Grev Wedels Moderne

Auksjon mandag 17. juni 2002 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Kavli, Arne(1878-1970)Utecafé

Olje på lerret
60x48
Signert nede t.h.: A. Kavli.

NOK 20 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Båten 1935

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie -35

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Kirke og fabrikkbygninger

Olje på plate
46x54
Signert nede t.v.: Aulie

NOK 15 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
4
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Sommeraften 1916

Olje på lerret
80x71
Signert og datert nede t.v.: B. Folkestad. 1916

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
5
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Kystlandskap med varde 1946

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thorbjørn Lie-Jørgensen 1946

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
6
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Fra Filtvedt

Olje på lerret
67x73
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

{lot.title}
7
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Vårbekk 1967

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1967

{lot.title}
8
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fra Fjellveien

Olje på lerret
49x64
Signert nede t.v.: Bjørn Smith-Hald

NOK 8 000
{lot.title}
9
Grande, Severin(1869-1934)Fra Paris 1929

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: S Grande - 29

NOK 20 000
{lot.title}
10
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med fat og krukke 1926

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Grande -26

{lot.title}
11
Grande, Severin(1869-1934)Naken pike

Olje på lerret
107x81
Signert nede t.v.: S Grande

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
12
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Fra Drammensveien i Oslo 1947

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1947

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
13
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Fra Ullern

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: Hj. H

{lot.title}
14
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase 1924

Olje på lerret
69x61
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -24.

NOK 100 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
15
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør

Olje på lerret
47x42
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
16
Siebke, Signe Munch(1884-1945)Hester og vogner 1924

Olje på lerret
47x60
Signert og datert nede t.v.: Signe Munch -24.

{lot.title}
17
Finne, Henrik(1898-1992)Arbeidere 1931

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.h.: Finne -31

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
18
Krohn, Xan(1882-1959)Modeller

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: Xan Krohn

{lot.title}
19
Revold, Axel(1887-1962)Prometeus

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: A. Revold

{lot.title}
20
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag i Fiskebäckskil

Olje på lerret
82x90
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 450 000
{lot.title}
21
Ekeland, Arne(1908-1994)Første morgen på fabrikken

Olje på lerret
147x130
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
22
Jacobsen, August(1868-1955)Fra Tresse i Kristiansand

Olje på lerret
70x104
Signert nede t.h.: A Jacobsen

{lot.title}
23
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Kjeldsøy

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thv. E. 16

NOK 50 000
{lot.title}
24
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap med hus 1926

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 26.

NOK 60 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syriner

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
26
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Fra Kvaneid 1926

Olje på lerret
46x54
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Astri W. Heiberg. Kvaneid -26

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
27
Heiberg, Jean(1884-1976)Badeliv i Borken I 1950

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
28
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kvinne og seilbåter 1921

Olje på lerret
201x131
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 21

Tilslag NOK 67 000
{lot.title}
29
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1947

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h:. Weidemann -47.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
30
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1949

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 49.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
31
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon med figur 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede på midten: Weidemann 51.

NOK 40 000–50 000
{lot.title}
32
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon 1959

Olje på plate
90x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -59

NOK 30 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
33
Jorde, Lars(1865-1939)To gutter ved grind 1932

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde. 32

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
34
Jorde, Lars(1865-1939)Elvelandskap 1937

Olje på lerret
65x77
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 37

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
35
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1958

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: EE -58

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
36
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1940

Olje på plate
64x85
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -40

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
37
Ekeland, Arne(1908-1994)Fallen kriger

Olje på lerret
126x144

NOK 140 000–160 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
38
Ekeland, Arne(1908-1994)Surrealistisk landskap med hus

Olje på lerret
105x87
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
39
Kihle, Harald(1905-1997)Orm Aasland 1953

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -53

Tilslag NOK 19 500
{lot.title}
40
Kihle, Harald(1905-1997)Til Storegut 1943

Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK

{lot.title}
41
Kihle, Harald(1905-1997)Ild i Botndalen

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: HK

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
42
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Studie

Olje på lerret
89x70
Signert nede t.h.: E.H.J.

NOK 100 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
43
Hansen, Bjarne(1890-1976)Hus i kystlandskap

Olje på lerret
47x67
Signert nede t.v.: Bj Hansen

{lot.title}
44
Hansen, Bjarne(1890-1976)Fiskevær

Olje på lerret
53x84
Signert og utydelig datert nede t.h.: Bj Hansen 15?

NOK 5 000–8 000
{lot.title}
45
Thomé, Verner(1878-1953)Solnedgang 1925

Olje på plate
34x42
Signert og datert nede t.v.: V. Thomé 1925

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
46
Gjemre, Per(1864-1928)Sommer Espedalen 1919

Olje på lerret
71x80
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
47
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kvinne som syr 1916

Olje på lerret
115x103
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1916

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
48
Ekeland, Arne(1908-1994)Samtale

Olje på papir
81x61
Signert nede t.v.: -AE-

NOK 220 000
{lot.title}
49
Undersaker, Gustav(1887-1972)Gårdsbruk i fjelldal 1929

Olje på lerret
85x95
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker 29

{lot.title}
50
Undersaker, Gustav(1887-1972)Småbruk 1926

Olje på lerret
82x92
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker -26-

{lot.title}
51
Enger, Erling(1899-1990)Kvinne på gårdstun 1953

Olje på lerret
51x66
Signert og datert nede t.h.: EE 53

NOK 30 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
52
Ulving, Even(1863-1952)Maler ved staffeli i kystlandskap

Olje på lerret
56x81
Signert nede t.h.: E Ulving.

NOK 20 000–25 000
{lot.title}
53
Rian, Johs.(1891-1981)Kortspill 1947

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian -47

NOK 300 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
54
Urdal, Atle(1913-1988)Høsteftermiddag

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: Atle Urdal.

{lot.title}
55
Urdal, Atle(1913-1988)Aktstudie 1941

Olje på plate
29x24
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal 41

NOK 5 000
{lot.title}
56
Urdal, Atle(1913-1988)Menneskesønnen

Olje på lerret
203x142
Sigernt nede t.h.: Atle Urdal

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
57
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap

Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
58
Kavli, Arne(1878-1970)Landskap fra Fevig

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 80 000 med forbehold
{lot.title}
59
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Portrett

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: EHJ

{lot.title}
60
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode

Olje på plate
33x41
Signert oppe t.v.: Kai Fjell

NOK 60 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
61
Sitje, Joronn(1897-1982)Bedstemor og Bitte

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

{lot.title}
62
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tone Veli 1948

Olje på plate
36x25
Signert og datert nede t.h.: HS 48

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
63
Wankel, Charlotte(1888-1969)Dromedarer 1939

Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: CW 39

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
64
Urdal, Atle(1913-1988)Landskap med figurer

Olje på plate
41x34
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Urdal -57.

{lot.title}
65
Midelfart, Willi(1904-1975)Kvinneakt

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: W. Midelfart

{lot.title}
66
Martinsen, Kåre(1912-1986)Mor og barn 1944

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen -44.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
67
Rian, Johs.(1891-1981)Øst for sol og vest for måne

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
68
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1969

Olje på lerret
49x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

{lot.title}
69
Weiglin, Egil(1917-1997)Fra gamle Aker Brygge 1940

Olje på plate
38x45
Signert og datert nede t.h.: Weiglin - 40

{lot.title}
70
Krohg, Per(1889-1965)Tre kvinner ved en vannpost

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

{lot.title}
71
Hanno, Carl von(1901-1953)Hønsegård med hane

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Carl v Hanno

{lot.title}
72
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Kvinne i interiør

Olje på lerret
50x50
Signert nede t.v.: EHJ

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
73
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Figurer i bylandskap 1947

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Jørleif Uthaug 47

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
74
Strømme, Olav(1909-1978)Sildefiske 1961

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -61.

{lot.title}
75
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
27x35
Usignert.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
76
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Olje på lerret
34x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
77
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
78
Riis, Bendik(1911-1988)Vinter

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.:Bendik Riis.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
79
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til ottesong 1973

Litografi, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -73

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
80
Kihle, Harald(1905-1997)Presteskyss 1977

Litografi, lysmål
39x49
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
81
Kihle, Harald(1905-1997)Hestemarken 1983

Litografi
38x47
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -83

{lot.title}
82
Kihle, Harald(1905-1997)Vannkjøring (Hakadal) 1969

Serigrafi, lysmål
44x54
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1969.

{lot.title}
83
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1962

Litografi, lysmål
58x45
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962

{lot.title}
84
Rian, Johs.(1891-1981)Mannsportrett

Tresnitt, lysmål
36x27
Signert nede t.h.: J Rian

NOK 5 000
{lot.title}
85
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og mann 1938

Tresnitt med håndkolorering i akvarell, lysmål
37x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1938

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
86
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør med kvinne og sjømann 1949

Blyant og akvarell på papir, lysmål
25x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
87
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
41x57
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
88
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi
60x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 10 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
89
Fjell, Kai(1907-1989)Barnet

Linoleumssnitt, lysmål
27x23
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
90
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske

Serigrafi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
91
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubber

Serigrafi
40x29
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
92
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gutten med konkylien 1958

Litografi, lysmål
40x32
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
93
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lysbroen

Litografi, håndkolorert, lysmål
47x63
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
94
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Piken med grammofonen

Litografi, lysmål
50x60

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
95
Widerberg, Frans(1934-2017)Fjordlandskap 1974

Akvarell, lysmål
55x75
Signert nede t.h.: Frans W
Datert nede t.v.: 28 6 74

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
96
Widerberg, Frans(1934-2017)Mann og trær

Serigrafi
52x65
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

{lot.title}
97
Nerdrum, Odd(1944-)Gutteportrett

Kullstift, lysmål
89x69
Signert nede t.h.: Nerdrum.

{lot.title}
98
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

NOK 10 000
{lot.title}
99
Nesch, Rolf(1893-1975)Ny hatt

Fargemetalltrykk, lysmål
62x44
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

NOK 40 000
{lot.title}
100
Winge, Sigurd(1909-1970)Oppstandelsen (Triptyk)

Radering, lysmål
123x56
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

NOK 18 000
{lot.title}
101
Rian, Johs.(1891-1981)Akt 1949

Blandingsteknikk på papir, lysmål
26x19
Signert nede t.h.: JR
Stedsbestem og datert nede t.v.: Calarocie Paris 1949
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
102
Rian, Johs.(1891-1981)Akt

30x19
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
103
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gammel kone Finnmark

Serigrafi
35x25
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

NOK 6 000
{lot.title}
104
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Familien

Serigrafi, lysmål
12x23

{lot.title}
105
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi
89x58
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

{lot.title}
106
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinneakt

Serigrafi
50x70

{lot.title}
107
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende kvinne i grønn kjole

Akvarell på papir, lysmål
32x22
Signert nede t.h.: L. Eikaas

{lot.title}
108
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i landskap 1969

Akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

{lot.title}
109
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Litografi med håndkolorering, lysmål
46x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
110
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi, lysmål
30x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
111
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneakt 1925

Kullstift på papir, oppklebet på papp
53x39
Signert og datert nede t.h.: Karsten -25

NOK 6 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
112
Johannessen, Jens(1934-)Mennesker i landskap

Akvarell på papir, lysmål
47x62
Signert nede t.h.: JJ

{lot.title}
113
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Tresnitt, lysmål
38x64
Usignert.

NOK 10 000
{lot.title}
114
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

{lot.title}
115
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren

Litografi
78x55

{lot.title}
116
Kihle, Harald(1905-1997)Eg ville berre sjå innom 1977

Litografi, lysmål
43x35
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -77

{lot.title}
117
Kihle, Harald(1905-1997)Tømmerkjøring Hakadal 1951

Litografi, lysmål
58x67
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1951

{lot.title}
118
Kihle, Harald(1905-1997)Kveld i Hakadal 1964

Litografi, lysmål
47x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -64

{lot.title}
119
Fjell, Kai(1907-1989)Syrinene blomstrer 1987

Tusj og akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -87

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
120
Fjell, Kai(1907-1989)Pikeværelse 1969

26x32

{lot.title}
121
Fjell, Kai(1907-1989)Høst 1979

Akvarell, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
122
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
123
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon 1979

Olje på plate
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -79

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
124
Baker, Jan(1939-)Søndag formiddag 1993

Materialbilde
71x90
Signert og datert midt på t.h.: Jan Baker -93

NOK 50 000
Tilslag NOK 32 500
{lot.title}
125
Rian, Johs.(1891-1981)Gul komposisjon 1974

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 74

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
126
Rian, Johs.(1891-1981)Rosa komposisjon 1979

Olje på lerret
101x82
Signert og datert nede t.v.: J Rian 79

Tilslag NOK 67 000
{lot.title}
127
Kjær, Anders(1940-)Vårsol

Olje på lerret
110x145
Signert nede t.h.: Kjær

NOK 60 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
128
Kjær, Anders(1940-)Vårkveld

Olje på lerret
190x140
Signert nede t.h.: Kjær

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
129
Groven, Rolf(1943-)En befaring 1988

Olje på lerret
150x121
Signert og datert nede t.h.: Rolf Groven -88

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
130
Juell, Tore(1942-)Vinterlandskap

Olje på lerret
102x135
Signert nede t.v.: T. Juell

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
{lot.title}
131
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Den barmhjertige Madonna 1987

Olje og bladgull på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 1987

{lot.title}
132
Bleken, Håkon(1929-)Fra Mysterier - Morgen - II - 1991

Olje på lerret
85x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -91

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
133
Ythjall, Terje(1943-)Dressøren 1975

Olje på lerret
31x31
Signert og datert nede t.h.: T. Ythjall 1975

{lot.title}
134
Ythjall, Terje(1943-)Maskert liten og stor 1990

Olje på lerret
39x28
Signert og datert nede t.h.: T Ythjall. Terje Ythjall 1990.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
135
Rose, Knut(1936-2002)Med vogn

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 180 000–200 000
Tilslag NOK 108 000
{lot.title}
136
Rose, Knut(1936-2002)Havescene

Olje på lerret
117x89
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
137

Gouache
67x86
Signert nede t.h.: JJ

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
138
Johannessen, Jens(1934-)Sommerfugl

Olje på lerret
68x84
Signert nede t.v.: JJ

Tilslag NOK 60 000 med forbehold
{lot.title}
139
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
44x31
Signert nede t.h.: Weidemann.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
140

Olje på lerret
81x60
Noe utydelig signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
141
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1976

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian 76

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
142
Rian, Johs.(1891-1981)Tanja 1972

Olje på lerret
101x82
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 70 000 med forbehold
{lot.title}
143
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med blomster i vase 1975

Olje på plate
38x46
Signert og datert oppe t.h.: Eikaas -75.

{lot.title}
144
Tveter, Kåre(1922-2012)Komposisjon

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Kåre Tveter 1961

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
145
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Ikon

Olje på papir, lysmål
75x55
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
146
Mamen, Svein(1955-)Oppstilling med kanner og frukt

Olje på lerret
120x95
Signert nede t.v.: Mamen

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
147
Bast, Ørnulf(1907-1974)Skisse til årstidene

Relieff i leirgods
H: 13 cm. L: 27 cm.
Signert: Bast

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
148
Bast, Ørnulf(1907-1974)Hest og fole

Gips
H: 23 cm. L: 31 cm. D: 13 cm.
Signert: Bast

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
149
Bast, Ørnulf(1907-1974)Kvinne som kler av seg

Bronse
H: 26 cm.
Signert: Bast

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
150
Schiøll, Nic(1901-1984)Omfavnelse 1938

Brent leire
H: 28 cm.
Signert og datert: NS 38

{lot.title}
151
Sinding, Stephan(1846-1922)Idrettsgutt

Bronse
H: 22 cm.
Signert: Stephan Sinding

{lot.title}
152
Hald, Dagny(1936-2002)Kvinnehode

Porselen
H: 28 cm.
Signert: Dagny Hald

{lot.title}
153
Pløen, Erik(1925-2004)Vase

Glasert keramikk
H: 17 cm.
Signert: Pløen

{lot.title}
154
Friberg, Berndt(1899-1981)Vase

Steingods
H: 27 cm.
Signert: Friberg

{lot.title}
155
Hidle, Jonas(1912-2001)Lysekrone

Glass og messing
H: 85 cm.
Design: Jonas Hidle, Hadeland Glassverk.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her