Sommerauksjon

Auksjon onsdag 15. juni 2005 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1974

Serigrafi
56x75
Signert og datert nede t.h.: Appel 74

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Gutt med drage

Litografi, lysmål
59x69
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Sjø i snø

Fargelitografi, lysmål
39x47

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Pike i skog

Litografi, lysmål
48x57

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
5
Bjørlo, Per Inge(1952-)Behind 1996

Serigrafi, lysmål
100x69
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -96

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
6
Bjørlo, Per Inge(1952-)Drift 1996

Serigrafi, lysmål
74x105

{lot.title}
7
Bleken, Håkon(1929-)Isen går 1972

Litografi, lysmål
51x67
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
8
Breivik, Thomas(1923-1999)Pike med hvit blomst i håret 1945

Linoleumsnitt, lysmål
18x15
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: ... Breivik -45.

NOK 1 000
{lot.title}
9
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

{lot.title}
10
Dahl, Christian Axel (Chrix)(1906-1994)Paraden 1952

Litografi, lysmål
59x45
Signert og datert nede t.h.: Chrix Dahl 1952

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
11
Dahl, Hans Normann(1937-)Ved frokostbordet 1992

Blyant og pastell på papir, lysmål
29x38
Signert og datert nede t.h.: Hans N Dahl 92

{lot.title}
12
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

{lot.title}
13
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Portrett av Per Rom

Serigrafi på plexiglass
145x37
Signert nede t.h.: Eikaas

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Tømmerkjører

Tresnitt
47x32,7
Signert nede t.h.: Eikaas

{lot.title}
15
Enger, Erling(1899-1990)Bjerkestammer vinter

Litografi, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Erling Enger

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
16
Enger, Erling(1899-1990)Høstlandskap med bjerkestammer

Litografi, lysmål
50x57

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
17
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner i interiør 1978

Akvarell, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
18
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
19
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 81

{lot.title}
20
Fjell, Kai(1907-1989)Ryggvendt akt 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28

{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen

Litografi
53x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
22
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode og kvinneakt 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

{lot.title}
23
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner og barn ved bål 1978

Akvarell, lysmål
20x28

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
24
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi
41x47
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
25
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Strandparti med fiskegarn

Akvarell på papir
18x25
Signert nede t.v.: HFG.

26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Liggende kvinneakt 1948

Radering, lysmål
18x23
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. G. -48.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
27
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 1 000
{lot.title}
28
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bygdøy Kongsgård 1895

Blyant og akvarell på papir
43x64
Signert og datert nede t.h.: Thorolf Holmboe 1895.

{lot.title}
29
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Dampskip, sommerkveld 1894

Avarell på papir, lysmål
32x45
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe 1894

{lot.title}
30
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Åsgårdstrand 1890

Akvarell på papir, lysmål
40x58
Signert og datert nede t.v.: Th. Holmboe 1890.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
31
Jacobsen, Robert(1912-1993)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
47x57
Signert nede t.h.: Robert Jacobsen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
32
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
33
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
34
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Ei lita tante i Chicago 1981

Tusj på papir, lysmål
30x24
Signert og datert nede t.h.: Desember 1981/Olav Christopher

{lot.title}
35
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Akvarell på papir
17x27
Usignert

{lot.title}
36

Akvarell på papir
13x20
Usignert

{lot.title}
37

Akvarell på papir
18x28
Usignert

{lot.title}
38
Johannessen, Jens(1934-)Blomster og selvportrett

Litografi, lysmål
55x69
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

{lot.title}
39
Johannessen, Jens(1934-)Til Brit 1975

Serigrafi, lysmål
65x50
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen -75.

NOK 2 000
{lot.title}
40
Johannessen, Jens(1934-)Til Eline

Serigrafi, lysmål
61x44

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
41
Johannessen, Jens(1934-)Samtalen

Serigrafi, lysmål
60x41

{lot.title}
42
Johannessen, Jens(1934-)Jo-Anders

Serigrafi, lysmål
44x59

{lot.title}
43
Johannessen, Jens(1934-)Den motsetningfyllte dobbelthet+Den magiske kraft

Serigrafi, lysmål
50x34+50x34
Begge signert nede t.h.: Jens Johannessen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
44
Johannessen, Jens(1934-)Dansere

Serigrafi, lysmål
57x64
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
45
Johannessen, Jens(1934-)Hommage a Peder Cappelen III

Serigrafi, lysmål
46x40

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
46
Johannessen, Jens(1934-)Hommage a Peder Cappelen I

Serigrafi, lysmål
46x41

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter - Lofoten 1988

Litografi, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -88

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
48
Keiseraas, Karsten(1912-)Figurkomposisjon 1955

Gouache
38x46
Signert nede t.v.: K. Keiseraas. 55

{lot.title}
49
Kihle, Harald(1905-1997)Hestens fortrolighet 1950

Litografi, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito. 1950

{lot.title}
50
Kihle, Harald(1905-1997)Hjuringjenta

Litografi, lysmål
52x64
Signert nede t.h.: Harald Kihle

{lot.title}
51

Litografi, lysmål
51x63

{lot.title}
52
Kleiva, Per(1933-2017)Bølgen 1968

Serigrafi, lysmål
109x99
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
53
Knudsen, Dagfinn(1953-)Donna 1989

Fargeradering, lysmål
74x47
Signert og datert nede t.h.: Dgf Knudsen 1989.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
54
Knudsen, Dagfinn(1953-)EX 1986

Fargeradering, lysmål
53x42
Signert og datert nede t.h.: Dagf. Knudsen 1986.

{lot.title}
55
Knudsen, Dagfinn(1953-)Danser 1982

Radering, lysmål
51x31
Signert og datert nede t.h.: Dagf. Knudsen 1982

{lot.title}
56
Larsson, Carl(1855-1919)Suzanne och Gunlög

Radering
44x32
Signert i platen nede t.h.: C.L.

{lot.title}
57
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett, Jens Thiis

Litografi, lysmål
44x35
Signert nede t.h.: Henrik Lund

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
58
Lund, Henrik(1879-1935)Skuespilleren David Knutsen

Litografi, lysmål
58x43

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
59
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett, Carl Nærup

Litografi, lysmål
62x47

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
60
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett

Litografi, lysmål
61x47

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
61
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av Christian Krohg

Litografi, lysmål
63x48
Signert nede t.h.: HL.

{lot.title}
62

Litografi, lysmål
63x48
Dobbeltsignert nede t.h.: H.L. Lund og H.L.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
63
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett med pannebånd

Litografi, lysmål
81x62
Signert nede på midten: Nerdrum

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
64
Nordhagen, Johan(1856-1956)Fjellbekken

Radering, lysmål
62x80
Signert og noe utydelig datert platen nede t.h.: Joh. Nordhagen 1906. Signert med blyant nede t.h.: Joh. Nordhagen

{lot.title}
65
Peterssen, Eilif(1852-1928)Studier

Blyant på papir
9,5 til 20x12,5 til 18,5
2 stk. signert: EP. 3 stk. usignert.

{lot.title}
66
Peterssen, Eilif(1852-1928)Studier fra Europa

Blyant på papir
9,5x16,5 til 17
3 stk. signert: EP. 3 stk. usignert.

{lot.title}
67
Rian, Johs.(1891-1981)Badende gutter

Litografi, lysmål
56x71
Signert nede t.v.: J Rian

{lot.title}
68
Rittun, Thorstein(1929-2018)Tømmerhuggere 1962

Litografi, lysmål
47x57
Signert og datert nede t.h.:Th. Rittun 62

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
69
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1960

Litografi
68x45,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr - 60

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
70
Røwde, Teddy(1912-1994)Gutt i elvelandskap

Serigrafi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Teddy Røwde

NOK 500
{lot.title}
71
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
25,5x35,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
72
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

NOK 1 200
{lot.title}
73
Strand, Svein(1934-)Kvinneportrett

Blyant på papir, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Svein Strand

{lot.title}
74
Strand, Svein(1934-)Landskap

Blandingsteknikk på papir, lysmål
17x23

{lot.title}
75
Sørensen, Henrik(1882-1962)De som venter 1946

Litografi, lysmål
50x59
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1946

{lot.title}
76
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Strand med folkeliv 1886

Akvarell, lysmål
25x41
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 86.

{lot.title}
77
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering
50x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 19 300
{lot.title}
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
51x62

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Gammel fabrikk

Fargeradering
50x62

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
80
Ukjent, kunstnerFjordlandskap 1867

Akvarell på papir, lysmål
16x34

{lot.title}
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
48x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

60x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
83

60x42

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
84

60x72
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
85

37x42
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
86

37x42
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
87

Litografi, lysmål
42x59
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 2 000
{lot.title}
88

Litografi, lysmål
46x42
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 2 000
{lot.title}
89
Wentzel, Gustav(1859-1927)Folkeliv i bygate

Blyant på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: G Wentzel.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
90
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Portrett av faren Erik Werenskiold

Blandingsteknikk, lysmål
57x42
Signert nede t.h.: Dagfin Werenskiold

{lot.title}
91
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap

Radering, lysmål
28x34
Signert i platen nede t.v.: EW. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
92
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fiskende gutter 1910

Radering, lysmål
28x34
Signert og datert i platen oppe t.v.: EW 1910. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
93
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjordlandskap 1909

Radering, lysmål
28x34
Signert og datert i platen nede t.v.: EW 1909. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
94
Werenskiold, Erik(1855-1938)Pike med lite barn på armen

Radering, lysmål
28x34

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
95
Werenskiold, Erik(1855-1938)Par 1918

Blandingsteknikk, lysmål
31x20
Signert og datert nede t.h.: EW. 1918

{lot.title}
96
Widerberg, Frans(1934-2017)Drømmer

Litografi, lysmål
46x34
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
97
Abrahamsen, Emil(1875-1964)Utsikt mot Gansfjorden

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Emil Abrahamsen

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
98
Anderson, Yngve(1892-1981)Skjære

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Yngve Anderson

{lot.title}
99
Andreassen, Olav(1909-1995)Setergrend med skigard

Olje på lerret
62x81
Signert nede t.v.: O A

{lot.title}
100
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fefor Sanatorium 1894

Olje på lerret
62x86
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 94. Fefor Sanatorium

{lot.title}
101
Aulie, Reidar(1904-1977)Sydhavnen København

Olje på lerret
57x76
Signert nede t.v.: Aulie.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
102
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dagen etter, Grenen, Skagen

Olje på plate
21x34
Signert nede t.v.: C W Barth

{lot.title}
103
Berger, Einar(1890-1961)Gateparti med løvtre i høstfarger 1937

Olje på lerret
60x69
Signert og datert nede t.h.: E. Berger. 37

{lot.title}
104
Bruland, Arne(1920-1980)Sommernatt 1969

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Bruland -69

{lot.title}
105
Bruland, Arne(1920-1980)Vårløsning 1965

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -65

{lot.title}
106
Brunsvik, Bjarne(1918-1993)Havna i le Treport, Normandie 1952

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.v.: Bj. Brunsvik. 52

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
107
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
19x46
Signert nede t.v.: Hans Dahl

{lot.title}
108
Dahl, Peer Lorentz(1915-2005)Stående akt

Olje på lerret
68x50
Signert nede t.h.: Peer. Dahl

{lot.title}
109
Danifer, Sigurd(1894-1958)Tømmerkjøring i vinterlandskap

Olje på lerret
62x80
Signert nede t.h.: Danifer

{lot.title}
110
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Komposisjon

Akryl på lerret
55x50
Usignert

{lot.title}
111
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Bønsnes kirke Hole Ringerike

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Eyolf Nagell Erichsen

{lot.title}
112
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Landskap med gård

Olje på plate
46x55

NOK 500
{lot.title}
113
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Fra atelieret

Olje på lerret
54x44
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
114
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Skogslandskap med sti 1947

Olje på lerret
85x68
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1947

{lot.title}
115
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Oppstilling med tulipaner i mugge 1944

Olje på plate
73x60
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1944

{lot.title}
116
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Beau rivage, Nice 1951

Olje på plate
20x24
Signert og datert nede t.v.: R. Fritzvold -51.

{lot.title}
117
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kirken 1956

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t..h.: R. Fritzvold. -56.

{lot.title}
118
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kvinne i hage, Inhofen 1916

Olje på lerret
78x57
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: M Grønvold Inhofen 9/8 1916

{lot.title}
119
Gude, Nils(1859-1908)Mann med pipe 1878

Olje på lerret
25x18
Signert og datert nede t.h.: N Gude. 78.

{lot.title}
120
Harveg, Rino(1918-)Ved havet 1946

Olje på plate
35x51
Signert og datert nede t.h.: Rino Harveg -46

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
121
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Esefjorden ved Balestrand 1928

Olje på lerret
60x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Balestrand -28

{lot.title}
122
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Portrett av Per Deberitz

Olje på lerret
53x46
Usignert

{lot.title}
123
Heiberg, Jean(1884-1976)Fjordlandskap 1950

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

{lot.title}
124
Heiberg, Jean(1884-1976)Skog i sommerlys 1958

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1958

{lot.title}
125
Heiberg, Jean(1884-1976)Forblåst furu 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1949

{lot.title}
126
Heske, Marianne(1946-)Moment of frozen eternity 1989

Computer maleri på papir, lysmål
70x105
Signert og datert nede t.h.: Marianne Heske 89

{lot.title}
127
Hjort, Otto(1866-1943)Pike ved rosenbusk

Olje på lerret
84x63
Dobbeltsignert nede t.v.: O. Hjort.

{lot.title}
128
Hoelstad, JensVinteraften 1930

Olje på lerret
42x31
Signert og datert nede t.v.: Jens Hoelstad-30-

NOK 500
{lot.title}
129
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hekkende skarv

Pastell og gouache, lysmål
56x71
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
131
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med robåt, vinter

Olje på lerret
48x60
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
132
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør med hvilende kvinne 1890

Olje på plate
48x32
Signert og datert nede t.v.: 1890 T Holmboe

{lot.title}
133
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilas

Olje på plate
55x57
Signert nede t.h.: Th H.

{lot.title}
134
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Oppstilling med blomstervaser og porselensfigur

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
135
Hornung, Preben(1919-1989)I vannflaten

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: H

{lot.title}
136
Hougaard, HenningRev ser på stokkand som lander

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Henning Hougaard

{lot.title}
137
Hougaard, HenningHare i vinterlandskap

Olje på lerret
38x46

{lot.title}
138
Hougaard, HenningStokkandpar, vinter

Olje på lerret
45x65

{lot.title}
139
Høgberg, Karl(1901-1981)Fjell i høstfarger 1935

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: Karl Høgberg -35

{lot.title}
140
Jensen, Ulf Valde(1945-)Figur i landskap

Olje på lerret
46x55
Usignert

{lot.title}
141
Jensen, Ulf Valde(1945-)Møte

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: Ulf V. Jensen

{lot.title}
142
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Portrett av maleren Kjell Erik Killi Olsen 1981

Olje på papir, lysmål
35x26
Signert og datert nede t.h.: Olav Christopher 1981

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
143
Jergill, Toralf(1900-)Båter ved brygge

Olje på lerret
40x54
Signert nede t.h.: Jergill

{lot.title}
144
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Iladalen

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: EHJ.

{lot.title}
145
Johannessen, Jens(1934-)Øvrevoll 1969

Olje på lerret
27x35
Signert og datert nede t.h.: JJ 69

{lot.title}
146
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

{lot.title}
147
Juul, Ole(1852-1927)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
29x49
Signert nede t.h.: Ole Juul

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
148
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap

Olje på lerret
42x66
Signert nede t.h.: O Juul

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
149
Jørgensen, Sven(1861-1940)Skogsparti med sti

Olje på lerret
77x86
Signert nede t.h.: S Jørgensen

{lot.title}
150
Keiseraas, Karsten(1912-)Havn i kystlandskap

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Keiseraas

{lot.title}
151
Kolbjørnsen, Bjørn(1955-)Kvinne og mannsakt i interiør

Olje på plate
24x25
Signert og datert på baksiden av platen: BK -79

NOK 3 000
{lot.title}
152
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Ved havet 1970

Olje på plate
12x47
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 70.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
153
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1971

Olje på plate
20x99
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 71.

{lot.title}
154
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Aftensol 1970

Olje på plate
27x35

NOK 1 500
{lot.title}
155
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Fjellandskap 1970

Olje på plate
18x40

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
156
Lefdal, Per(1899-1975)To kvinner, akt

Olje på plate
42x48
Usignert

{lot.title}
157
Lunde, Jardar(1909-)Fra Hamarøy

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Jardar Lunde -46.

{lot.title}
158
Løvberg, Alf(1899-1986)Telefonstolper

Olje på lerret
32x40
Signert nede t.h.: Alf Løvberg

{lot.title}
159
Løvberg, Alf(1899-1986)Kystlandskap

Olje på lerret
53x67
Signert nede t.h.: A. Løvberg

{lot.title}
160
Martinsen, Kåre(1912-1986)Landskap

Olje på plate
17x25
Signert nede t.v.: K. M.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
161
Mathiesen, Jens(1926-)To barn 1963

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Jens Mathiesen 1963

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
162
Midelfart, Willi(1904-1975)Vårnatt Paris

Olje på plate
54x45
Signert nede t.v.: WM

{lot.title}
163
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Fjellgård 1943

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.v.: H L.M. -43

{lot.title}
164
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Elveparti med kampestein, studie 1849

Olje på papir, oppklebet på plate
28x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: G Mordt Schöne 5/7 49

{lot.title}
165
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

{lot.title}
166
Mæhle, Ole(1904-1990)Fiskevær

Olje på plate
38x50
Signert nede t.v.: Ole Mæhle

{lot.title}
167
Mæhle, Ole(1904-1990)Nordlandsskjekter i rom sjø 1930

Olje på plate
38x51
Signert og datert nede t.v.: Ole Mæhle 30

{lot.title}
168
Neels-Hansson, Gunnar(1883-1967)Interiør

Olje på lerret
31x34
Signert nede t.h.: G. N. Hansson.

{lot.title}
169
Nielssen, Finn(1908-1962)Vinterlandskap med hus og figurer 1957

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: Fini -57

{lot.title}
170
Onsager, Søren(1878-1946)Elvelandskap med kvinne og ung pike

Olje på lerret
65x72
Signert nede t.h.: S. Onsager

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
171
Paus, Arne(1943-)Pike i løvskog 1983

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: A. Paus -83

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
172
Printz, Lars(1889-1968)Høstsol i Frognerparken

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Printz-

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
173
Rasmussen, Anton(1842-1914)Studie fra Bondhus

29x39
Signert nede t.v.: A Rasmussen

{lot.title}
174
Rein, Eimrich(1827-1891)Utsikt fra Lofthus i Hardanger mot Folgefonnen

Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Eimrich Rein

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
175
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Frisland

49x35
Signert nede t.h.: HR Reusch

{lot.title}
176
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Gult tre

30x34
Signert nede t.h.: HRR.

{lot.title}
177
Revold, Axel(1887-1962)Kystlandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Revold

{lot.title}
178
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne

Olje på plate
29x24
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
179
Rockseth, Arne(1890-1964)Høstlandskap

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.h.: Arne Rockseth

{lot.title}
180
Rom, Per(1903-1985)Kystlandskap

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Per Rom

{lot.title}
181
Sandberg, Einar(1876-1947)Landskap

33x47
Signert nede t.h.: ES.

{lot.title}
182
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus 1971

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -71.

{lot.title}
183
Selmer, UlfFra Lapsetorvet (Solli Plass)

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Ulf Selmer

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
184
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Tømmerhytte i fjellandskap 1899

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99

NOK 5 000
{lot.title}
185
Sitje, Joronn(1897-1982)I havegangen

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Sitje

{lot.title}
186
Sitje, Joronn(1897-1982)Lidenskap 1955

Olje på lerret
80x53
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -55-

{lot.title}
187
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Fjordlandskap, vinter

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
188
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Senhøst Nord Østerdal 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t. h.: Steen-Johnsen 44

{lot.title}
189
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Høst 1943

Olje på plate
50x62
Signert og datert nede t.v.: Steen-Johnsen 43

{lot.title}
190
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Fjellandskap med furu 1945

Olje på plate
60x80
Signert og datert nede t.h.: Søren Steen-Johnsen -45

{lot.title}
191
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Hesjehøy

Olje på lerret
54x75
Signert nede t.h.: G Stenersen.

{lot.title}
192
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

NOK 2 000
{lot.title}
193
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Maridalsveien

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
194
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Akerselven

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Chr. Stixrud

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
195
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Børsen i Oslo

Olje på plate
27x35

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
196
Strømdal, Georg Fredrik Nielsen(1856-1904)Utsyn fra Nordstrand 1900

Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.h.: Georg Strømdal 1900

{lot.title}
197
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: O. Strømme-

198

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: O. Strømme

{lot.title}
199
Strømme, Olav(1909-1978)Fjellandskap

Olje på plate
35x44
Signert nede t.h.: O. Strømme

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
200

Olje på plate
19x50
Signert nede t.h.: O Strømme

{lot.title}
201
Sørensen, Henrik(1882-1962)Høstsommer i Vinje 1937

Olje på lerret
63x72
Påtegnet med dedikasjon, signert og datert nede t.v.: Til David fra HS. 1937

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
202
Tangen, Olaf(1903-1997)Kvinne med brett 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: OT -46

NOK 3 000
{lot.title}
203
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstrende busker 1934

Olje på lerret
65x81
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Th 34

{lot.title}
204
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Busker og trær

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

{lot.title}
205
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kystlandskap med båthus

Olje på lerret
60x68
Noe utydelig signert nede t.h.: R Th

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
206
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1945

Olje på plate
60x73
Signert og noe utydelig datet nede t.h.: R Th 45

{lot.title}
207
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst 1951

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 51

{lot.title}
208
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: R Th

{lot.title}
209
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 44

{lot.title}
210
Thygesen, Rudolph(1880-1953)På altanen

Olje på lerret
60x48
Signert og utydelig datert nede t.h.: 190.. Rudolf Thygesen.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
211
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Skogsparti 1927

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: R. Th -27.

{lot.title}
212
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Veien hjem

Olje på lerret
65x75
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th 34

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
213
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap i rødt 1937

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th 37

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
214
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Yvette - elv gjennom Palaiseau 1927

Olje på lerret
75x87
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 27

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
215
Tunold, Bernt(1877-1946)Frukttre

Olje på lerret
27x36
Usignert

NOK 2 000
{lot.title}
216
Tysken, Kristian(1896-1973)Fisker i storm 1941

Olje på plate
31x40
Signert og datert nede t.h.: Kr. Tysken -41.

{lot.title}
217
Ukjent, kunstnerHavneparti

Olje på lerret
31x43
Usignert

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
218
Ukjent, kunstnerParti fra Tyrol 1894

Olje på lerret
71x96
Signert og datert nede t.h.: JEB 1894 (?)

219
Ukjent, kunstnerLandskap med kyr

Olje på plate
28x47
Signert nede t.v.: A J v Prangenff (?)

{lot.title}
220
Ukjent, kunstnerFra Ulvik i Hardanger 1892

Olje på lerret
56x77
Signert med monogram nede t.h.: AOH.

221
Ukjent, kunstnerLandskap med får og vindmølle

Olje på plate
27x45
Signert nede t.h.: A J v Prangenff (?)

{lot.title}
222
Ukjent, kunstnerFredrik I

Olje på lerret
33x26
Usignert

{lot.title}
223
Ukjent, kunstnerKvinne og mann i bunad ved stavkirke

Olje på plate
39x31
Usignert

{lot.title}
224
Ukjent, kunstnerLandskap med fjellknauser 1924

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Reni Harboe. 1924-

{lot.title}
225
Ukjent, kunstnerFrukttre i blomst

Pastell
51x18
Signert nede t.h.: Ingvald Karlsen

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
226
Ukjent, kunstnerFisker ved fossefall

Olje på lerret
53x43
Noe utydelig signert nede t.v.: Ya Yarnold

{lot.title}
227
Ulving, Even(1863-1952)Seilbåt i havn

Olje på lerret
42x26
Signert nede t.h.: E Ulving

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
228
Urdal, Atle(1913-1988)Utsikt fra et vindu 1936

Olje på lerret
50x47
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -36

{lot.title}
229
Valand, Norvald(1897-1943)Fra Stensparken 1938

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.h.: N. Valand -38

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
230
Winge, Sigurd(1909-1970)Studie fra sildefisket III 1938

Olje på plate
75x61
Signert og datert nede t.h.: Winge 38

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
231
Aamodt, Asbjørn(1893-1966)Portrett av Herman Wildenvey

Olje på plate
34x25
Signert nede t.h.: AA

{lot.title}
232
Aasen, Astri(1875-1935)Fiskerhjem i Bretagne 1912

Olje på lerret
72x93
Signert og datert nede t.v.: Astri Aasen. Paris. 1912.

{lot.title}
233
Aasen, Astri(1875-1935)Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Astri Aasen. 1919.

234
Norsk kunstnerleksikon

4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1981-86.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her