Sommerauksjon

Auksjon onsdag 18. juni 2003 kl 19:00

Oslo

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Aulie, Reidar(1904-1977)Landhandel

Litografi oppklebet på plate, lysmål
56x44
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

2
Aulie, Reidar(1904-1977)Bygate/regnvær

Litografi, lysmål
48x58

NOK 1 500–2 000
3
Baker, Jan(1939-)Knekten 1988

Litografi, lysmål
62x44
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -88

4
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Studie av en hest 1951

Blandingsteknikk, lysmål
18x24
Signert og datert nede på midten: Ridley Borchgrevink. - 51

NOK 2 000
5
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Studie av elghoder 1951

Blandingsteknikk, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. Stockholm. okt. - 51.

NOK 3 000–5 000
6
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Sovende hund 1961

Litografi, lysmål
24x22
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. -61

NOK 1 500
{lot.title}
7
Chagall, Marc(1887-1985)L Equyere

Litografi, lysmål
36x53
Signert nede t.h.: Marc Chagall

NOK 30 000
{lot.title}
8
Chagall, Marc(1887-1985)Le peintre aux trois bouquets

Litografi, lysmål
43x32

9
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kirke 1947

Litografi, lysmål
37x45
Signert og datert nede på midten: Ludvik Eikaas/47

10
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende akt 1947

Litografi, lysmål
38x41
Signert og datert nede t.h.: Ludvik Eikaas/47

11
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Akt 1947

Radering, lysmål
27x9

NOK 1 500
12
Ekeland, Arne(1908-1994)Figur

Lavering på papir, lysmål
24x17
Signert nede t.h.: Arne Ekeland.

NOK 3 000
{lot.title}
13
Ekeland, Arne(1908-1994)To kvinner i ballkjoler

Blyant på papir, lysmål
18x15
Signert nede t.v.: AE

14
Ekeland, Arne(1908-1994)Fantasifigur

Blyant på papir, lysmål
29x20
Signert nede t.v.: AE.

{lot.title}
15
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann

Gouache på papir, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: A E.

16
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Serigrafi. lysmål
42x50
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

17
Enger, Erling(1899-1990)Mann og hest i skogslandskap

Tusj på papir, lysmål
20x12
Signert nede t.h.: E E

NOK 1 000
18
Erixson, Sven(1899-1970)Lars Hansson som Richard III

Litografi, lysmål
67x46
Signert nede t.v.: Sven Erixson

NOK 3 000–5 000
19
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
43x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
20
Fjell, Kai(1907-1989)14 år

Serigrafi, lysmål
40x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Seilet

Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

22
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kullmila ved Svartkulp 1977

Litografi, lysmål
58x72
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold - 77.

NOK 1 500–2 000
23
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Mann på låvebro 1916

Blandingsteknikk, oppklebet på papp
16x21
Signert, utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Gleditsch 1916

NOK 1 000
24
Gran, Halfdan(1869-1930)Pløying

Kullstift på papir, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

25
Grøstad, Terje(1925-2011)Vinternatt 1982

Tresnitt, lysmål
49x94
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1982

26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1967

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen - 67.

NOK 1 500
27
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon

Litografi, lysmål
54x63
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
28
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1894

Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94

NOK 3 000–5 000
29
Harr, Karl-Erik(1940-)Lundefugl

Litografi, lysmål
51x32
Signert nede t.h.: Karl E Harr

NOK 1 000–1 500
30
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra heia 1968

Blandingsteknikk, lysmål
35x47
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 15/7 1968

NOK 3 000–5 000
31
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Mannsportrett 1875

Blyant på papir, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.v.: Hans Heyerdahl 75.

NOK 2 000
{lot.title}
32
Hogarth, William(1697-1764)Interiør med folkeliv

Kobberstikk, lysmål
37x42
Utgitt i 1735

NOK 2 000
{lot.title}
33
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Allé 1895

28x22
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1895

34
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figur 1974

Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974.

NOK 1 000
35
Johannessen, Jens(1934-)Menneske og maktene II

Litografi, lysmål
61x41
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

{lot.title}
36
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Russisk fantasi

Blandings- og skrapeteknikk på papir
33x42
Signert noe utydelig nede t.h.: K E John

NOK 30 000
Tilslag NOK 28 000
37
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Enken 1979

Litografi, lysmål
32x42
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson 1979

38
KartKongeriget Norge

Kobberstikk, lysmål
57x49
Trykket i Hamburg 1761.

NOK 5 000
{lot.title}
39
Kavli, Arne(1878-1970)Låve i vinterlandskap

Gouache, lysmål
17x21
Signert nede t.h.: A - Kavli

NOK 3 000–5 000
40
Kihle, Harald(1905-1997)Apenesgården

Litografi, lysmål
32x42
Signert nede t.h.: Harald Kihle

41
Kihle, Harald(1905-1997)Stigesteinen

Litografi, lysmål
31x42
Signert nede t.h.: HK

{lot.title}
42
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid forbi 1974

Litografi, lysmål
60x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -74

Tilslag NOK 12 500
43
Kihle, Harald(1905-1997)Møte II 1971

Litografi, lysmål
38x48
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -71

44
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-Kviten

Litografi, lysmål
43x51

{lot.title}
45
Kihle, Harald(1905-1997)Guro på Støylen

Litografi, lysmål
41x51

Tilslag NOK 10 500
46
Kihle, Harald(1905-1997)Høylasset 1968

Litografi, lysmål
49x57
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -68.

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
47
Kihle, Harald(1905-1997)Vannkjøring (Hakadal) 1969

Serigrafi, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -69.

48
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandel 1981

Litografi, lysmål
38x51
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -81

49
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje

Litografi, lysmål
28x36

NOK 5 000
{lot.title}
50
Kihle, Harald(1905-1997)Lørdagskveld, Hakadal 1966

Litografi, lysmål
56x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1966

51
Kihle, Harald(1905-1997)Hestemarken 1983

Litografi, lysmål
29x39
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -83

52
Kohler, Hans Georg(1963-)Vannmannen 2002

Akvarell på papir, oppklebet på papp
44x31
Signert og datert nede t.v.: Kohler 02

53
Kohler, Hans Georg(1963-)Dansen 2002

45x31

54
Krefting, Ruth(1900-1987)Bønsnes kirke - Ringerike 1939

Lavering på papir, lysmål
16x22
Signert og datert på passepartout nede t.h.: Ruth Krefting 1939

NOK 1 500–2 000
55
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe

Litografier
60x45
Alle signert nede t.h.: Henrik Lund

{lot.title}
56
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier

NOK 5 000
{lot.title}
57
Matisse, Henri(1869-1954)Sovende

Litografi
45x55
Signert nede t.h.: Henri - Matisse

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 50 000
58
Matisse, Henri(1869-1954)Hvilende akt 1935

Litografi, lysmål
26x20
Signert og datert i platen nede t.h.: Henri Matisse 35

NOK 5 000
59
Midelfart, Willi(1904-1975)På gaten 1947

Litografi, lysmål
49x66
Signert og datert nede t.h.: Willi Midelfart 1947

NOK 1 500
60
Moore, Henry(1898-1986)Sittende figur

Litografi, lysmål
25x31
Signert nede t.h.: Moore

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
61
Nerdrum, Odd(1944-)Moren

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Nerdrum

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
62
Nerdrum, Odd(1944-)Omfavnelsen

Litografi, lysmål
57x71
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 16 000
63
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46x60
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
64
Nesch, Rolf(1893-1975)Diva

Fargemetalltrykk, lysmål
61x43
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
65
Nesch, Rolf(1893-1975)Fra teatersalen

Radering og litografi, lysmål
17x24
Signert nede t.h.: Nesch

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
66
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne 1968

Metalltrykk, lysmål
64x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

67
Nupen, Kjell(1955-2014)Glemt landskap

Litografi, lysmål
38x56
Signert nede t.h.: K. Nupen.

NOK 3 000
68
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To figurer 1992

Kullstift på papir
70x50
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 92

69
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Rytter 1994

Akvarell på papir
75x55
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 94

70
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To stående menn 1999

Akvarell på papir
76x57
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 99

71
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To sittende menn 1999

Akvarell på papir
76x57

72
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To menn 1995

Kullstift på papir, lysmål
63x46
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen - 95

{lot.title}
73
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Herregård med allé 1997

Akvarell på papir
65x50
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 97

{lot.title}
74
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Kvinne og mann

Akvarell på papir, lysmål
73x50
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

75
Ransve, Bjørn(1944-)Lolita 1990

Litografi, lysmål
49x32
Alle signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1990

76
Revold, Axel(1887-1962)Lofotfiskere

Litografi, lysmål
58x69
Signert nede t.h.: Axel Revold

NOK 1 500–2 000
77
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1981

Blandingsteknikk
12x15
Signert og datert nede t.h.: J Rian 81

78
Rian, Johs.(1891-1981)Badende gutter

Litografi, lysmål
55x75
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 3 000
79
Rian, Johs.(1891-1981)Liggende akt

Blandingsteknikk, lysmål
18x29
Signert nede t.h.: J Rian

80

Blandingsteknikk
13x15
Signert og datert nede t.v.: Rian 1981

{lot.title}
81
Riis, Bendik(1911-1988)Symphoni

Pastell, lysmål
35x25
Signert nede t.v.: Bendik Riis

NOK 14 000–16 000
82
Riis, Bendik(1911-1988)Samson før 1950

Blandingsteknikk, lysmål
37x28
Signert og datert nede på arket: 19-8-1950 Bendik Riis

{lot.title}
83
Riis, Bendik(1911-1988)Apostel. Drømmemesteren 1951

Blandingsteknikk, lysmål
36x28
Signert og datert nede på arket Bendik Riis Dec. Jan. 1951

NOK 12 000–14 000
{lot.title}
84
Riis, Bendik(1911-1988)Elvelandskap 1945

Blandingsteknikk, lysmål
40x57
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1945

NOK 10 000
{lot.title}
85
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

NOK 5 000
86
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1956

Litografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Inger Sittter 1956

NOK 5 000
87
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi, lysmål
43x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter

NOK 5 000
88
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon

Akvarell på papir, lysmål
49x63

NOK 5 000
{lot.title}
89
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

NOK 5 000
90
Sørensen, Henrik(1882-1962)Friheten 1947

Litografi, lysmål
60x48
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1947

{lot.title}
91
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering, lysmål
49x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
92
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
45x61

Tilslag NOK 13 000
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
50x60

Tilslag NOK 23 000
94
Tveter, Kåre(1922-2012)Tåke i liene

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
37x47
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

95
Ukjent, kunstnerFigurer

Trykk, lysmål
35x24

NOK 1 500–2 000
96
Ukjent, kunstnerBryggen i Bergen 1929

Radering, lysmål
19x31
Signert og datert nede t.h.: Halvard Storm -29.

NOK 300
97
Undersaker, Gustav(1887-1972)Høstlandskap

Pastell på papir
32x47
Signert nede t.h.: Undersaker

NOK 1 500
98
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Eve 1951

Litografi, lysmål
58x40
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1951

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
99
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Akvarell på papir
25x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65.

100
Werenskiold, Erik(1855-1938)Trollet halshugges

Litografi, lysmål
65x51
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

NOK 3 000–5 000
101
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mor

Blyant på papir, lysmål
12x7
Signert midt på arket: EW

{lot.title}
102
Widerberg, Frans(1934-2017)Den hengte mannen

Litografi, lysmål
83x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

{lot.title}
103
Widerberg, Frans(1934-2017)Fangens flukt 1973

Litografi, lysmål
51x67
Signert og datert nede t.v.: Frans Widerberg 73

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
104
Winge, Sigurd(1909-1970)Ikaros 1963

Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

NOK 1 500
105
Winge, Sigurd(1909-1970)Ras 1949

Radering, lysmål
31x53
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 49

{lot.title}
106
Zorn, Anders(1860-1920)Sappo

Radering, lysmål
24x22
Signert nede t.h.: Zorn

{lot.title}
107
Armstol

Tre med skinn i sete og rygg
H: 125,5 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordisk.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
108
Armstol

Tre med skinn i sete og rygg
H: 126 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordisk.

{lot.title}
109
Hjørneskap

Mahogny
H: 233 cm. B: 129 cm. D: 52 cm.
England, ca. 1750. Chippendale.

{lot.title}
110
Hjørneskap

Bonet tre
H: 147 cm. B: 72 cm. D: 52 cm.
Norge 1700-tallet.

{lot.title}
111
Kiste

Tre og smijern
H: 45 cm. L: 124 cm. D: 66,5 cm.
Forsiden bemalt med eierinitialer og datering: HG MG 1717.

{lot.title}
112
Kommode

Eik, mahogny og furu
H: 107 cm. B: 101 cm.
5 skuffer. Ca. 1770.

Tilslag NOK 10 000
113
SkapKinesisk

Lakkarbeid på tre i rødt og gull
H: 82 cm. L: 103 cm. D: 50 cm.
To skapdører. Innvendig sortmalt med to hyller.

{lot.title}
114
Skatoll med overskap

Mahogny
H: 204 cm. B: 92 cm. D: 44 cm.
Innlegninger i fruktre. England.

{lot.title}
115
Speil

Mahogny
H: 147 cm. B: 53 cm.
Empire, ca. 1830.

116
Speil

Fogylt og gullmalt gips og tre
82x103
Nyrokokko, ca. 1860

NOK 5 000
{lot.title}
117
Stoler

Tre med skinn i sete og rygg
H: 137 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordiske.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
118
Stoler

Tre med skinn i sete og rygg
H: 137 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordiske.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
119
Stoler

Lys bøk
H: 79 cm.
2 stk. Empire, ca. 1820.

120
Ukjent, kunstnerLandskap

Intarsia på tre
37x64
Usignert.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
121
Vitrineskap

Frukttre (Kirsebær)
H: 215 cm. B: 117 cm. D: 50 cm.
Frankrike c. 1800.

{lot.title}
122
Beger

Sølv og emalje
H: 6 cm. Diam.: 6 cm.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet 925 S.

NOK 2 500
{lot.title}
123
Beger med lokk

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 213 gr.
Barokk. Bergen, 1722-1744. Mester: Jørgen Grip, virksom 1722-1748. Tre kuleføtter.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
124
Bolle på stett

Sølv
H: 11 cm. D: 26 cm. Vekt: 906 gr.
Stemplet: Thune 830 S. Nybarokk ca. 1915.

NOK 1 500
{lot.title}
125
Bolle på stett

Sølv
H: 16 cm. Diam.: 26 cm. Vekt: 871 gr.
Tostrup 1916. Nybarokk.

NOK 4 000
{lot.title}
126
Kandelabre

Sølv
H: 62 cm.
Sheffield, England 1914. Import, stemplet: J.T. (J. Tostrup) 830 S.

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
127
Krus

Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB

NOK 1 000
{lot.title}
128
Lysestaker

Sølv
H: 8 cm.
Stemplet: 830 S. Et par. Fylt.

NOK 800
129
Mokkaskjeer

Forgylt sølv og emalje
David Andersen, ca. 1930. Stemplet D.A Norway Sterling.

NOK 1 500
130
Salatbestikk

Sølv med emalje
L: 18 cm. Vekt: 92 gr.
Tostrup, ca. 1930. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.

NOK 1 500
{lot.title}
131
Skje

Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 29 gr.
Barokk. Trondheim, ca. 1710. Mester: Jonas Sørensen, virksom 1702-1718.

NOK 1 500
{lot.title}
132
Skjeer

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 132 gr.
Empire. 1 par, Christiania 1806. Mester: Niels Steen, virksom 1795-1823.

NOK 1 000
{lot.title}
133
Skrivestell

Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.

{lot.title}
134
Staup

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 47,5 gr.
Bergen 1823. Mester: Isach Hansen, virksom 1821-? Fullstemplet.

{lot.title}
135
Sukkerdrysser

Sølv
H: 19 cm. Vekt: 376 gr.
Fullstemplet. David Andersen & Co., Stockholm 1912.

NOK 4 000
{lot.title}
136
Suppeskje

Sølv
L: 31 cm. Vekt: 166 gr.
Rokokko. København, 1771. Mester: Sivert Thorsteinsson, virksom 1742-1799.

NOK 3 000
{lot.title}
137
Tesett

Forgylt sølv og emalje
David Andersen, ca. 1915. Stemplet 925.

NOK 5 000
138
Tesiler

Sølv
L: 17, 14 og 13,5 cm. Vekt: 122 gr.
1 stk.: Ant. Bergen 1800-tallet. Treskaft malt for å illudere ibenholt. 1 stk.: Sverige 1842. Skaft i perlemor. Eierinitial.

NOK 800
139
Tumling og tumlinger på stett

Sølv
H: 2,2, 7 og 9 cm. Vekt: 112 gr.
Tumling: 1843. Noe utydelig mesterstempel: LHK? Gravert med 3 navn og datering: 1843, 1919 og 1938.

NOK 800
{lot.title}
140
Vekeklipper

Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 75 gr.
St. Petersburg før 1899. Stemplet med bystempel, 84 og AK (kyrillisk).

NOK 500
{lot.title}
141
Lommeglass

Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.

NOK 1 000
{lot.title}
142
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1975

Glass
H:19,5 cm.
Signert og datert: BM 75

NOK 4 000
{lot.title}
143
Zwibelglass

Blått glass
H: 20 cm.

NOK 600
{lot.title}
144
Brat, Sverre(1925-2015)Fruktoppsats

Keramikk
H: 38,5 cm.
Signert: SB

NOK 2 000
{lot.title}
145
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
6 stk. Odde. Japanske.

NOK 2 500
{lot.title}
146
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
5 stk. Odde. Japanske.

NOK 2 500–3 000
{lot.title}
147
Vaser

Porselen
H: 15 cm.
4 stk. Japansk imari.

NOK 2 500
148
BøkerNorsk kunstnerleksikon

Universitetsforlaget 1982. 4 bind med smussomslag.

NOK 5 000
{lot.title}
149
Lokkanne

Bemalt tre
H: 13 cm.
Barokk. 1600-tallet. Antagelig Norge.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
150
Lysestaker

Messing
H: 23,5 cm.
Regence, ca. 1720. 1 par.

{lot.title}
151
Rismål

Tre og metall
H: ca 21 cm. Firkantet 35x35 cm.
2 stk. Med hank.

NOK 1 200
152
Algrim, Bjørn G.(1956-)Kvinne

Olje på lerret
100x60
Signert nede t.h.: Algrim

{lot.title}
153
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikker

Olje på lerret
63x100
Signert nede t.h.: Aulie

{lot.title}
154
Barlag, Philip(1840-1913)Fjellandskap

Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag

NOK 2 000
155
Barlag, Philip(1840-1913)Høyfjell

Olje på lerret
25x36
Signert nede t.h.: Barlag.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
156
Bolling, Svein(1948-)Løpende mann og hund

Olje på lerret
24x33
Signert nede t.h.: Bolling

NOK 5 000
{lot.title}
157
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fra Kroken i Sogn 1876

Olje på papir, oppklebet på plate
15x25
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 76

NOK 10 000
{lot.title}
158
Bruland, Arne(1920-1980)Valmuer

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: Arne Bruland

{lot.title}
159
Christensen, Finn(1920-2009)En portal

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

{lot.title}
160
Clüver, Bernt(1897-1941)Høst Hadeland

Olje på plate
46x53
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Clüver -29

161
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystlandskap med seilbåt

Olje på plate
16x19
Signert nede t.v.: Diriks.

NOK 3 000
{lot.title}
162
Diriks, Edvard(1855-1930)Høstdag

Olje på plate
53x73
Signert nede t.h.: Diriks.

163
Ditten, Johannes von(1848-1924)Fra Sundalen

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.h.: v Ditten

{lot.title}
164
Dyck, Victor van(1862-1949)Familien holder konsert 1917

Olje på lerret
60x82
Signert og datert nede t.v.: Victor van Dyck 1917

NOK 20 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
165
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Kystlandskap, Norge 1856

Olje på lerret
41x61
Signert og datert nede t.v.: JF Eckersberg 1856

{lot.title}
166
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Olje på plate
48x60
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

167
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Fra et festningsanlegg

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

168
Eriksen, Sigurd Alf(1899-1991)Fra Postmo Vågå

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Sigurd Alf Eriksen

NOK 1 000
{lot.title}
169
Finne, Ferdinand(1910-1999)Almunecar, Spania

Olje på lerret
63x77
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
170
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør med kvinne som plukker fugl 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Bernhard Folkestad 1931

Tilslag NOK 25 000 med forbehold
{lot.title}
171
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Løvtrær i høstdrakt med skjærer 1914

Olje på lerret
94x84
Signert og datert nede t.v.: B. Folkestad. 1914.

NOK 30 000
{lot.title}
172
Frang, Thomas(1889-1968)Skjærgårdslandskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: Frang

NOK 3 000–5 000
173
From, Einar(1872-1972)Damskip i rom sjø 1904

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Einar From 1904-

Tilslag NOK 11 000
174
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Narbuvoll gård i Østerdalen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch

{lot.title}
175
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinne på landevei 1903

Olje på lerret
48x43
Signert og datert nede t.v.: Osc Grönmÿra. 03.

{lot.title}
176
Gørbitz, Johan(1782-1853)Innsjø med robåt

Olje på plate
33x42
Signert nede t.h.: J Gørbitz

NOK 7 000–9 000
177
Hagen, Arve(1919-)Landskap 1962

Olje på plate
56x61
Signert og datert nede t.h.: Arve Hagen -62

NOK 3 000
178
Hansteen, Nils(1855-1912)Dampbåt og seilbåt

Olje på lerret, oppklebet på plate
17x20
Signert (sekundært?) nede t.h.: NH.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
179
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute i havn 1884

Olje på mahognyplate
18x24
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1884

180
Hedqvist, Tage(1909-)Fiskevær Bohuslen 1948

Olje på lerret
83x96
Signert og datert nede t.h.: Tage Hedqvist
/48

181
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Kvinne og blomster

Olje på plate
53x46
Signert nede t.v.: A.W.

NOK 5 000
{lot.title}
182
Hennig, Otto(1871-1920)Gammel bøkeskog, høst 1918

Olje på lerret
60x91
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig 18.

{lot.title}
183
Hennig, Otto(1871-1920)Kald vinteraften

Olje på lerret
48x72
Signert nede t.h.: O. Hennig

184
Hjersing, Arne(1860-1926)Solberg Gård i Asker

26x44
Signert nede t.h.: A Hjersing.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
185
Holbø, Kristen(1869-1953)Sæterkve i blomst 1914

Olje på lerret
105x135
Signert og datert nede t.h.: K. Holbø 14

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
186
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Strandparti med gjess 1911

Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1911

187
Høgberg, Karl(1901-1981)Tømmerfløtere V

Olje på plate
38x46
Usignert.

NOK 2 000
{lot.title}
188
Jacobsen, Fredrik Wilhelm(1878-1948)Gatearbeidere 1925

Olje på lerret
140x100
Signert og datert nede t.h.: F W J - XXV

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
189
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

{lot.title}
190
Juell, Tore(1942-)Aften på Jomfruland

Olje på plate
40x61
Signert nede t.v.: T. Juell

{lot.title}
191
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
58x68
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 36 000
192
Kihle, Harald(1905-1997)Snøføyke over Ormeggen, Vinje 1955

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: H Kihle - 55

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
193
Kihle, Harald(1905-1997)Det regner i Austbø

Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: H Kihle

NOK 30 000
Tilslag NOK 15 000
194
Kihle, Harald(1905-1997)I Raulandheiene 1940

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -40

NOK 10 000
{lot.title}
195
Kjær, Anders(1940-)Sommeren 1969

Akryl på lerret
130x190
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær 1969

{lot.title}
196
Knoff, Johan(1935-)Bar i Roma II 1984

Olje og collage på lerret
92x161
Signert og datert nede t.h.: Knoff 84

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
197
Krohg, Christian(1852-1925)Lystring

Olje på lerret
25x32
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
198
Krohg, Guy(1917-2002)Mann med hund 1954

Olje på plate
16x24
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 54

199
Krohg, Per(1889-1965)Måker I 1950

Olje på plate
16x22
Signert og datert nede t.h.: Per K 1950

NOK 5 000
200
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Oppstilling med flasker 1964

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ljøsne -64

NOK 3 000–5 000
201
Midelfart, Willi(1904-1975)Marianne 1948

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: W.M. 48

202
Moe, CarlLandskap med stabbur

Olje på lerret
50x40
Signert nede t.h.: Carl Moe

{lot.title}
203
Müller, Morten(1828-1911)Fjellandskap

Olje på lerret
60x100
Signert nede t.v.: Morten Müller

NOK 35 000
204
Mæhle, Ole(1904-1990)Nattstudie 1940

Olje på plate
32x38
Signert og datert opp t.v.: Ole Mæhle 40

NOK 2 000
205
Paulsen, Jon Bøe(1958-)Mot havet 1982

Olje på lerret
50x62
Signert og datert nede t.h.: J B Paulsen 82

206
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Heimdalen 1956

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Heimdalen 1956

{lot.title}
207
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1976

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: J Rian 76

{lot.title}
208
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør fra Crabbestuen

Olje på plate
45x38
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
209
Rian, Johs.(1891-1981)Selvportrett

Olje på papp
50x35
Signert nede t.h.: JR

210
Rian, Johs.(1891-1981)Den Hellige Frans preker til fuglene 1934

Akvarell og lakk på papir, oppklebet på papp
21x17
Signert og datert på pappen nede t.h.: J Rian 1934

NOK 3 000
{lot.title}
211
Riis, Bendik(1911-1988)Skogslandskap med tjern

Olje på plate
73x92

{lot.title}
212
Riis, Bendik(1911-1988)Bekkesuset i rimslør

Olje på lerret
32x49
Signert nede t.h.: Bendik Riis

NOK 20 000
213
Risan, John Anton(1934-2018)Komposisjon 1988

Olje på lerret
151x100
Signert nede t.h.: Risan

214
Rom, Per(1903-1985)Skjærgårdslandskap 1956

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Per Rom 56

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
215
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1986

Olje på lerret
22x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-86

{lot.title}
216
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med trær 1957

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz - 57.

217
Schultz, Alexander(1901-1981)Fjellbekk Røros

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: A. Schultz

218
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A. Schultz

{lot.title}
219
Sitje, Joronn(1897-1982)Danser 1956

Olje på lerret
81x60
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje -56-

{lot.title}
220
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogstjern

Olje på lerret
82x136
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

221
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon 1963

Olje på lerret
29x34
Signert og datert opp t.h.: Kjartan Slettemark 63

NOK 5 000
{lot.title}
222
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Grøftegraving

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: S.S-J

223
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)April, Sørkedalen 1962

Olje på lerret
54x67
Signert og datert nede t.h.: Steen-Johnsen -62

{lot.title}
224
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Landskap med hus

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: S.S-J

{lot.title}
225
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Veiarbeidere, vinter 1958

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: Steen-J 58

{lot.title}
226
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdstun

Olje på lerret
42x48
Signert nede t.v.: Charles W. Strøm.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
227
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Lakkegata 1953

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -53

228
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap med hus 1932

Olje på lerret
57x77
Signert og datert nede t.v.: HS 32

229
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mostøl, Vinje 1950

Olje på plate
28x36
Signert og datert nede t.v.: HS 1950

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
230
Tangen, Olaf(1903-1997)Rødt 1992

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -92

NOK 3 000
{lot.title}
231
Tannæs, Marie(1854-1939)Skogsti 1890

Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs. 90.

Tilslag NOK 11 000
232
Thrane, Ragnhild(1853-1913)Sittende akt

Olje på lerret
55x47
Signert noe utydelig oppe t.v.: Ragnhild Thrane

{lot.title}
233
Thurmann, Peder Cappelen(1839-1919)Budeie med får i landskap

Olje på lerret
86x63
Signert nede t.h.: P. Thurmann

234
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Skogsvei

Olje på lerret
65x54
Usignert.

235
Tveter, Kåre(1922-2012)Hvite vidder

Olje på lerret
50x100

NOK 10 000
236
Ukjent, kunstnerFigurer i landskap med foss 1810

Olje på mahognyplate
41x54
Signert og datert noe utydelig nede t.v.: D D Pre 1810

NOK 3 000
{lot.title}
237
Ukjent, kunstnerBarn på svaberg 1933

Olje på lerret
44x58
Signert og datert nede t.v.: Bjarne Thorèn 1933

NOK 3 000–5 000
238
Ukjent, kunstnerDampskibet Solviken

Olje på papp
22x36
Signert nede t.h.: E Gulbrandsen Oslo

NOK 2 000
239
Ukjent, kunstnerVinterlandskap med skispor

Olje på lerret
53x70
Signert nede t.h.: Bj Mauritz L

NOK 1 500–2 000
240
Ukjent, kunstnerKystlandskap i måneskinn

Olje på lerret
24x29
Signert noe utydelig nede t.h.: K.. m

NOK 4 000
241
Ukjent, kunstnerLåveinteriør

Olje på plate
51x66
Utydelig signert og datert nede på midten: EV. 1634

NOK 20 000
242
Ukjent, kunstnerDampskibet Marvel

Olje på papp
23x36
Signert nede t.h.: E Gulbrandsen - Oslo

NOK 2 000
243
Ukjent, kunstnerElvelandskap i måneskinn

Olje på lerret
54x80
Signert nede t.h.: RJ. Leigh.

NOK 10 000
244
Ukjent, kunstnerSagbruk i Nord Aurdal

Olje på plate
28x38

NOK 1 500
245
Urdal, Atle(1913-1988)Figurer 1963

Olje på lerret
36x74
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -1963

NOK 2 000
246
Urdal, Atle(1913-1988)Kystlandskap

Olje på plate
30x64
Signert nede t.h.: Atle Urdal

NOK 2 000
247
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Skogsinteriør

Olje på plate
39x49
Signert nede t.v.: Wilh Wangensten

NOK 3 000
{lot.title}
248
Wentzel, Gustav(1859-1927)Landskap 1915

Olje på lerret
50x80
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1915

{lot.title}
249
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellandskap

Olje på papp, oppklebet på plate
26x42
Signert nede t.v.: G. Wentzel

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
250
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Hageblomster 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953

NOK 8 000–1 000
251
Willgohs, Jan Erik(1952-)Komposisjon

Olje på lerret
138x170
Signert nede t.h.: Willgohs

{lot.title}
252
Zabehlicky, Alois(1883-1962)Oppstilling med hummer, frukt og blomster

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: J. Planer.

NOK 5 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her