Auksjon mandag 17. juni 2002 kl 20:00

Grev Wedels Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Utecafé
1
Kavli, Arne(1878-1970)Utecafé

Olje på lerret
60x48
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 26 000
Båten 1935
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Båten 1935

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie -35

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 26 000
Kirke og fabrikkbygninger
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Kirke og fabrikkbygninger

Olje på plate
46x54
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
Sommeraften 1916
4
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Sommeraften 1916

Olje på lerret
80x71
Signert og datert nede t.v.: B. Folkestad. 1916

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Kystlandskap med varde 1946
5
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Kystlandskap med varde 1946

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thorbjørn Lie-Jørgensen 1946

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Fra Filtvedt
6
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Fra Filtvedt

Olje på lerret
67x73
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Vårbekk 1967
7
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Vårbekk 1967

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1967

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fra Fjellveien
8
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fra Fjellveien

Olje på lerret
49x64
Signert nede t.v.: Bjørn Smith-Hald

Vurdering
NOK 8 000
Fra Paris 1929
9
Grande, Severin(1869-1934)Fra Paris 1929

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: S Grande - 29

Vurdering
NOK 20 000
Oppstilling med fat og krukke 1926
10
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med fat og krukke 1926

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Grande -26

Vurdering
Naken pike
11
Grande, Severin(1869-1934)Naken pike

Olje på lerret
107x81
Signert nede t.v.: S Grande

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Fra Drammensveien i Oslo 1947
12
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Fra Drammensveien i Oslo 1947

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1947

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Ullern
13
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Fra Ullern

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: Hj. H

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Oppstilling med blomster i vase 1924
14
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase 1924

Olje på lerret
69x61
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -24.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 50 000
Kvinne i interiør
15
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør

Olje på lerret
47x42
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 64 000
Hester og vogner 1924
16
Siebke, Signe Munch(1884-1945)Hester og vogner 1924

Olje på lerret
47x60
Signert og datert nede t.v.: Signe Munch -24.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Arbeidere 1931
17
Finne, Henrik(1898-1992)Arbeidere 1931

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.h.: Finne -31

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Modeller
18
Krohn, Xan(1882-1959)Modeller

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Prometeus
19
Revold, Axel(1887-1962)Prometeus

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: A. Revold

Vurdering
Sommerdag i Fiskebäckskil
20
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag i Fiskebäckskil

Olje på lerret
82x90
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 450 000
Første morgen på fabrikken
21
Ekeland, Arne(1908-1994)Første morgen på fabrikken

Olje på lerret
147x130
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Fra Tresse i Kristiansand
22
Jacobsen, August(1868-1955)Fra Tresse i Kristiansand

Olje på lerret
70x104
Signert nede t.h.: A Jacobsen

Vurdering
Fra Kjeldsøy
23
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Kjeldsøy

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thv. E. 16

Vurdering
NOK 50 000
Sommerlandskap med hus 1926
24
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap med hus 1926

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 26.

Vurdering
NOK 60 000
Tilslag
NOK 40 000
Kystlandskap med blomstrende syriner
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syriner

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Fra Kvaneid 1926
26
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Fra Kvaneid 1926

Olje på lerret
46x54
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Astri W. Heiberg. Kvaneid -26

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Badeliv i Borken I  1950
27
Heiberg, Jean(1884-1976)Badeliv i Borken I 1950

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kvinne og seilbåter 1921
28
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kvinne og seilbåter 1921

Olje på lerret
201x131
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 21

Vurdering
Tilslag
NOK 67 000
Komposisjon 1947
29
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1947

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h:. Weidemann -47.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Komposisjon 1949
30
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1949

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 49.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Komposisjon med figur 1951
31
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon med figur 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede på midten: Weidemann 51.

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Komposisjon 1959
32
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon 1959

Olje på plate
90x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -59

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 26 000
To gutter ved grind 1932
33
Jorde, Lars(1865-1939)To gutter ved grind 1932

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde. 32

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Elvelandskap 1937
34
Jorde, Lars(1865-1939)Elvelandskap 1937

Olje på lerret
65x77
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 37

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Vinterlandskap 1958
35
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1958

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: EE -58

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Åkerlandskap 1940
36
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1940

Olje på plate
64x85
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -40

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 31 000
Fallen kriger
37
Ekeland, Arne(1908-1994)Fallen kriger

Olje på lerret
126x144

Vurdering
NOK 140 000–160 000
Tilslag
NOK 120 000
Surrealistisk landskap med hus
38
Ekeland, Arne(1908-1994)Surrealistisk landskap med hus

Olje på lerret
105x87
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Orm Aasland 1953
39
Kihle, Harald(1905-1997)Orm Aasland 1953

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -53

Vurdering
Tilslag
NOK 19 500
Til Storegut 1943
40
Kihle, Harald(1905-1997)Til Storegut 1943

Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK

Vurdering
Ild i Botndalen
41
Kihle, Harald(1905-1997)Ild i Botndalen

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: HK

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 500
Studie
42
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Studie

Olje på lerret
89x70
Signert nede t.h.: E.H.J.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 80 000
Hus i kystlandskap
43
Hansen, Bjarne(1890-1976)Hus i kystlandskap

Olje på lerret
47x67
Signert nede t.v.: Bj Hansen

Vurdering
Fiskevær
44
Hansen, Bjarne(1890-1976)Fiskevær

Olje på lerret
53x84
Signert og utydelig datert nede t.h.: Bj Hansen 15?

Vurdering
NOK 5 000–8 000
Tilslag
NOK 5 000
Solnedgang 1925
45
Thomé, Verner(1878-1953)Solnedgang 1925

Olje på plate
34x42
Signert og datert nede t.v.: V. Thomé 1925

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Sommer  Espedalen 1919
46
Gjemre, Per(1864-1928)Sommer Espedalen 1919

Olje på lerret
71x80
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 500
Kvinne som syr 1916
47
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kvinne som syr 1916

Olje på lerret
115x103
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1916

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Samtale
48
Ekeland, Arne(1908-1994)Samtale

Olje på papir
81x61
Signert nede t.v.: -AE-

Vurdering
NOK 220 000
Gårdsbruk i fjelldal 1929
49
Undersaker, Gustav(1887-1972)Gårdsbruk i fjelldal 1929

Olje på lerret
85x95
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker 29

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Småbruk 1926
50
Undersaker, Gustav(1887-1972)Småbruk 1926

Olje på lerret
82x92
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker -26-

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Kvinne på gårdstun 1953
51
Enger, Erling(1899-1990)Kvinne på gårdstun 1953

Olje på lerret
51x66
Signert og datert nede t.h.: EE 53

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 24 000
Maler ved staffeli i kystlandskap
52
Ulving, Even(1863-1952)Maler ved staffeli i kystlandskap

Olje på lerret
56x81
Signert nede t.h.: E Ulving.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Kortspill 1947
53
Rian, Johs.(1891-1981)Kortspill 1947

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian -47

Vurdering
NOK 300 000
Tilslag
NOK 400 000
Høsteftermiddag
54
Urdal, Atle(1913-1988)Høsteftermiddag

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: Atle Urdal.

Vurdering
Aktstudie 1941
55
Urdal, Atle(1913-1988)Aktstudie 1941

Olje på plate
29x24
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal 41

Vurdering
NOK 5 000
Menneskesønnen
56
Urdal, Atle(1913-1988)Menneskesønnen

Olje på lerret
203x142
Sigernt nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kystlandskap
57
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap

Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Landskap fra Fevig
58
Kavli, Arne(1878-1970)Landskap fra Fevig

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000 med forbehold
Portrett
59
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Portrett

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinnehode
60
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode

Olje på plate
33x41
Signert oppe t.v.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 60 000
Tilslag
NOK 50 000
Bedstemor og Bitte
61
Sitje, Joronn(1897-1982)Bedstemor og Bitte

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

Vurdering
Tone Veli 1948
62
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tone Veli 1948

Olje på plate
36x25
Signert og datert nede t.h.: HS 48

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Dromedarer 1939
63
Wankel, Charlotte(1888-1969)Dromedarer 1939

Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: CW 39

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Landskap med figurer
64
Urdal, Atle(1913-1988)Landskap med figurer

Olje på plate
41x34
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Urdal -57.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kvinneakt
65
Midelfart, Willi(1904-1975)Kvinneakt

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: W. Midelfart

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mor og barn 1944
66
Martinsen, Kåre(1912-1986)Mor og barn 1944

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen -44.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Øst for sol og vest for måne
67
Rian, Johs.(1891-1981)Øst for sol og vest for måne

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Komposisjon 1969
68
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1969

Olje på lerret
49x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra gamle Aker Brygge 1940
69
Weiglin, Egil(1917-1997)Fra gamle Aker Brygge 1940

Olje på plate
38x45
Signert og datert nede t.h.: Weiglin - 40

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Tre kvinner ved en vannpost
70
Krohg, Per(1889-1965)Tre kvinner ved en vannpost

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Hønsegård med hane
71
Hanno, Carl von(1901-1953)Hønsegård med hane

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Carl v Hanno

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000 med forbehold
Kvinne i interiør
72
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Kvinne i interiør

Olje på lerret
50x50
Signert nede t.v.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Figurer i bylandskap 1947
73
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Figurer i bylandskap 1947

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Jørleif Uthaug 47

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Sildefiske 1961
74
Strømme, Olav(1909-1978)Sildefiske 1961

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -61.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
75
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
27x35
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1965
76
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Olje på lerret
34x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fjellmann
77
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Vinter
78
Riis, Bendik(1911-1988)Vinter

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.:Bendik Riis.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Guro rid til ottesong 1973
79
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til ottesong 1973

Litografi, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -73

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Presteskyss 1977
80
Kihle, Harald(1905-1997)Presteskyss 1977

Litografi, lysmål
39x49
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hestemarken 1983
81
Kihle, Harald(1905-1997)Hestemarken 1983

Litografi
38x47
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -83

Vurdering
Vannkjøring (Hakadal) 1969
82
Kihle, Harald(1905-1997)Vannkjøring (Hakadal) 1969

Serigrafi, lysmål
44x54
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1969.

Vurdering
Komposisjon 1962
83
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1962

Litografi, lysmål
58x45
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mannsportrett
84
Rian, Johs.(1891-1981)Mannsportrett

Tresnitt, lysmål
36x27
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne og mann 1938
85
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og mann 1938

Tresnitt med håndkolorering i akvarell, lysmål
37x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1938

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Interiør med kvinne og sjømann 1949
86
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør med kvinne og sjømann 1949

Blyant og akvarell på papir, lysmål
25x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Søstrene
87
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
41x57
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 24 000
Mor og datter
88
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi
60x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 16 000
Barnet
89
Fjell, Kai(1907-1989)Barnet

Linoleumssnitt, lysmål
27x23
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Menneske
90
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske

Serigrafi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Gubber
91
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubber

Serigrafi
40x29
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Gutten med konkylien 1958
92
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten med konkylien 1958

Litografi, lysmål
40x32
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Lysbroen
93
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lysbroen

Litografi, håndkolorert, lysmål
47x63
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Piken med grammofonen
94
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Piken med grammofonen

Litografi, lysmål
50x60

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 27 000
Fjordlandskap 1974
95
Widerberg, Frans(1934-2017)Fjordlandskap 1974

Akvarell, lysmål
55x75
Signert nede t.h.: Frans W
Datert nede t.v.: 28 6 74

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Mann og trær
96
Widerberg, Frans(1934-2017)Mann og trær

Serigrafi
52x65
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Gutteportrett
97
Nerdrum, Odd(1944-)Gutteportrett

Kullstift, lysmål
89x69
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
Eselrytter
98
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 500
Ny hatt
99
Nesch, Rolf(1893-1975)Ny hatt

Fargemetalltrykk, lysmål
62x44
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 40 000
Oppstandelsen (Triptyk)
100
Winge, Sigurd(1909-1970)Oppstandelsen (Triptyk)

Radering, lysmål
123x56
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
NOK 18 000
Akt 1949
101
Rian, Johs.(1891-1981)Akt 1949

Blandingsteknikk på papir, lysmål
26x19
Signert nede t.h.: JR
Stedsbestem og datert nede t.v.: Calarocie Paris 1949
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Akt
102
Rian, Johs.(1891-1981)Akt

30x19
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gammel kone Finnmark
103
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gammel kone Finnmark

Serigrafi
35x25
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 6 000
Familien
104
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Familien

Serigrafi, lysmål
12x23

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
105
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi
89x58
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Kvinneakt
106
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinneakt

Serigrafi
50x70

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sittende kvinne i grønn kjole
107
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende kvinne i grønn kjole

Akvarell på papir, lysmål
32x22
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kvinne i landskap 1969
108
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i landskap 1969

Akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Høst
109
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Litografi med håndkolorering, lysmål
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 000
Vårkveld
110
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi, lysmål
30x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvinneakt 1925
111
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneakt 1925

Kullstift på papir, oppklebet på papp
53x39
Signert og datert nede t.h.: Karsten -25

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 10 000
Mennesker i landskap
112
Johannessen, Jens(1934-)Mennesker i landskap

Akvarell på papir, lysmål
47x62
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
Befringstøylene
113
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Tresnitt, lysmål
38x64
Usignert.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 5 000
114
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Akt i døren
115
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren

Litografi
78x55

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Eg ville berre sjå innom 1977
116
Kihle, Harald(1905-1997)Eg ville berre sjå innom 1977

Litografi, lysmål
43x35
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -77

Vurdering
Tømmerkjøring Hakadal 1951
117
Kihle, Harald(1905-1997)Tømmerkjøring Hakadal 1951

Litografi, lysmål
58x67
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1951

Vurdering
Kveld i Hakadal 1964
118
Kihle, Harald(1905-1997)Kveld i Hakadal 1964

Litografi, lysmål
47x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -64

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Syrinene blomstrer 1987
119
Fjell, Kai(1907-1989)Syrinene blomstrer 1987

Tusj og akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -87

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 000
Pikeværelse 1969
120
Fjell, Kai(1907-1989)Pikeværelse 1969

26x32

Vurdering
Høst 1979
121
Fjell, Kai(1907-1989)Høst 1979

Akvarell, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Bruden
122
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Komposisjon 1979
123
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon 1979

Olje på plate
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -79

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Søndag formiddag 1993
124
Baker, Jan(1939-)Søndag formiddag 1993

Materialbilde
71x90
Signert og datert midt på t.h.: Jan Baker -93

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 32 500
Gul komposisjon 1974
125
Rian, Johs.(1891-1981)Gul komposisjon 1974

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 74

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Rosa komposisjon 1979
126
Rian, Johs.(1891-1981)Rosa komposisjon 1979

Olje på lerret
101x82
Signert og datert nede t.v.: J Rian 79

Vurdering
Tilslag
NOK 67 000
Vårsol
127
Kjær, Anders(1940-)Vårsol

Olje på lerret
110x145
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
NOK 60 000
Tilslag
NOK 60 000
Vårkveld
128
Kjær, Anders(1940-)Vårkveld

Olje på lerret
190x140
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
En befaring 1988
129
Groven, Rolf(1943-)En befaring 1988

Olje på lerret
150x121
Signert og datert nede t.h.: Rolf Groven -88

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Vinterlandskap
130
Juell, Tore(1942-)Vinterlandskap

Olje på lerret
102x135
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Den barmhjertige Madonna 1987
131
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Den barmhjertige Madonna 1987

Olje og bladgull på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 1987

Vurdering
Fra Mysterier - Morgen - II - 1991
132
Bleken, Håkon(1929-)Fra Mysterier - Morgen - II - 1991

Olje på lerret
85x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -91

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Dressøren 1975
133
Ythjall, Terje(1943-)Dressøren 1975

Olje på lerret
31x31
Signert og datert nede t.h.: T. Ythjall 1975

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Maskert liten og stor 1990
134
Ythjall, Terje(1943-)Maskert liten og stor 1990

Olje på lerret
39x28
Signert og datert nede t.h.: T Ythjall. Terje Ythjall 1990.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Med vogn
135
Rose, Knut(1936-2002)Med vogn

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 108 000
Havescene
136
Rose, Knut(1936-2002)Havescene

Olje på lerret
117x89
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 120 000–150 000
137

Gouache
67x86
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 29 000
Sommerfugl
138
Johannessen, Jens(1934-)Sommerfugl

Olje på lerret
68x84
Signert nede t.v.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000 med forbehold
139
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
44x31
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
140

Olje på lerret
81x60
Noe utydelig signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Komposisjon 1976
141
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1976

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian 76

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 24 000
Tanja 1972
142
Rian, Johs.(1891-1981)Tanja 1972

Olje på lerret
101x82
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 70 000 med forbehold
Oppstilling med blomster i vase 1975
143
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med blomster i vase 1975

Olje på plate
38x46
Signert og datert oppe t.h.: Eikaas -75.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
144
Tveter, Kåre(1922-2012)Komposisjon

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Kåre Tveter 1961

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Ikon
145
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Ikon

Olje på papir, lysmål
75x55
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Oppstilling med kanner og frukt
146
Mamen, Svein(1955-)Oppstilling med kanner og frukt

Olje på lerret
120x95
Signert nede t.v.: Mamen

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Skisse til årstidene
147
Bast, Ørnulf(1907-1974)Skisse til årstidene

Relieff i leirgods
H: 13 cm. L: 27 cm.
Signert: Bast

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500 med forbehold
Hest og fole
148
Bast, Ørnulf(1907-1974)Hest og fole

Gips
H: 23 cm. L: 31 cm. D: 13 cm.
Signert: Bast

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Kvinne som kler av seg
149
Bast, Ørnulf(1907-1974)Kvinne som kler av seg

Bronse
H: 26 cm.
Signert: Bast

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Omfavnelse 1938
150
Schiøll, Nic(1901-1984)Omfavnelse 1938

Brent leire
H: 28 cm.
Signert og datert: NS 38

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Idrettsgutt
151
Sinding, Stephan(1846-1922)Idrettsgutt

Bronse
H: 22 cm.
Signert: Stephan Sinding

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Kvinnehode
152
Hald, Dagny(1936-2002)Kvinnehode

Porselen
H: 28 cm.
Signert: Dagny Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vase
153
Pløen, Erik(1925-2004)Vase

Glasert keramikk
H: 17 cm.
Signert: Pløen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Vase
154
Friberg, Berndt(1899-1981)Vase

Steingods
H: 27 cm.
Signert: Friberg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Lysekrone
155
Hidle, Jonas(1912-2001)Lysekrone

Glass og messing
H: 85 cm.
Design: Jonas Hidle, Hadeland Glassverk.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på