Tresnitt trykket på Japanpapir
25x37
Signert nede t.h.: John Savio
25x37
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt papir
30x38,5
Signert nede t.h.: John Savio
30x39,5
Signert nede t.h.: John Savio
29x42,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tykt papir
21x26,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på
26,5x34
papir Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt papir, oppklebet på papp
29x33
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt gulhvitt papir
24x33,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt Japanpapir
24x29,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket på tynt, gulhvitt papir
23x30
Signert nede t.h.: John Savio
Serigrafi
44x56
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Fargeradering, lysmål
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Radering, lysmål
52x44
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargelitografi, lysmål
58x45
Signert nede t.h.: Eikaas
Tresnitt, lysmål
47x43
Signert nede t.h.: Eikaas
Radering
78x52,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargeradering, lysmål
61x48
Serigrafi, lysmål
49x31
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi, lysmål
73x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
78x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Fargelitografi, lysmål
37x29
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Linoleumssnitt, lysmål
23x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Radering, lysmål
29x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1915
Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1909
Radering, lysmål
24x18
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1918
Radering, lysmål
33x22
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1910
Blyant og penn på papir
35-39x27-30
Alle signert: Salicath
Litografi, lysmål
61x48
Signert nede på midten: Nerdrum.
Litografi, lysmål
64x55
Signert nede t.h.: Nerdrum
Fargelitografi, lysmål
83x61
Signert med blyant nede t.v.: Frans Widerberg
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 111/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og nummerert nede t.v.: 87/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, og nummerert nede t.v.: X/X.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, samt påtegnet og nummerert nede t.v.: EA 9/20.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 78/160.
Blyant, akvarell, pastell og collage på papir
lysmål, 69x44
Signert nede t.h.: Finn Christensen
Tusj og akvarell, lysmål
27x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76
Pastell, lysmål
29x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Fargetresnitt, lysmål
42x55
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargelitografi, lysmål
56x69
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.
Akvarell på papir, lysmål
31x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1979
Metalltrykk trykket i svart på rød kartong
25x38,5
Radering, lysmål
33x24
Signert og datert nede t.h.: H J 76
Blyant og akvarell, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: HJ 81
Litografi, lysmål
44x31
Signert nede t.h.: JH
Fargeradering, lysmål
35x30 Arket: 54x41
Signert nede t.h.: Max Ernst
Fargelitografi
74x54
Signert og datert oppe t.h.: Corneille 78
Litografi, lysmål
46x36
Signert nede t.h.: Marc Chagall
Radering, lysmål
33x26
Fargelitografi, lysmål
40x30 Arket: 48,3x39
Fagelitografi, lysmål
41x31 Arket: 48,5x38,5
Fargeradering, lysmål
55x45 Arket: 64,5x56,5
Signert med blyant nede t.h.: Matisse
Bronse
H: 28 cm
Signert og datert på plinten: Skule 19 W 85
Bronse
H: 29 cm.
Signert på plinten: Nic
Fargelitografi, lysmål
48x61 Arket: 56x69,5
Signert nede t.h.: Moore
Litografi, lysmål
56x58
Signert i platen nede t.v.: -P. Picasso. Signert med blyant nede t.h.: Picasso
Radering, lysmål
31x40 Arket: 41,8x50
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Signert og datert i platen nede t.h.: 22.10.66 II
Fargelitografi, lysmål
33x48 Arket: 34,5x48,5
Signert i trykket nede t.h.: Miró
Litografi og collage
60x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972
Blyant og akvarell på papp
16,5x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 90.
Olje på lerret
63x84
Signert nede t.h.: B Lund.
Olje på lerret
31x52
Signert nede t.v.: Nils Björnson Möller.
Olje på lerret
45x67
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1886.
Olje på lerret
75x107
Signert og datert nede t.h.: Julius Holck. Bergen. 84.
Olje på lerret
81x117
Signert og datert nede t.v.: J. Duntze 1869.
Olje på lerret, oppklebet på plate
28x43
Signert og datert nede t..h.: F Böe Bergen 1875
Olje på lerret
74x58
Usignert
Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: P N Arboe Xania 1877
Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Knut Ekwall.
Olje på lerret
27x19
Signert nede t.h.: G Altmann.
Olje på plate
68x46
Signert oppe t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
62x37
Signert nede t.v.: C. Krohg
44x35
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Hans Dahl 75 Sandviken
Olje på plate
24x41
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl Aug 87.
Olje på lerret
37x52
Signert nede t.h.: Hans Dahl
Olje på lerret
55x43
Usignert
Olje på lerret
40x39
Signert nede t.h.: Hans -Dahl
Olje på lerret
43x41
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Hans -Dahl 9/Aug 1888 Eikanger Osterfjorden
Blyant og penn på papir, lysmål
24x30
Signert og datert nede t.h.: Hans-Dahl Mandag 30 Sept 78. Bergen
Akvarell på papir, lysmål
21x32
Dobbeltsignert nede t.v.: HD. Hans Dahl
Olje på lerret
66x99
Usignert
Olje på papir, oppklebet på plate
14x21
Signert nede t.h.: Hans Dahl
Olje på lerret
51x41
Antagelig senere signert og datert nede t.v.: Hans Dahl 1926
27x19
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Semmestad (?) 27. Aug. 1900 H D juni
13x24
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gohren 6 Sept 82 HFG
Olje på papir, oppklebet på lerret
16x50
Signert og datert nede t.h.: Frich 1844.
Olje på lerret
33x44
Signert og datert nede t.h.: C. A. Printz. 1849
Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding. München 1907
Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: Hagborg
Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Claus Dahl.
Olje på lerret
62x100
Signert nede t.v.: Fr Borgen.
Olje på lerret
45x52
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 89
Olje på lerret
91x135
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen. Kr. ania 1889
Olje på lerret
26x36
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lauritz Haaland 91
Olje på lerret
45x62
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Håland 90.
Olje på lerret
60x96
Signert nede t.h.: M Aagaard
Olje på lerret
34x54
Signert nede t.h.: M. Aagaard
Olje på lerret
58x90
Signert nede t.v.: Nils Hansteen.
Akvarell på papir, oppklebet på papir
48x73
Signert nede t.v.: Johansen London
Olje på lerret
46x59
Usignert
Olje på lerret
60x92
Signert og datert nede t.h.: Ed. Adam 1909 Havre
Olje på lerret
35x27
Signert nede t.h.: H. Gran.
Olje på lerret
43x65
Signert nede t.v.: E Ulving.
Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: P. Deberitz
Olje på mahogniplate
39x57
Signert og datert nede t.v.: N Gustav Wentzel 1883.
Olje på lerret
88x115
Signert og datert nede t.h.: T Holmboe. 1914
57x45
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på plate
46x52
Signert og datert nede t.v.: 1930 Dörnberger.
Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Diriks.
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Storstein -50
Olje på lerret
55x46
Dobbeltsignert nede t.v. og nede t.h.: Diriks.
Olje på lerret
55x46
Signert nede t.v.: Diriks.
Olje på mahogniplate
55x45
Signert nede t.h.: Henrik Lund
Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Finne -29
Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: P. Krohg -44-
Olje på lerret
61x73
Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på plate
40x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 43
Olje på plate
17x19
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på lerret
89x100
Signert og datert nede t.v. : S Grande -1917
Olje på plate
100x81
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen
Olje på lerret
100x88
Signert og datert nede t.h.: Ulrik Hendriksen 1934
Olje på plate
70x55
Signert nede t.h.: J. de H. Krohn
Olje på lerret
46x65
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: Alf Lundeby Sjursjöen 1940
Olje på lerret
46x57
Signert nede t.v.: Ruth Krefting
Olje på plate
67x102
Datert og påtegnet nede t.h.: Studie til Fondbildet 1940
Olje på lerret
60x120
Signert nede t.h.: Atle Urdal.
Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: J Rian 43
Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Danifer
Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: A Revold
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: T. Gjesdal
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud
Olje på plate
27x35
Olje på plate
27x35
Olje på plate
27x35
Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: RK
Olje på plate
60x49
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 44
Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v.: E.H.J.
Olje på plate
61x50
Gouache på papir, lysmål
64x48
Signert nede t.v.: Brunsvik.
Olje på lerret
125x70
Signert nede t.h.: RK
Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 42
Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: H Kihle
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: A Schultz.-51
Olje på papir
36x48
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 91.
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -73
Olje på plate
37x54
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76
Olje på lerret
27x21
100x80
Signert og datert nede t.v.: Kjell Nymoen 2003
Olje på lerret
75x66
Noe utydelig signert oppe t.h.: S W
Akvarell på papir, montert på lerret
57x77
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan 99
Blandingsteknikk
57x76
Signert og datert nede t.h.: Elling Reitan -97
Blandingsteknikk, lysmål
48x63
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Elling Reitan 97
Pastell
106x78
Signert nede t.h.: Bolling
Pastell på papir
77x57
Signert og datert nede t.h.: IML -79
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Weidemann.
Bronse
H: 16 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 93
Bronse
H: 28,5 cm.
Signert på plinten: Nina Sundby
Litografi, oppklebet på papp
315x445 mm
19 Signert og datert med blyant nede t.h.: EW. 1919
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Furulund 80
Olje på lerret
130x121
Signert og datert oppe t.v.: Castberg 52
Olje på lerret
117x90
Signert og datert nede t.v.: Jan Th Njerve 1991
Silke
154x116
Fra Tyrkia, ca. 1900.
Silke
178x130
Fra Tyrkia, ca. 1900.
Silke
170x120
Fra Tyrkia, ca. 1900. Litt slitt.
Ull
250x155
Seraband, ca. 1940.
Ull
170x110
Afschar, fra Iran.
Ull
185x124
Nomadeteppe, Tafresh, fra Iran, ca. 1890.
Ull
150x106
Sarouk fra Iran, ca. 1980.
Ull
198x126
Hamadan, fra nord for Teheran, Iran, ca. 1930.
Ull
90x70
Bidjar fra Iran, ca. 1980.
Ull
120x90
Antikk Shirvan fra Kaukasia.
Ull
180x86
Fra Kaukasia.
Porselen
Kina, ca. 1770.
Glass
H: 16 cm.
Norge, ca. 1780.
Glass
H: 17 cm.
England, ca. 1780.
Glass
H: 19,5 cm.
Antagelig Norge, ca. 1780.
Glass
H: 19 cm.
England, ca. 1780.
Fajanse
Herrebøe-kopier.
Mahogni med intarsia i frukttre, marmor
H: 57 cm. L: 131 cm. B: 66 cm.
4 kanelerte ben, avsmalnende med messingavslutning nede.
Bjerk
H: 132 cm. Setehøyde: 47 cm.
Utskjæringer på fremre ben i form av løveføtter, sarg, ryggbrett og toppstykke i form av blomster og blader og kronet akantus på sarg og toppstykke.
Bøk
H: 129 cm. Setehøyde: 47 cm.
Enkel, noe stilisert skjæring på fremre ben, sarg og toppstykke. Utskjæring på toppstykke i form av skjell.
Tre
H: 96,5 cm. Setehøyde: 56 cm.
Dreide ben og sprosser.
Mahogni med intarsia i frukttre
H: 77 cm. B: 79 cm. D: 39 cm.
Intarsia, utvendig i form av en vifte, innvendig danner 2 vifter en hel medaljong når bordet er oppslått.
Forgylt tre
H: 80,5 cm. B: 38 cm.
Utskjæringer med rocailler og bladverk i rammen. Toppstykke utskåret med rocailler og en skrikende fugl med utspente vinger i et utspart midtfelt.
Forgylt tre
H: 100 cm. B: 48 cm.
Utskåret i form av akantusblader. Speil i ramme og toppstykke. Fasettslepet speil i midten.