Henrik(1973-)Super II

Olje på lerret
27x21

Vurdering
NOK 10 000
Fløyte og piano 2003
231
Nymoen, Kjell(1937-)Fløyte og piano 2003

100x80
Signert og datert nede t.v.: Kjell Nymoen 2003

Vurdering
Ingen sov
232
Wyller, Sverre(1953-)Ingen sov

Olje på lerret
75x66
Noe utydelig signert oppe t.h.: S W

Vurdering
Rød jord 1999
233
Reitan, Elling(1949-)Rød jord 1999

Akvarell på papir, montert på lerret
57x77
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan 99

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Krakelert kvinne 1997
234
Reitan, Elling(1949-)Krakelert kvinne 1997

Blandingsteknikk
57x76
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan -97

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Blå måne 1997
235
Reitan, Elling(1949-)Blå måne 1997

Blandingsteknikk, lysmål
48x63
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Elling Reitan 97

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Kvinne i interiør
236
Bolling, Svein(1948-)Kvinne i interiør

Pastell
106x78
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 15 000
Sittende mann 1979
237
Lorentzen, Ida(1951-)Sittende mann 1979

Pastell på papir
77x57
Signert og datert nede t.h.: IML -79

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Tre kvinner
238
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 70 000–90 000
239
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Hane og høne 1993
240
Waksvik, Skule(1927-2018)Hane og høne 1993

Bronse
H: 16 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 93

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Narren
241
Sundbye, Nina(1944-)Narren

Bronse
H: 28,5 cm.
Signert på plinten: Nina Sundby

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Landskap i Bærum, Kolsåstoppen og Skaugumåsen 19
242
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap i Bærum, Kolsåstoppen og Skaugumåsen 19

Litografi, oppklebet på papp
315x445 mm
19 Signert og datert med blyant nede t.h.: EW. 1919

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon med figurer i det grønne 1980
243
Furulund, Thor(1943-2016)Komposisjon med figurer i det grønne 1980

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Furulund 80

Vurdering
Portrett av Wenche Foss i en rolle 1952
244
Castberg, Johan(1911-1988)Portrett av Wenche Foss i en rolle 1952

Olje på lerret
130x121
Signert og datert oppe t.v.: Castberg 52

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 11 000
Portrett av Wenche Foss 1991
245
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Portrett av Wenche Foss 1991

Olje på lerret
117x90
Signert og datert nede t.v.: Jan Th Njerve 1991

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Livets tre silketeppe
246
TeppeLivets tre silketeppe

Silke
154x116
Fra Tyrkia, ca. 1900.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Jaktteppe i silke
247
TeppeJaktteppe i silke

Silke
178x130
Fra Tyrkia, ca. 1900.

Vurdering
Figuralt silketeppe
248
TeppeFiguralt silketeppe

Silke
170x120
Fra Tyrkia, ca. 1900. Litt slitt.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Seraband
249
TeppeSeraband

Ull
250x155
Seraband, ca. 1940.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Afschar
250
TeppeAfschar

Ull
170x110
Afschar, fra Iran.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Gyllifranca
251
TeppeGyllifranca

Ull
185x124
Nomadeteppe, Tafresh, fra Iran, ca. 1890.

Vurdering
Sarouk
252
TeppeSarouk

Ull
150x106
Sarouk fra Iran, ca. 1980.

Vurdering
Hamadan
253
TeppeHamadan

Ull
198x126
Hamadan, fra nord for Teheran, Iran, ca. 1930.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Bidjar
254
TeppeBidjar

Ull
90x70
Bidjar fra Iran, ca. 1980.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Shirvan
255
TeppeShirvan

Ull
120x90
Antikk Shirvan fra Kaukasia.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Teppe
256
LøperTeppe

Ull
180x86
Fra Kaukasia.

Vurdering
NOK 2 000
Ostindisk porselen
257
ServiseOstindisk porselen

Porselen
Kina, ca. 1770.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Perl Kelchen
258
VinglassPerl Kelchen

Glass
H: 16 cm.
Norge, ca. 1780.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Perl Kelchen
259
VinglassPerl Kelchen

Glass
H: 17 cm.
England, ca. 1780.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Nøgen Jomfru
260
VinglassNøgen Jomfru

Glass
H: 19,5 cm.
Antagelig Norge, ca. 1780.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Nøgen Jomfru
261
VinglassNøgen Jomfru

Glass
H: 19 cm.
England, ca. 1780.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Egersund Fajanse
262
ServiseEgersund Fajanse

Fajanse
Herrebøe-kopier.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Stilkopi
263
SalongbordStilkopi

Mahogni med intarsia i frukttre, marmor
H: 57 cm. L: 131 cm. B: 66 cm.
4 kanelerte ben, avsmalnende med messingavslutning nede.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Barokk armstol
264
ArmstolBarokk armstol

Bjerk
H: 132 cm. Setehøyde: 47 cm.
Utskjæringer på fremre ben i form av løveføtter, sarg, ryggbrett og toppstykke i form av blomster og blader og kronet akantus på sarg og toppstykke.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Regence armstol
265
ArmstolRegence armstol

Bøk
H: 129 cm. Setehøyde: 47 cm.
Enkel, noe stilisert skjæring på fremre ben, sarg og toppstykke. Utskjæring på toppstykke i form av skjell.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Renessanse stoler
266
SmåstolerRenessanse stoler

Tre
H: 96,5 cm. Setehøyde: 56 cm.
Dreide ben og sprosser.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Stilkopi
267
SpillebordStilkopi

Mahogni med intarsia i frukttre
H: 77 cm. B: 79 cm. D: 39 cm.
Intarsia, utvendig i form av en vifte, innvendig danner 2 vifter en hel medaljong når bordet er oppslått.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Speil
268
SpeilSpeil

Forgylt tre
H: 80,5 cm. B: 38 cm.
Utskjæringer med rocailler og bladverk i rammen. Toppstykke utskåret med rocailler og en skrikende fugl med utspente vinger i et utspart midtfelt.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Speil
269
SpeilSpeil

Forgylt tre
H: 100 cm. B: 48 cm.
Utskåret i form av akantusblader. Speil i ramme og toppstykke. Fasettslepet speil i midten.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på